eGospodarka.pl

 • Usługi gastronomiczne w podatku VAT: fiskus przeczy sam sobie

  (...) zwyczaju, zasłoniła się tym, że interpretacje podatkowe nie stanowią w Polsce źródeł prawa powszechnie obowiązującego, a skoro ta została wydana innemu podatnikowi, to nie ma odniesienia w (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Deklaracja SD-Z2, poznaj opinie o Wydawnictwo Videograf Agnieszka i Włodek Bilińscy Parki Narodowe czy przeglądaj oferty pracy z miasta wejherowo.


 • Kucharz może prowadzić firmę z 3% ryczałtem ewidencjonowanym

  (...) Wnioskodawca jest kucharzem w restauracji. Swoje usługi świadczy jako podmiot gospodarczy – zarejestrowany przedsiębiorca. W ramach zawartej umowy wykonuje usługi polegające na w lokalu (...)

 • Google Workspace z nowymi aktualizacjami

  (...) Czat i Pokoi (Spaces) dla oprogramowania Jira. Pozwoli ona użytkownikom na szybkie tworzenie nowych zgłoszeń (tzw. ticketów), wyświetlanie podglądu działań i monitorowanie problemów w (...)

 • Producenci żywności zadłużeni, ale nie przez pandemię

  (...) kwotę ponad 534 mln zł. 315 mln zł to zaległości wobec banków, a ponad 92,6 mln zł wobec firm handlowych. 54,6 mln zł to zaległości wobec branży przetwórstwa przemysłowego. Duży może (...)

 • Handel zagraniczny I-VIII 2021: eksport wzrósł o 25,9%, a import o 29,2%

  (...) USA i w euro Eksport wyrażony w dolarach USA wyniósł 219,4 mld USD, a import 217,2 mld USD (wzrost odpowiednio w eksporcie o 32,1%, a w imporcie o 35,5%). Dodatnie saldo ukształtowało się na (...)

 • Najlepsze sklepy internetowe 2021 wg Ceneo.pl

  (...) milionom ankiet wypełnionych w ostatnich miesiącach przez użytkowników serwisu Ceneo.pl w ramach Programu Zaufanych Opinii, kolejny raz wyróżniono i nagrodzono w 15 kategoriach najbardziej (...)

 • EY: firmy rodzinne odporne na pandemię

  (...) m.in.: Jaki znaczenie dla światowej gospodarki mają firmy rodzinne? W których krajach firmy rodzinne generują najwyższe przychody? W jakich sektorach działają ? Pandemia i związane z (...)

 • Na ile wystarczy oferta deweloperów?

  (...) w niektórych lokalizacjach deweloperzy mają kłopoty z odbudową swojej oferty rynkowej. Przykładowo, na terenie Warszawy roczny spadek (październik 2020 r. - październik 2021 r.) wyniósł aż (...)

 • Po co jest nam potrzebna wiedza finansowa?

  (...) m.in.: Jak Polacy oceniają poziom swojej ? Czy rodzice angażują się w edukację finansową dzieci? Czym może skutkować brak znajomości podstawowych zagadnień z zakresu finansów? Edukacja (...)

 • Zakupy online: zwrot towaru a brak paragonu

  (...) pierwsze trzeba wiedzieć, że sprzedawcy internetowi nie są zobowiązani do posiadania kasy fiskalnej. Gdy otrzymują w całości opłatę za pośrednictwem banku, poczty lub spółdzielczej kasy (...)

 • GUS: we wrześniu inflacja na poziomie 5,9% rdr

  (...) GUS, ceny towarów i usług konsumpcyjnych we wrześniu 2021 r. w porównaniu z analogicznym miesiącem ub. roku wzrosły o 5,9% (przy wzroście cen usług – o 6,6% i towarów – o 5,6%). Wpływ (...)

 • Jak zbudować zaangażowanie pracowników?

  (...) w banku. Najchętniej pracowałaby z domu, bo przynajmniej nikt nie widzi jej podejścia do swoich zadań. Gdy jest w biurze, dzień zaczyna od kawy i rozmów ze współpracownikami. Wtedy nigdy nie (...)

 • Dolar kolejny dzień osłabia się

  (...) ma argumentu do dalszej aprecjacji. Ani wyższy odczyt CPI ani minutki FOMC nie spowodowały tego. Widać również silne pozycjonowanie na kontraktach futures, co podnosi ryzyko redukcji długich (...)

 • Polacy nie boją się przerw w karierze zawodowej

  (...) m.in.: Czy w toku kariery Polacy byliby gotowi zrezygnować z pracy, nie mając kolejnej? Jakie sytuacje przyspieszają chęć ? Jakie 2 obszary są najczęściej wskazywane jako bodziec do (...)

 • Dodatek pielęgnacyjny wypłaca ZUS, a zasiłek - gmina

  (...) wypłacał zarówno zasiłki jak i dodatki pielęgnacyjne. Później wypłatę zasiłków przejęły urzędy właściwe dla miejsca zamieszkania osoby, która zasiłek dostaje, czyli wójt, burmistrz (...)

 • Laptopy Acer Aspire Vero oraz Acer TravelMate Vero

  (...) wyposażony jest w procesor Intel® Core™ i7 do 11. generacji, 16 GB pamięci DDR4 i 1 TB pamięci SSD. Zastosowano tu również szereg zabezpieczeń - moduł TPM daje użytkownikowi możliwość (...)

 • Polcargo International - Informacje o firmie, oferta usług z zakresu badań jakościowych i ilościowych towarów rolno-spożywczych i chemicznych, posiadane certyfikaty, lista oddziałów. Szczecin.

  Czytaj więcej: Jakość


strony : [ 1 ]
 
15
październik 2021

październik 2021
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,5733
CHF 4,2691
USD 3,9413
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.