eGospodarka.pl

 • Ceny paliw coraz wyższe

  (...) naftowej. Cena ropy naftowej Brent osiągnęła poziom ponad 117 dolarów za baryłkę, czyli cenę najwyższą od pół roku, amerykańska WTI wzrosła do poziomu 112 dolarów za baryłkę (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument e-Deklaracja CIT-ST, poznaj opinie o Donegal Pędzel do golenia naturalne włosie dzika 112 czy przeglądaj oferty pracy z miasta Pułtusk.


 • Sytuacja w Syrii wpłynie na ceny paliw

  (...) wskazuje na szybkie zakończenie konfliktu. Stany Zjednoczone i ich sojusznicy są gotowi do zaatakowania kraju, co tylko zwiększa szansę na eskalację konfliktu. Pierwsze oznaki obaw widoczne (...)

 • Facebook ujawnia dane użytkowników. Władzom

  (...) otrzymał około 38 tysięcy próśb o ujawnienie danych osobowych. Najwięcej wniosków złożyły władze Stanów Zjednoczonych, prosząc o ujawnienie danych osobowych łącznie około 20 tysięcy (...)

 • Volkswagen Cross Polo 1,2 TSI

  (...) dlatego, że zwykłe Polo nie pod każdy krawężnik podjedzie i nie do każdej działki rekreacyjnej da się nim dojechać. Z tego powodu zostało lekko podniesione zawieszenie i pojawiło się (...)

 • Wskaźnik optymizmu VIII 2013

  (...) Klimatu Gospodarczego (o 0,02 pkt. w stosunku do po-przedniego miesiąca, do poziomu 69,59 pkt.), podczas gdy Wskaźnik Bieżący, odnoszący się zarówno do oceny obecnej sytuacji krajowej (...)

 • Pay-per-view: UOKiK odkrył zmowy cenowe

  (...) na oferowaniu widzom możliwości obejrzenia określonych treści po wniesieniu dodatkowej opłaty, która istnieje niezależnie od abonamentu. Pierwszym wydarzeniem sportowym relacjonowanym w ten (...)

 • Przestój w pracy nie zawsze zmniejszy budżet firmy

  (...) dla firmy. Przerwa w zakładzie produkcyjnym, co oczywiste, skutkuje zmniejszeniem ilości wytworzonych towarów. Jeżeli przedsiębiorstwo produkuje kilkaset samochodów dziennie, to wyobrażamy (...)

 • Budownictwo mieszkaniowe: stawka VAT na roboty budowlane

  (...) o sygnaturze FPS 7/12 przyznał rację , które pozwalają na obniżenie podatku VAT jedynie w przypadku robót wykonywanych wewnątrz budynków mieszkalnych. Stoi to w sprzeczności z podejściem (...)

 • Nadpłata podatku na zaległości i zobowiązania podatkowe

  (...) Op.) mówi wprost: Nadpłaty wraz z ich oprocentowaniem podlegają zaliczeniu z urzędu na poczet zaległości podatkowych wraz z za zwłokę, odsetek za zwłokę określonych w decyzji, o której (...)

 • Terminy podatkowe gdy dzień wolny

  (...) praw podatnik musi się wywiązać i może skorzystać w określonym ustawowo czasie. Oprócz konkretnie wskazanych dat przepisy podatkowe w ustaleniu okresu odpowiadającego na dokonanie danej (...)

 • Prezenty dla firm do 10 zł bez podatku VAT

  (...) jest producentem wyrobów alkoholowych. W celu budowania i utrzymywania pozytywnych relacji handlowych przekazuje nieodpłatnie swoim klientem wyprodukowane wyroby bądź inne nabyte towary. Ich (...)

 • Rynek nieruchomości w Polsce VIII 2013

  (...) którym zarówno sprawy związane czy to ze sprzedażą czy z zakupem mieszkania schodzą na dalszy plan. Tegoroczne, upalne lato sprawiło, że tak u zbywców, jak i potencjalnych nabywców (...)

 • Powierzchnie magazynowe: w KSSE powstaje Park MLP Bieruń

  (...) w Katowickiej . Docelowa wielkość parku to 55 000 m2. Na jego terenie powstaną hale magazynowo-produkcyjne wraz ze zintegrowanymi pomieszczeniami biurowo-socjalnymi. Funkcję generalnego wykonawcy (...)

 • Eurodolar – możliwy ruch w dół, złoto i ropa wysoko

  (...) - Ceny importu (r/r), lipiec (-2,6%, prognoza -2,5%, poprzednio -2,2%), Indeks zaufania konsumentów GfK, wrzesień (6,9, prognoza 7,1, poprzednio 7,0), 12:00 (Wlk. Brytania) - Sprzedaż detaliczna (...)

 • Na Bliskim Wschodzie gorąco, ropa drożeje

  (...) Amerykanie podali do publicznej wiadomości, iż mają szereg dowodów na to, iż syryjski reżim użył broni chemicznej. Między innymi mają być to zdjęcia satelitarne. Te dowody mają być (...)

 • Lokaty bankowe tracą, zyskują fundusze inwestycyjne

  (...) się w lipcu o 3,4 mld zł (minus 1,32 proc. m/m) do 250,8 mld zł – wynika z danych Narodowego Banku Polskiego. Wartość oszczędności znajdujących się na depozytach terminowych topniała (...)

 • Spodziewane dalsze spadki na rynkach akcji

  (...) zaskoczyła siłą. Inwestorzy za wszelką cenę starali się pozbyć akcji, szczególnie tych z rynków wschodzących. Na ucieczce od ryzykownych aktywów skorzystały tradycyjne „bezpieczne (...)

 • Największe firmy budowlane 2012

  (...) 2012 r. w dalszym ciągu miała wpływ polityka ograniczania deficytu prowadzona w większości analizowanych krajów. Dążąc do zminimalizowania negatywnego wpływu sytuacji gospodarczej i (...)

 • Kurs EUR/USD na poziomie 1,3375

  (...) ten temat, uwagę uczestników rynku powinno przykuć wystąpienie publiczne Gubernatora Banku Anglii Marka Carneya (13:45) oraz odczyt indeksu podpisanych umów kupna domów za lipiec w USA (16:00). (...)

 • Rachunek bankowy: dyspozycja na wypadek śmierci

  (...) pieniądze z rachunku mogą zostać udostępnione wcześniej, niż po przeprowadzeniu postępowanie spadkowego. Pierwsza to zwrot kosztów pogrzebu – komentuje Mikołaj Fidziński, ekspert (...)

 • Polski sektor bankowy optymistycznie patrzy w przyszłość

  (...) sytuacja na rynkach akcji "dojrzewała" do mocniejszego tąpnięcia, dla którego tłem jest oczekiwane ograniczenie skupu aktywów w USA, do jakiego może dojść już na wrześniowym posiedzeniu (...)

 • Mieszkanie dla studenta: są chętni na apartamenty

  (...) Nowoupieczony żak z zamożnej rodziny często ma do wydania kwotę wystarczającą na samodzielny najem mieszkania o podwyższonym standardzie lub nawet apartamentu w centrum – wynika z (...)

 • Smart shopping po polsku

  (...) gdzie jako pierwsi dostrzegli zalety rozsądnego i sprytnego podejścia do codziennych zakupów. Idea ta propaguje racjonalne planowanie budżetu poprzez poszukiwanie i porównywanie atrakcyjnych (...)

 • Monitor panoramiczny ASUS PB298Q

  (...) AH-IPS, wąską ramę o szerokości 0,8mm oraz wiele nowoczesnych technologii, które przekładają się na komfort użytkowania. Duży ekran, łatwiejsza wielozadaniowość Przy rozdzielczości (...)

 • Rynek mieszkaniowy: największe miasta Polski VIII 2013

  (...) raportu Szybko.pl, Metrohouse i Expandera, okres wakacyjny nie przyniósł spadku ilości zawieranych transakcji w Gdańsku. Walory turystyczne miasta powodują ciągłe zainteresowanie mieszkaniami, (...)

 • Plastics Online - Internetowe wydanie branżowego miesięcznika Plastics Review, informacje o tworzywach sztucznych.

  Czytaj więcej: Aktualności i media


strony : [ 1 ] . 2
 
28
sierpień 2013

sierpień 2013
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
26
27
28
29
30
31
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,2555
CHF 3,4626
USD 3,1840
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.