eGospodarka.pl

 • Wzrost płac poniżej przewidywań. Zatrudniają małe firmy

  (...) zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw zatrudniających powyżej 9 pracowników było wyższe o 1,1 procent niż rok wcześniej i wyniosło 5 mln 577,2 tys. osób, a przeciętne miesięczne (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Pozew o uzupełnienia świadectwa pracy, poznaj opinie o Iwostin Solecrin POST normalizujące serum na twarz po opalaniu czy przeglądaj oferty pracy z miasta zielona góra.


 • W 2016 r. specjalny podatek dochodowy w rolnictwie

  (...) Jak natomiast zostało to już wyżej podkreślone, sama działalność rolnicza pozostaje poza sferą tego podatku. Ustawodawca określił przy tym w ustawach, co pod pojęciem działalności (...)

 • Pułapki przy rozliczaniu dochodów z holenderskim urzędem skarbowym

  (...) „Holenderskie prawo podatkowe umożliwia rozliczenie się z tamtejszym fiskusem do pięciu lat wstecz. Zmiany ordynacji podatkowej, spowodowały iż kwota wolna od podatku naliczana jest (...)

 • Prawa konsumenta na wakacjach: świadomość rośnie

  (...) od 2012 roku, wskazują, że świadomość polskich konsumentów jest coraz większa. Obecnie już ponad dwie trzecie klientów touroperatorów deklaruje, że czyta umowę przed jej podpisaniem, a 20 (...)

 • EUR/USD - dziś konferencja FED

  (...) Zelandia) - Saldo rachunku bieżącego (NZD) I kw. (0,66 mld, prognoza 0,23 mld, poprzednio -3,19 mld), 01:50 (Japonia) - Bilans handlu zagranicznego (JPY) maj (-216 mld, prognoza -226 mld (...)

 • Podatek dochodowy za korzystanie z samochodu oblicza się z dołu

  (...) do celów prywatnych oznacza, że uzyskują oni przychody podlegające opodatkowaniu. Wcześniej wiele problemów sprawiało przedsiębiorcom wyliczenie wartości takiego przychodu, ale po ostatnich (...)

 • Odsetki to nie przychód z najmu: bez ryczałtu ewidencjonowanego

  (...) Wnioskodawca wynajmuje budynek usługowy w ramach tzw. najmu prywatnego. Przychody z tego tytułu opodatkowuje wg stawki 8,5%. Z uwagi na opóźnienia w zapłacie czynszu wystawił najemcy notę (...)

 • Nowoczesna Gospodarka: zatrudnienie w I kw. 2015

  (...) również w przypadku dużych firm z sektora produkcyjnego (powyżej 500 pracowników). Statystyki dowodzą, że w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego znalazło w nich pracę o 5,63% (...)

 • Kredyt odnawialny na kliknięcie? PKO BP zaprasza

  (...) chcieliby skorzystać z kredytu odnawialnego nie muszą już - jak to miało miejsce dotychczas - udawać się do oddziału. Od 3 czerwca br. mogą zrobić to zdalnie, poprzez serwis bankowości (...)

 • Wakacje 2015: jakie wsparcie finansowe?

  (...) gotówkowy W czasie wakacji często zdarza się, że pozwalamy sobie na nieco więcej niż normalnie. Korzystamy z dostępnych atrakcji, nierzadko mocno nadwyrężając zaplanowany budżet. Dlatego (...)

 • Ubezpieczenie kredytu: kiedy nie zadziała?

  (...) i zróżnicowane … Nina Kuczyńska z porównywarki Ubea.pl zwraca uwagę, że ubezpieczenie kredytowe to dość skomplikowany produkt finansowy. Jego charakterystyczną cechą jest duża liczba (...)

 • MdM na rynku wtórnym: deweloperzy niezadowoleni

  (...) pomysłem sejmowej podkomisji. Z dużym zaskoczeniem przyjęliśmy informacje o . Pomimo, iż taki ruch w najbliższych latach będzie miał korzystny wpływ na branżę deweloperską, o tyle w (...)

 • Przelewy natychmiastowe: lubimy czy nie?

  (...) był drugim w Europie profesjonalnym systemem przelewów natychmiastowych (po uruchomionym w 2008 r. brytyjskim systemie Faster Payments ). Z chwilą jego udostępnienia to klienci przejęli (...)

 • Towarowa Giełda Energii w V 2015 roku

  (...) (RDNiB) dla energii elektrycznej W maju br. na Rynku Dnia Następnego i Bieżącego (RDNiB) wolumen obrotu wyniósł 1 967 247 MWh, co oznacza wzrost o 3,96 proc. r/r (1 892 247 w maju 2014 r.). Na (...)

 • Ważne są dane, a nie słowa

  (...) FOMC. Naszym scenariuszem bazowym jest podniesienie stóp we wrześniu. Rozpoczęciu zacieśniania w lipcu przypisujemy bardzo niskie prawdopodobieństwo, a podniesienie stóp już dzisiaj byłoby (...)

 • S&P500 - możliwy powrót na 2114 pkt.

  (...) powinien przynieść wzrosty. Oczekuję na powrót na szczyt z 11 czerwca na poziomie 2379 pkt. Potem na jego przebicie. Wtedy otwiera się droga do wzrostów w okolice 2400 pkt. Tam wypada 38% (...)

 • UOKiK godzi się na przejęcie TVN

  (...) N-Vision (właściciel m.in. ) została przejęta przez Southbank Media, spółkę zależną Scripps Networks Interactive. W wyniku transakcji w ręce Southbank Media przejdzie 100 proc. udziałów w (...)

 • Obliczanie wynagrodzenia: jaką część pensji oddajemy państwu?

  (...) o pracę stanowi podstawę wymiaru składek na ubezpieczenie emerytalne, rentowe, chorobowe, wypadkowe oraz zdrowotne, a także składek na Fundusz Pracy, Fundusz Gwarantowanych Świadczeń (...)

 • 9 rzeczy, których nie mówić przy odejściu z pracy

  (...) stawiaj sprawy na ostrzu noża, blokując możliwość zorganizowania zastępstwa na czas. Ty także nie chciałbyś być zwolniony z dnia na dzień. O ile ustalenia z na to pozwalają (...)

 • Ssangyong Rexton W - na pohybel modzie

  (...) jak w kalejdoskopie, ale od kilku lat niezmiennie wszyscy chcą jeździć SUV-ami ze skomplikowanym, dołączanym automatycznie napędem tylnych kół lub crossoverami przystosowanymi jedynie do (...)

 • Zwrot biletu na koncert lub mecz? To niemożliwe

  (...) czy sportowe musimy być ostrożni. Nierozważna decyzja będzie bowiem wiązać się ze stratami finansowymi. Ustawa konsumencka nie przewiduje zwrotu biletów Zgodnie z ustawą konsumencką (...)

 • Najcenniejsze marki technologiczne świata 2015

  (...) Apple stał się sukces sprzedażowy . Apple znowu staje się liderem zmian, wprowadzając je w sposób, który przynosi realne korzyści konsumentom. Facebook rośnie najszybciej z całej setki (...)

 • Internet Rzeczy atakuje

  (...) r. do globalnej sieci przyłączonych będzie ponad 28 mld inteligentnych przedmiotów na całym świecie. To niebagatelny wzrost, biorąc pod uwagę to, że u schyłku 2013 roku współtworzyło (...)

 • Jak dostać dofinansowanie z urzędu pracy?

  (...) spełnić, aby być branym pod uwagę w procesie przyznawania dotacji. Są to między innymi: posiadanie statusu - aby go uzyskać należy zarejestrować się w Powiatowym Urzędzie Pracy, upływ 3 (...)

 • Domenyinternetowe.com - Rejestracja domen polskich, globalnych oraz eu i us.

  Czytaj więcej: Rejestratorzy


strony : [ 1 ]
 
17
czerwiec 2015

czerwiec 2015
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
29
30
 
 
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1535
CHF 3,9815
USD 3,6873
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.