eGospodarka.pl

 • WIG20 zniżkuje o 0,9 procent

  (...) protokołu z poprzedniego posiedzenia Fed oraz czwartkowe odczyty wskaźników aktywności w przemyśle i usługach, inwestorzy nie kwapili się do bardziej energicznych działań. Indeksy na (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument KRS Z3, poznaj opinie o Pekpol Kiełbasa dębowa czy przeglądaj oferty pracy z miasta Płońsk.


 • Ulga na złe długi 2013 blokuje postępowanie upadłościowe!

  (...) obowiązują nowe przepisy ustawy z dnia 16 listopada 2012 r. o redukcji niektórych obciążeń administracyjnych w gospodarce (Dz.U. poz. 1342). Zmieniono m.in. art. 89b ustawy 11 marca 204 r. o (...)

 • Rozliczenie VAT gdy firma i prywatny najem mieszkania

  (...) bardzo często zastanawiają się, czy robić to w ramach prowadzonej , czy też jako tzw. najem prywatny. Powyższe jest podyktowane preferencjami podatkowymi, z których może korzystać dane (...)

 • Spółka cywilna na ryczałcie a własna firma na skali podatkowej

  (...) określone w ustawie z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. Jej art. 6 ust. 1 mówi, że opodatkowaniu (...)

 • Eurodolar – atak na 1.34 USD, dziś protokół z posiedzenia FOMC

  (...) Brytania) - Wskaźnik zamówień wg CBI, sierpień (prognoza -7, poprzednio -12), 13:00 (USA) - Wnioski o kredyt hipoteczny (poprzednio -4,7%), 16:00 (USA) - Sprzedaż domów na rynku wtórnym (...)

 • Podatek VAT: faktura gdy zgubiony paragon fiskalny?

  (...) jest właścicielem sieci sklepów z artykułami do majsterkowania, budowy, remontu, urządzania domu, pielęgnowania ogrodu itp. Jej klientami są zarówno osoby fizyczne jak i firmy. Sprzedaż na (...)

 • Wynajem mieszkania: rentowność w mniejszych miastach

  (...) ceny mieszkań oraz średnie ofertowe stawki wynajmu obliczone na podstawie aktualnych ogłoszeń zamieszczonych na portalu Otodom.pl. W analizie uwzględniono siedem miast, których oficjalna (...)

 • W poszukiwaniu wskazówek w minutkach FOMC

  (...) istotnych pozycji, stąd zdecydowanie najważniejszym wydarzeniem dnia będą minutki z ostatniego posiedzenia FOMC. Inwestorzy dzielą się obecnie na dwa obozy: jedni uważają, że wycofywanie QE (...)

 • Sprzedaż obligacji skarbowych VII 2013

  (...) 155 004 100 zł. Dwulatek sprzedano 958 026 na łączną kwotę 95 802 600,00 zł. Trzylatki to sprzedaż w liczbie 64 041 o wartości 6 404 100,00 zł, czterolatki 270 615 na kwotę 27 061 500,00 (...)

 • Produkcja w Polsce VII 2013

  (...) sprzedanej odnotowano w 27 (spośród 34) działach przemysłu m.in. w produkcji pozostałego sprzętu transportowego – o 21,9%, wyrobów z drewna, korka, słomy i wikliny – o 13,5%, wyrobów z (...)

 • Czy minutes pomogą dolarowi amerykańskiemu?

  (...) Spora ilość członków Komitetu wypowiadała się w ostatnim czasie i ich poglądy są powszechnie znane. Dominuje pogląd, iż jeśli dobre dane utrzymają się do posiedzenia, ograniczenie (...)

 • Wall Street nie boi się Fed

  (...) przeceną na większości europejskich parkietów, obraz rynku wyraźnie się pogorszył. Zwiększyły się obawy przed wystąpieniem większej spadkowej korekty. Indeksy głównych giełd naszego (...)

 • Ochrona środowiska: nakłady na środki trwałe w 2012 r.

  (...) na środki trwałe na utrzymują się od kilku lat na poziomie 0,6-0,8%, natomiast w przypadku gospodarki wodnej na poziomie ok. 0,2%. W strukturze finansowania nakładów na środki trwałe na (...)

 • Kredyt na dom energooszczędny już dostępny

  (...) domy i mieszkania energooszczędne to pierwszy ogólnopolski instrument wsparcia dla budujących . Program skierowany jest do inwestorów będących osobami fizycznymi budującymi domy jednorodzinne (...)

 • Firmy rodzinne: forma prawna ma znaczenie

  (...) każdej formie prawnej. Może być to zarówno spółka cywilna (która w istocie nie jest spółką lecz umową łączącą wspólników), jak i spółka prawa handlowego (spółka osobowa lub (...)

 • Dopłaty NFOŚiGW: powstaje pierwszy ekologiczny dom

  (...) kredyty z dopłatami na proekologiczne nieruchomości uruchomi przed październikiem, a BZ WBK, DB PBC i Nordea najpóźniej w czwartym kwartale. Banki szacują, że Funduszu, których udzielanie (...)

 • Lokata z funduszem: sprawdź czy się opłaca

  (...) lokat wynosi ok. 2,5 proc. w skali roku, każdy sposób na wyciśnięcie dodatkowych odsetek wzbudza niemałe zainteresowanie. Banki korzystają więc z okazji i podsuwają klientom (...)

 • Wyprawka szkolna: preferencje konsumentów

  (...) wrześniowych kolejek i skorzystać z letnich promocji, rozpoczynają gromadzenie dla swoich pociech już na półmetku wakacji. Świadczą o tym dane zebrane przez analityków Porównywarki (...)

 • Nowe urlopy rodzicielskie budzą wątpliwości

  (...) 2013 r. o zmianie ustawy – oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 675) zmieniono przepisy prawa pracy w szczególności dotyczące urlopu macierzyńskiego, i wychowawczego. Przydatne (...)

 • Kurs EUR/USD na poziomie 1,34

  (...) zapowiedź kontynuacji słabego dolara i wzrostu kursu EUR/USD w kierunku 1,37, zdecydować może publikowana dziś treść protokołu z ostatniego posiedzenia FOMC (20:00). Ponadto dziś uwagę (...)

 • Fed podtrzyma niepewność na rynkach

  (...) z dość dużą pewnością powiedzieć, że najgorsze ma za sobą, ale skala i tempo poprawy sytuacji pozostają niepewne. Taką diagnozę podpowiada sytuacja na rynku pracy, gdzie zatrudnienie (...)

 • Kredyt hipoteczny z rozwodem w tle

  (...) (na szczęście wciąż bez dziecka), podjęli decyzję o rozwodzie. Ona uważa, że sprawiedliwy podział to taki, w którym odzyska swoje mieszkanie (teraz wynajmowane, z przeznaczeniem na spłatę (...)

 • Umowa deweloperska: kara umowna opodatkowana

  (...) zadośćuczynienia, albo odszkodowania, które zostały otrzymane na podstawie wyroku lub ugody sądowej. Wyjątkiem są tu odszkodowania i zadośćuczynienia, takie jak: otrzymane ze względu na (...)

 • Certyfikat ID to bezpieczeństwo poczty elektronicznej

  (...) szczególnie ważnym w obszarze biznesowym czy działalności publicznej. O potrzebie weryfikacji tożsamości osób identyfikujących się danym adresem wiedzą także uczestnicy popularnych na (...)

 • Czy zawieszenie spłaty kredytu jest opłacalne?

  (...) w spłacie kapitału jest dostępna w większości banków. Jeśli zajdzie taka potrzeba, klient musi jedynie złożyć stosowny wniosek, bez konieczności podawania przyczyny decyzji. Trzeba jednak (...)

 • P.E. Proinstel - Usługi w zakresie: systemów elektrycznych, sytemów alarmowych, systemów dozoru, automatyki przemysłowej.

  Czytaj więcej: Elektryczne


strony : [ 1 ] . 2
 
21
sierpień 2013

sierpień 2013
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
26
27
28
29
30
31
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,2440
CHF 3,4473
USD 3,1698
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.