eGospodarka.pl

 • Coraz więcej motocykli na polskich drogach. Efekt zmian w prawie

  (...) liderem sprzedaży był Romet Motors. W okresie od stycznia do marca Polacy kupili i zarejestrowali 2 tys. 907 jednośladów tej marki, o 2,32 proc. więcej niż rok wcześniej. Zajmujący drugą (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Umowa komisu samochodu, poznaj opinie o Sencor SHC SP100 czy przeglądaj oferty pracy z miasta gubin.


 • Indeks BIK: popyt na kredyty w III 2015 r.

  (...) kwartału odnotowaliśmy pozytywne wartości dynamiki wniosków o kredyty konsumpcyjne. Podsumowanie wyników pierwszego kwartału 2015 r. powinno potwierdzić wzrost sprzedaży kredytów (...)

 • Wywóz leków będzie ograniczony. Skończą się braki w hurtowniach i aptekach

  (...) wyrobów medycznych oraz środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego z terytorium Polski ma swoje źródło w różnicach cen oraz wyrobów medycznych na różnych rynkach (...)

 • Inwestycje w nieruchomości w Europie Śr. I kw. 2015

  (...) głównymi rynkami regionu oferującymi wzrost i stabilny popyt, a zwłaszcza Polską. W poszukiwaniu okazji inwestycyjnych inwestorzy decydują się na aktywa wysokiej jakości w mniejszych miastach (...)

 • Sejm rozszerzył odwrócony VAT na tablety i telefony komórkowe

  (...) z odliczaniem VAT, w szczególności wyłudzenia i przypadki unikania opodatkowania. umożliwia przeniesienie obowiązku rozliczenia tego podatku z dostawcy na nabywcę. Nowelizacja rozszerza (...)

 • Euro ponownie pod presją sprzedających

  (...) co ma związek z niepewnością polityczną związana z wyborami parlamentarnymi w maju a także niepewnym otoczeniem gospodarczym- problemy w strefie euro, jak i niestabilność finansowa w Grecji (...)

 • Ozusowanie umów zleceń: budżet należy przygotować już teraz

  (...) także długoterminowych kontraktów w toku, które będą obowiązywały po 31 grudnia 2015 roku i nakłada obowiązek ich waloryzacji. Dlatego Zamawiający i Wykonawcy – w poczuciu wspólnej (...)

 • Podatek VAT i kasy fiskalne: mediacja to nie usługi prawnicze

  (...) konfliktów pomiędzy rożnymi podmiotami - osobami fizycznymi i firmami. Obrót z tej działalności w odniesieniu do usług na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej (...)

 • Czynsz najmu lokalu nie jest kosztem uzyskania przychodu?

  (...) Spółka prowadzi sprzedaż detaliczną w wynajmowanych lokalach. 4 lutego 2012 r. podpisała ona takiego jednego lokalu na okres 5 lat, z możliwością rozwiązania stosunku najmu tylko i (...)

 • Nie uciekaj od długów

  (...) osoby mającej jest nawiązanie kontaktu z negocjatorem. Często jednak kredyto- czy pożyczkobiorca nie chce rozmawiać. Nierzadko czuje się bezsilny i myśli, że jeśli nie nawiąże żadnego (...)

 • Ubezpieczenie auta ciężarowego: sukces tkwi w szczegółach

  (...) OC. Produkt u każdego ubezpieczyciela jest jednakowy, może poza dodatkowymi usługami dokładanymi choćby przez PZU czy Uniqa w ramach konceptu BLS (bezpośrednia likwidacja szkód). Można więc (...)

 • Projektor Canon XEED WUX500

  (...) obrazów, wideo i dźwięku (bezpośrednio albo przez router). wyświetla prezentacje z pamięci USB, więc nie ma konieczności podłączania komputera. Dzięki technologii scalania krawędzi oraz (...)

 • Oszczędzanie na emeryturę: może IKE lub IKZE?

  (...) Polacy najczęściej wskazywali ulgę na dziecko oraz ulgę na Internet. To właśnie z tych odliczeń korzystali najliczniej w rozliczeniu podatkowym za 2013 rok (38 proc. osób oszczędzających i (...)

 • Złoty sie umocni? Nikłe szanse

  (...) dotyczące Grecji oraz wymazanie przez dochodowości długu USA (10Y z 1,80 po NFP odbiły na 1,95 proc.) to zła wróżba dla EUR/USD. Wyprzedaż obligacji USA ma szansę być kontynuowana – dane (...)

 • EUR/USD - na silnym wsparciu w rejonie 1.0635 USD

  (...) - Inflacja CPI (r/r) marzec (1,4%, prognoza 1,3%, poprzednio 1,4%), 07:45 (Szwajcaria) - Stopa bezrobocia s.a. marzec (3,2%, prognoza 3,2%, poprzednio 3,2%), 10:30 (Wlk. Brytania) - Produkcja (...)

 • Tylko elektroniczna księga podatkowa? - tak ale z wydrukami

  (...) już w latach 90-tych ubiegłego wieku, zwłaszcza gdy dokumenty były powierzane . Ręczne zapisywanie kart księgi było bowiem z jednej strony bardzo czasochłonne, z drugiej zaś nietrudno było (...)

 • Coraz mniej chętnych na rynek wtórny. Polacy wolą deweloperów?

  (...) 8 firm, które w związku z obecnością na giełdzie lub w drodze na nią, pochwaliło się wynikami sprzedaży za I kw.: łącznie podpisały umowy na 2589 mieszkań. Jest to co prawda o 9,4% mniej (...)

 • Dlaczego banki hipoteczne ciągle raczkują?

  (...) banku hipotecznego Zasadnicza różnica pomiędzy bankiem uniwersalnym a hipotecznym polega na tym, że ten ostatni jest instytucją oferującą jeden zasadniczy produkt - kredyt hipoteczny, a jego (...)

 • Złoto też się kiedyś skończy

  (...) dziewiąty z rzędu, pozostają Chiny. W 2006 roku Chiny wyprzedziły na tym polu ówczesnych światowych liderów - RPA i Stany Zjednoczone. Jednak największy przypada na lata 1982-1993. W tym (...)

 • S&P500 - opór w rejonie 2080 pkt przekroczony

  (...) przynieść dalsze wzrosty. Potem możliwa jest lokalna korekta. Z marcowego dna widoczna jest na razie wzrostowa trójka. W kwietniu może się ona przekształcić w 5-falową strukturę (wykres 1). (...)

 • 7 kroków do sukcesu telekomu

  (...) operatora zdeterminowany jest najczęściej poszukiwaniem jak najniższych cen za połączenia głosowe i transfer danych. Z drugiej strony coraz bardziej liczą się takie kwestie, jak prędkość (...)

 • 6 sztuczek na samodzielne pozycjonowanie strony

  (...) optymalizacja strony to 50% sukcesu w późniejszym pozycjonowaniu witryny. Dzięki temu przygotowujesz grunt pod późniejsze działania, bowiem odpowiednio zoptymalizowana witryna jest bardziej (...)

 • Nowe zawody kuszą wynagrodzeniami

  (...) nowych zawodów – popularne dzisiaj profesje, takie jak tester gier, manager social media czy fundriser jeszcze dziesięć lat temu praktycznie nie istniały. Najczęściej ich wykonywanie (...)

 • Przekształcenie jednoosobowej spółki z o.o. w spółkę komandytową

  (...) przekształcenie jednoosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością może w praktyce napotkać na wiele trudności prawnych związanych z jej strukturą korporacyjną zaprezentujemy poniżej (...)

 • Poltech - Dystrybucja układów centralnego smarowania, chemi przemysłowej, pneumatyki i sprężarek powietrza.

  Czytaj więcej: Hydrauliczne i pneumatyczne


strony : [ 1 ]
 
10
kwiecień 2015

kwiecień 2015
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
27
28
29
30
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,0198
CHF 3,8715
USD 3,7894
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.