eGospodarka.pl

 • Rząd: dynamika PKB w 2015 wyniesie 3,4 procent, a za trzy lata 4 procent

  (...) się z aktualizacji planu konwergencji oraz głównych celów państwa wraz z miernikami stopnia ich realizacji. Plan, opracowany przez resort finansów, a przyjęty przez rząd, zakłada, że w (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Wniosek o wydanie zaświadczenia przez Urząd Skarbowy, poznaj opinie o Olympus µ[mju] 840 czy przeglądaj oferty pracy z miasta kielce.


 • Parlament Europejski przeciwko cienkim torbom foliowym

  (...) mikrometrów, których najczęściej używa się w UE, nie nadają się zwykle do ponownego użycia, w odróżnieniu od toreb grubszych i szybciej zamieniają się w odpady. Są one również jednym (...)

 • Konkurs Most Valuated Competition

  (...) rozwiń skrzydła pełniąc rolę zarządzającego firmą z branży FMCG. Ta pełna wyzwań wirtualna rzeczywistość zostanie na 35 dni (co odpowiada wirtualnym 6 kwartałom) oddana w ręce (...)

 • Mocno odświeżony Ford Focus 1.5 EcoBoost Titanium

  (...) pozostał bez nowości - ta sama linia boczna. W zasadzie, bez większych zmian pozostał też tył auta (poza lampami). Za to z przodu w oczy rzuca się nowy grill. Stylizowany nieco na ten z Astona (...)

 • Tablet Acer Iconia One 8 B1-820

  (...) z technologiami Zero Air Gap i IPS tablet posiada czterordzeniowy procesor Intel Atom, 16 GB lub 32 GB pamięci oraz najnowszą wersję systemu Android 5.0 (Lollipop). Iconia One 8 waży 355 g, ma (...)

 • Kraków: uruchomiono superkomputer. Jeden z potężniejszych w Europie

  (...) Polsce nie dzierżył długo. Tryton, uruchomiony na początku marca 2015 na Politechnice Gdańskiej, został pokonany przez superkomputer Prometheus uruchomiony w Akademickim Centrum Komputerowym (...)

 • TYNKBUD1 buduje przy Szlenkierów w Warszawie

  (...) miejscu jednocześnie zacisznym i dobrze skomunikowanym z centrum Warszawy z pewnością przypadną do gustu aktywnym zawodowo osobom, które chcą w pełni korzystać z uroków mieszkania w stolicy. (...)

 • Odwrócony VAT na komórki i tablety od lipca. Prezydent podpisał ustawę

  (...) tego podatku z dostawcy na nabywcę. Dotychczas odwrócony VAT dotyczy między innymi obrotu uprawnieniami do emisji CO2, złomem, niektórymi surowcami wtórnymi czy niektórymi wyrobami stalowymi (...)

 • Urządzenia 2w1: Acer Aspire Switch 10 i Switch 10 E

  (...) Switch 10 (SW5-015) łączą tablet i notebook z w jednym urządzeniu, z systemem magnetycznego, bezzatrzaskowego dokowania i możliwością płynnego przełączania pomiędzy czterema trybami (...)

 • Ulga prorodzinna: dochód dziecka to podstawa opodatkowania

  (...) ostatnio Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku z dnia 23.04.2015 r., sygn. akt II FSK 675/13 oddalając skargę kasacyjną fiskusa. Przypomnijmy, rozliczenie się w sposób przewidziany dla osób (...)

 • Karuzele VAT: milionowe wyłudzenia a organy podatkowe nieudolne?

  (...) tytułu idą w miliardy złotych, niestety aparat skarbowy wydaje się być nieudolny w zwalczaniu takiej przestępczości. Działania bowiem muszą tutaj być szybkie i zdecydowane. Na wykrycie (...)

 • Sophos Antivirus for Linux – darmowy antywirus

  (...) Podobnie jak w przypadku niektórych posiadaczy Macbook’ów, wielu użytkowników Linuxa wierzy, że problem wirusów ich nie dotyczy. Trudno się im dziwić – taką informację od lat (...)

 • PIT-2014: Termin zwrotu nadpłaty podatku można sprawdzić w Internecie

  (...) skarbowy zwróci podatnikowi, ma miejsce, kiedy suma zaliczek na PIT pobranych czy zapłaconych w ciągu zeszłego roku przewyższa podatek obliczony na rocznym zeznaniu. Zwrotu zaliczek spodziewać (...)

 • Dział spadku w ramach posiadanego udziału bez podatku dochodowego

  (...) Wnioskodawca wraz z bratem stryjecznym nabył (na podstawie testamentu notarialnego) spadek po zmarłym w 2012 r. dziadku, z dobrodziejstwem inwentarza i stał się współuprawniony do (...)

 • Przetargi - raport I kw. 2015

  (...) pierwszym kwartale 2015 roku w Biuletynie Zamówień Publicznych opublikowano 25 tys. 840 ogłoszeń, wobec 39 tysięcy 454 w analogicznym okresie ubiegłego roku. Różnica w liczbach bezwzględnych (...)

 • Pakiet onkologiczny w mediach

  (...) współpracy z Polską Koalicją Pacjentów Onkologicznych, Fundacją Wygrajmy Zdrowie oraz Obywatelskim Porozumienia na rzecz Onkologii. Jak pokazują zawarte w nim informacje, najwięcej uwagi (...)

 • Nowe mieszkania powstają w 2 lata

  (...) szybciej Główny Urząd Statystyczny regularnie zbiera i publikuje dane na temat czasu wznoszenia budynków mieszkalnych. GUS w swoich analizach wyodrębnia m.in. budynki z mieszkaniami na (...)

 • Spadki na Wall Street i w Europie

  (...) ponownie sektor spółek biotechnologicznych, dlatego też najmocniej spośród głównych indeksów tracił wczoraj Nasdaq (-0,63%). Wyprzedaż spółek z tego sektora to najprawdopodobniej efekt (...)

 • Reklama kontekstowa 2014

  (...) w minionym roku wydatki na reklamę kontekstową stanowiły nieco ponad 1/4 budżetów SEM. Z kolei badanie IAB AdEx wskazuje, że te ostatnie obejmują 36,5% wydatków na całą reklamę online (...)

 • Rynek pracy specjalistów HR I kw. 2015

  (...) to, o czym mówiło się już od 2013 roku - popyt na pracowników odpowiedzialnych za rożnie niemal bez ustanku. Taki stan rzeczy to pokłosie zmieniającego się oraz dość wyraźnego (...)

 • Koszt kredytu hipotecznego: indeks IV 2015

  (...) w kwietniu br. osiągnęła poziom 77 pkt, co jest prawie najniższym wynikiem zanotowanym w historii badania. Czym jest wskaźnik stworzony przez Lion’s Bank i portal nieruchomości Morizon.pl? Ma (...)

 • Czym jest służebność gruntowa?

  (...) dwa typy służebności – służebność osobista oraz służebność gruntowa. Tą interesującą nas szczególnie, , definiuje art. 285 Kodeksu Cywilnego, według którego nieruchomość może (...)

 • Słabszy dolar, silny wzrost cen złota

  (...) - Wystąpienie publiczne szefa RBA (Glenn Stevens), 01:50 (Japonia) - Sprzedaż detaliczna (r/r) marzec (-9,7%, prognoza -7,3%, poprzednio -1,8%), 10:30 (Wlk. Brytania) - PKB s.a., wst. (k/k) I kw (...)

 • 39% faktur płaconych po terminie

  (...) średnio 39,0 proc. łącznej wartości należności w segmencie B2B opłacanych jest z poślizgiem. W porównaniu z minionym rokiem oznacza to wzrost o 1,4 proc. Najwyższy odsetek opóźnień (ok (...)

 • WIG20 - nowe kilkumiesięczne maksimum

  (...) oczekuję na lokalną korektę. Ważne krótkoterminowe wsparcie znajduje się w okolicy 2505 pkt. Jeśli rynek ma dalej rosnąć to nie powinno dojść do przebicia tego wsparcia. Silny opór (...)

 • QtCommander - Rozbudowany dwupanelowy menadżer plików pracujący w systemie Linux.

  Czytaj więcej: Oprogramowanie


strony : [ 1 ] . 2
 
28
kwiecień 2015

kwiecień 2015
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
27
28
29
30
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,0075
CHF 3,8441
USD 3,6751
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.