eGospodarka.pl

 • NBP: rośnie eksport. W ciągu roku ponad 7 procent

  (...) roku wartość importu wyniosła około 12,2 miliarda euro, co oznacza że saldo obrotów towarowych było dodatnie i zdaniem NBP wyniosło 561 milionów euro. Saldo w porównaniu do analogicznego (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Deklaracja VAT-UE/B, poznaj opinie o AA Prestige Diamond Skin 45+ Serum przeciwzmarszczkowe czy przeglądaj oferty pracy z miasta Inowrocław.


 • WIG20 przyspiesza marsz w górę

  (...) warszawskim parkiecie przebiegała w rytm zmian nastrojów we Frankfurcie. WIG20 po zniżce sięgającej na otwarciu 0,1 proc., szybko powiększył skalę spadku do prawie 0,5 proc., docierając w (...)

 • EUR/USD – mocniejsze cofnięcie, krytyczne wsparcie na 1.3290 USD

  (...) - PKB (annualizowany), wst. II kw. (2,6%, prognoza 3,6%, poprzednio 3,8%), PKB s.a., wst. (k/k), II kw. (0,6%, prognoza 0,9%, poprzednio 0,9%), 06:30 (Japonia) - Produkcja przemysłowa s.a., fin (...)

 • Trwa osłabienie na kanadyjskim rynku mieszkaniowym

  (...) Intelligence, obrazująca nastawienie do rynku akcji autorów najbardziej popularnych biuletynów inwestycyjnych w USA, wykazała spadek odsetka pesymistów do 18,5%, czyli poziomu niższego niż w (...)

 • Urządzenie wielofunkcyjne LED Brother MFC-9140CDN

  (...) biurach, gdzie panuje duży ruch, a także w małych grupach roboczych – wszędzie tam gdzie użytkownicy oczekują wysokiej jakości wydruków w krótkim czasie. Model łączy w sobie funkcje (...)

 • Przelewy ELIXIR w VII 2013 r.

  (...) transakcji krajowych przetworzonych w systemie ELIXIR® wyniosła już blisko 886 mln, a ich wartość osiągnęła 2,184 bln zł (dane od stycznia do końca lipca br.). Liczba krajowych (...)

 • Karty VISA: wzrost płatności zagranicznych

  (...) największy, bo ponad 57%, udział w zagranicznych płatnościach polskimi kartami Visa w drugim kwartale br. Natomiast udział krajów Unii Europejskiej spoza strefy euro wyniósł blisko 20% (...)

 • Kontrola koncentracji: kolejne zgody UOKiK

  (...) przez Powszechne Towarzystwo Emerytalne Allianz Polska kontroli nad Otwartym Funduszem Emerytalnym Warta. W wyniku koncentracji Powszechne Towarzystwo Emerytalne Warta zaprzestanie prowadzenia swojej (...)

 • Zwrot VAT gdy likwidacja spółki cywilnej

  (...) VAT mówi, że w przypadku gdy podlegająca odliczeniu kwota podatku naliczonego określona w deklaracji, jest w danym okresie rozliczeniowym wyższa od kwoty podatku należnego, podatnik ma prawo do (...)

 • Zawieszenie działalności a koszty podatkowe firmy

  (...) ustawą o swobodzie działalności gospodarczej przedsiębiorca podczas zawieszenia: ma prawo wykonywać wszelkie czynności niezbędne do zachowania lub zabezpieczenia źródła przychodów; ma (...)

 • Podatek dochodowy: pojęcie przychodów z umowy o pracę

  (...) art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej: updof) „za przychody ze stosunku służbowego, stosunku pracy, pracy nakładczej oraz spółdzielczego stosunku pracy uważa (...)

 • Smartfon HTC Desire 500

  (...) Dzięki 8-megapikselowemu aparatowi fotograficznemu oraz zastosowaniu układu ImageChip, można bez przeszkód robić świetne zdjęcia i filmy w jakości HD. Przednia kamera o rozdzielczości (...)

 • Miejsce postojowe z lokalem mieszkalnym z 8% stawką VAT

  (...) Spółka buduje dwa wielorodzinne. W części podziemnej pierwszego budynku znajdują się przynależne komórki lokatorskie oraz 14 płatnych miejsc postojowych, przy czym hala garażowa nie (...)

 • Rynek kredytów hipotecznych VII 2013

  (...) niepokojące sygnały. W lipcu pięć banków podwyższyło marże w swoich ofertach. Dla przypomnienia w czerwcu również informowaliśmy o pięciu podwyżkach. Średnia marża rośnie już od (...)

 • Wtórny rynek nieruchomości VII 2013

  (...) poziomu cen niższego o niemal 40 proc. w porównaniu z okresem hossy, w lipcu tego roku sopocka średnia cena ofertowa wzrosła o 4,1 proc. Wraz z odwiedzającymi miasto turystami zwiększyło się (...)

 • Tydzień z serią danych o PKB

  (...) dolara w ubiegłym tygodniu wobec większości walut mocno spadły, pomimo całkiem niezłych danych z USA, szczególnie z rynku pracy. Co więcej w ostatnich dniach nie brakowało również sugestii (...)

 • Peugeot 508 SW 2.0 HDI Allure

  (...) ale nie spotkałem osoby, której 508 SW się nie spodobało. Przyznam szczerze, że ten wariant wydaje się o wiele przyjemniejszy dla oka niż sedan. Płynne linie, bardzo dobre proporcje i (...)

 • Oczekiwany spokojny dzień na europejskich rynkach akcji

  (...) imitacją czwartkowej sesji. Indeksy w Europie ponownie zanotowały więc wzrost na otwarciu, który jednak pod koniec dnia został podkopany przez zachowanie Wall Street (wyraźna przewaga (...)

 • Konta oszczędnościowe: banki kuszą oprocentowaniem

  (...) lokat spadło do ok. 2,5 proc. w skali roku, na co klienci coraz częściej reagują nieprzedłużaniem kończących się depozytów na kolejne terminy. Spora grupa banków widząc, jak z miesiąca (...)

 • Jak zdobyć kredyt hipoteczny?

  (...) hipoteczne są nie tylko tańsze, ale również łatwiej dostępne. Nadal jednak wielu osobom banki nie chcą udzielać tak wysokiego kredytu, by ten wystarczył na ich wymarzone mieszkanie. Problem (...)

 • Rynek akcji, walut i surowców 05-09.08.13

  (...) jest po silnych wzrostach, na wykresie MACD-histogram pojawiła się negatywna dywergencja ostrzegająca przed mocniejszą wielotygodniową przeceną… Polska (WIG20) – w krótkim kilkusesyjnym (...)

 • Polski Internet: najpopularniejsi celebryci

  (...) pierwszych 15 osób z rankingu Forbesa. Lewandowski i… cała reszta Największe zainteresowanie internautów w ostatnim roku wzbudzali sportowcy – zajęli wszystkie miejsca na podium. Pierwsze (...)

 • Giełda a deficyt budżetowy

  (...) dochodów państwa, czyli zjawisko typowo „kryzysowe”. Gdy gospodarka radzi sobie słabiej, maleje strumień pieniędzy, płynący do budżetu, głównie wskutek niższych wpływów z podatków (...)

 • Spółka z o.o. zakładana w 24h

  (...) przez Internet ? - procedura 8 kroków W tym celu należy: Wejść na stronę Ministerstwa Sprawiedliwości (www.ms.gov.pl); Kliknąć w zakładkę „rejestracja spółki z o.o. w 24h” (...)

 • Wynajem długoterminowy a zakup lub leasing samochodu

  (...) Car Fleet Management), czyli wynajem długoterminowy samochodów w swoich założeniach jest bardzo podobny do leasingu. Firma nie pozyskuje bowiem pojazdu na własność, ale płaci (...)

 • Telecomconsulting - Usługi telekomunikacyjne i doradztwo.

  Czytaj więcej: Telefonia


strony : [ 1 ]
 
12
sierpień 2013

sierpień 2013
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
26
27
28
29
30
31
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1927
CHF 3,4036
USD 3,1510
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.