eGospodarka.pl

 • Politycy i partie w mediach I 2016

  (...) liderów ugrupowań. Drugie miejsce pod względem liczby publikacji zajął Ryszard Petru (spadek o 21 proc.), a na kolejnych ulokowali się Ewa Kopacz (8 proc.), Paweł Kukiz (33 proc.), Władysław (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument KRS WB, poznaj opinie o Hoover SU 144S czy przeglądaj oferty pracy z miasta łask.


 • Smartfon ASUS ZenFone Max

  (...) IPS o przekątnej 5,5 cala gwarantuje użyta powłoka Corning Gorilla Glass 4. ZenFone Max został także wyposażony w 16 GB wewnętrznej pamięci, którą możemy rozszerzyć stosując kartę (...)

 • Dłużnicy alimentacyjni winni są państwu ponad 8 mld zł

  (...) w BIG InfoMonitor widniało 259,5 tys. . Wpisani zostali oni przez ponad 2 100 gmin z 2 478 działających w Polsce. Oznacza to, że część gmin wciąż nie przekazywało do rejestru dłużników (...)

 • Imprezy w Polsce w 2015 r. i prognozy na 2016 r.

  (...) 000 organizatorów imprez w Polsce i jest liderem rynku sprzedaży biletów online w naszym kraju. Z danych wewnętrznych serwisu wynika, że w ubiegłym roku w Polsce największym zainteresowaniem (...)

 • Rejestracja REGON I 2016

  (...) uruchomienie na początku roku, dlatego zwykle liczba rejestracji jednoosobowych działalności w styczniu jest dość wysoka. Na tym tle zanotowany w styczniu 2016 r. wynik na poziomie 24 116 (...)

 • Odpłatne rozliczenie PIT bez kasy fiskalnej

  (...) mówi, że podatnicy dokonujący sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych (czyli tzw. osób prywatnych) są obowiązani (...)

 • Powrotna korekta kosztów w podatku dochodowym nadal występuje

  (...) 2015 r. firma zmniejszyła swoje koszty uzyskania przychodu o wartość niezapłaconych zobowiązań w wymaganym terminie. Obecnie zobowiązania te zamierza jednak uregulować. Nastąpi to w lutym (...)

 • Odszkodowanie za bezumowne korzystanie z nieruchomości z podatkiem VAT

  (...) Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą. Posiada m.in. budynek gospodarczy, w którym znajduje się stacja transormatorowo-rozdzielcza należąca do pewnej spółki. W związku z powyższym (...)

 • Rozliczenie delegacji: pełne wyżywienie z podatkiem dochodowym

  (...) również NSA w wyroku z 11 września 2015 r., w którym wskazał, iż w zakresie zwrotu kosztów wyżywienia za czas podróży służbowej wolna od podatku dochodowego jest tylko równowartość (...)

 • Masz kredyt mieszkaniowy w euro? Mogą czekać cię kłopoty

  (...) oraz singli spłaca kredyt udzielony w euro lub kredyt z waloryzacją do tej waluty. Sytuacja krajowych „eurowców” na razie nie jest zła. Można jednak wskazać kilka źródeł ryzyka. Jednym z (...)

 • Tendencje na rynku pracy specjalistów III i IV kw. 2015

  (...) dynamika zatrudnienia podskoczyła o 1%, a plany w zakresie spadły o 2%. Wyniki najnowszej edycji raportu Antal Global Snapshot bezwzględnie potwierdzają, że kondycja polskiego rynku pracy jest (...)

 • Brak płynności finansowej - najczęstszy powód upadłości firm

  (...) zrealizowanego przez firmę Intrum Justitia wyraźnie wskazują, że coraz częściej za upadkiem przedsiębiorstw – zwłaszcza tych z sektora małych i średnich przedsiębiorstw – stoi utrata (...)

 • E-zwolnienia nie tylko dla dużych firm

  (...) roku modyfikacji jest usprawnienie procedury wydawania zaświadczeń lekarskich. Do niedawna pracownik musiał przekazać dokument stwierdzający niezdolność do pracy w ciągu 7 dni od jego (...)

 • Aplikacje biznesowe muszą być wydajne

  (...) że wydajność ich działalności w znacznej mierze uzależniona jest od wydajności aplikacji. Jednocześnie 90% respondentów przyznaje, że skutki niskiej wydajności dotykają ich regularnie, co (...)

 • Polska Grupa Farmaceutyczna S.A. debiutuje na Catalyst

  (...) polskim rynku od 1990 roku i obecnie jest jedną z największych firm zajmujących się dystrybucją leków, a także świadczeniem usług dla aptekarzy i . Spółka wchodzi w skład notowanej od (...)

 • Produkcja w Polsce I 2016

  (...) przemysłu w cenach stałych (w przedsiębiorstwach o liczbie pracujących powyżej 9 osób) była w styczniu br. o 1,4% wyższa niż przed rokiem (kiedy notowano wzrost o 1,6%) i o 8,0% niższa w (...)

 • Zdolność kredytowa II 2016

  (...) poziomie 5 tys. zł netto może pożyczyć 380 tys. zł (mediana) w formie 30-letniego kredytu – wynika z najnowszych danych zebranych przez Lion’s Bank. Jest to najniższy wynik od ponad 2 lat (...)

 • Działalność gospodarcza: potrzebne proste prawo i podatki oraz mniejsza biurokracja

  (...) br. przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców potwierdzają po raz kolejny, że Polska wciąż nie jest rajem dla przedsiębiorczości. Na przełomie roku 552 firmy, odzwierciedlające (...)

 • A może leasing finansowy?

  (...) należy podkreślić, że jedna umowa leasingu może być inaczej potraktowana w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości, a inaczej świetle przepisów podatkowych. W świetle przepisów Ustawy o (...)

 • Ropa przyprawia o ból głowy

  (...) FOMC z 26-27 stycznia potwierdził, że Fed jest bardziej ostrożny i z większymi obawami podchodzi do realizacji swoich prognoz w obliczu zmienności rynków finansowych. Zapiski nie były (...)

 • Mercedes-Benz CLA 200 7G-DCT Shooting Brake

  (...) Wystarczy spojrzeć na jego profil, by dostrzec, że wszystko zostało skrojone na miarę. I wcale mnie nie dziwi, że Panowie ze Stuttgartu nie chcieli nazwać tego auta normalnym kombi. Wyraźnie (...)

 • Stacja Nowy Ursus: nowe mieszkania już w sprzedaży

  (...) propozycja dla osób, które cenią sobie aktywność - w pobliskim sąsiedztwie inwestycji zlokalizowane są zarówno liczne tereny rekreacyjne, jak np. park Czechowicki czy Staw Koziorożca, jak i (...)

 • EUR/USD - możliwe korekcyjne odbicie, silne wzrosty na ropie

  (...) - Bilans handlu zagranicznego (JPY), 01:30 (Australia) - Sytuacja na rynku pracy, 02:30 (Chiny) - Inflacja CPI, Inflacja PPI, 13:30 (Strefa Euro) - Protokół z posiedzenia ECB styczeń, 14:00 (...)

 • S&P500 - blisko krytycznego oporu (1930-1940 pkt.)

  (...) drogę do oporu w rejonie 1900 pkt. Na dzisiejszej sesji możliwy jest kolejny szczyt, potem lokalna korekta i w dalszej perspektywie atak na 1900 pkt. (wykres 1). Ze styczniowego dna widoczna jest (...)

 • Pośrednik nieruchomości a zakup lokalu komercyjnego

  (...) nas lokalu pomoże . Jego doświadczenie umożliwi znalezienie nieruchomości spełniającej potrzeby klienta, ale również pozwoli na zaoszczędzenie czasu oraz pieniędzy. Ponadto, zaletą (...)

 • Agencja Ochrony Środowiska "Ekos" - Kompleksowa obsługa firm w zakresie ochrony środowiska, opracowywanie operatów oraz uzyskiwanie pozwoleń. Bydgoszcz

  Czytaj więcej: Konsulting i doradztwo


strony : [ 1 ] . 2
 
18
luty 2016

luty 2016
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
29
 
 
 
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,3902
CHF 3,9729
USD 3,9416
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.