eGospodarka.pl

 • Spłaciłeś czyjś kredyt hipoteczny? Zadbaj o wpis do księgi wieczystej

  (...) jest, że oprócz hipoteki ustanowionej na nieruchomości dłużnika dodatkowym zabezpieczeniem jest poręczenie udzielone np. przez członka rodziny dłużnika, członka zarządu lub wspólnika (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument ZUS ER-WEC-01, poznaj opinie o Siemens TS11120 czy przeglądaj oferty pracy z miasta łowicz.


 • Ocena ryzyka krajów wg Coface I 2017

  (...) Po dwóch latach spowolnienia bieżący rok powinien przynieść światowemu wzrostowi gospodarczemu lekką poprawę. Coface prognozuje, że realnym wynikiem jest 2,7%, wobec 2,5% w minionym roku. Za (...)

 • Ceny surowców przemysłowych silnie wzrosną

  (...) perspektyw rysujących się przed rynkami surowców (Commodity Markets Outlook) podtrzymał październikowe przewidywania odnośnie tegorocznej na 2017 r., która sięgać ma 55 dolarów za (...)

 • Przepisy prawne: najważniejsze zmiany I 2017 r.

  (...) dniu 1 stycznia 2017 r. weszła w życie ustawa z dnia 16 grudnia 2016 r. o zmianie (Dz. U. z 2016 r., poz. 2249), która m.in. zwiększa uprawnienia właścicieli nieruchomości, na których (...)

 • Usługi podwykonawców w księdze przychodów i rozchodów

  (...) podatkowej? to uproszczona forma prowadzenia ksiąg. Ma dosłownie kilkanaście kolumn, z czego kilka z nich tyczy się dat, danych kontrahenta, numeru dokumentu czy opisu zawartej transakcji. Inne (...)

 • Sprzedaż przez rolnika gruntu budowlanego w podatku VAT

  (...) Wnioskodawca prowadzi gospodarstwo rolne. Jako rolnik rozlicza też podatek VAT. Gospodarstwo to otrzymał od rodziców w 1985 r. We wrześniu 2005 r. Gmina uchwaliła , który obejmował m.in (...)

 • Informatyzacja firmy jest koniecznością

  (...) szerszy wachlarz oprogramowania służącego sprawnej to sposoby na optymalizację kosztów i zwiększenie sprzedaży, mówi się nie od dziś. Wygląda jednak na to, że dyskusja na ten temat (...)

 • Czy polska gospodarka wytrzyma kryzys finansowy?

  (...) Deloitte raportu wynika, że polska gospodarka w największym stopniu odczuwa wstrząsy, którymi targane są gospodarki globalne (USA i Chiny), ale również istotne gospodarki unijne, w tym (...)

 • Bankowość online i obrót bezgotówkowy III kw. 2016

  (...) w Programie 500+ za pośrednictwem zdalnych kanałów dostępu wyraźnie dowodzą, że banki są obecnie bardzo istotnym elementem idei cyfrowego Państwa. Warto podkreślić, że Program 500+ to (...)

 • Zasiłek przedemerytalny także dla opiekunów

  (...) przepisy zakładają, że rodzice i opiekunowie osób niepełnosprawnych mogą po śmierci swoich podopiecznych ubiegać się o świadczenie przedemerytalne. Taką możliwość dają znowelizowane (...)

 • Rynek biurowy w Warszawie w 2016

  (...) bardzo dynamicznie. Deweloperom udało się ukończyć ok. 407 000 mkw. nowej powierzchni biurowej, a więc najwięcej od czasu boomu w 2000 r. W realizacji znajduje się kolejne 675 000 mkw (...)

 • Inwestowanie w obligacje: co oznacza przedterminowy wykup?

  (...) sytuacja, w której emitent zgodnie z warunkami emisji obligacji (WEO) danej serii informuje w odpowiednim terminie obligatariuszy o zamiarze przeprowadzenia przedterminowego wykupu obligacji. Jeśli (...)

 • Jak zwiększyć wydajność współczesnego budownictwa?

  (...) rozwoju budownictwa jest w dzisiejszych czasach połączenie szybkości wznoszenia stabilnych i wytrzymałych konstrukcji, których koszty będą jak najniższe, z jak najmniejszym zużyciem energii (...)

 • Imponujący Peugeot 3008 2.0 BlueHDi Allure

  (...) uroda to rzecz gustu. I z tym się zgodzę, choć są pewne wyjątki. Istnieją bowiem samochody, które pod względem designu podobają się po prostu wszystkim. Przeważnie powstają za (...)

 • Odliczenie składek ZUS przy ryczałcie ewidencjonowanym

  (...) początkiem stycznia 2016 r. podatnik rozpoczął prowadzenie firmy, dla której wybrał opodatkowanie ryczałtem ewidencjonowanym. Pierwsze składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne (...)

 • Wynagrodzenia specjalistów w 2016 roku

  (...) i telekomunikacja. Najgorzej płatne okazały się usługi dla ludności oraz nauka i szkolnictwo. Z analizy median na wybranych stanowiskach wynika, że najlepiej płatne były stanowiska (...)

 • S&P500 - realizacja zysków

  (...) opór jest na poziomie 2100 pkt. W krótkim terminie oczekuję na realizację zysków, może ono przyjąć postać konsolidacji. Ważne krótkoterminowe wsparcie jest dosyć daleko w rejonie 2030 (...)

 • EUR/USD - wybicie w dół z konsolidacji, cel 1.0580 USD

  (...) Nowy Rok Księżycowy - dzień wolny, 00:30 (Japonia) - Inflacja konsumencka, 14:30 (USA) - PKB (annualizowany), wst. IV kw. (prognoza 2,2%, poprzednio 3,5%), 14:30 (USA) - Zamówienia na dobra (...)

 • Dlaczego ubezpieczyciele nie zarabiają na OC?

  (...) ubezpieczyciele zdołali zebrać o 1,95 mld zł składek OC więcej niż przed rokiem. W ujęciu procentowym oznacza to wzrost na poziomie 32,4 proc. Wypłaty z tytułu odszkodowań i świadczeń (...)

 • Praca tymczasowa a ciąża: zmiany w prawie zaszkodzą kobietom?

  (...) przepisów nie uwzględnia specyfiki, którą charakteryzuje się praca tymczasowa. Warto bowiem pamiętać, że pracownicy tymczasowi zatrudniani są wyłącznie w razie zgłoszonego przez (...)

 • Euro-Projekt Katowice - Montaż, wymiana oraz monitoring wodomierzy.

  Czytaj więcej: Wodne i kanalizacyjne


strony : [ 1 ]
 
27
styczeń 2017

styczeń 2017
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
30
31
 
 
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,3413
CHF 4,0609
USD 4,0595
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.