eGospodarka.pl

 • EUR/USD - testowanie wsparcia w rejonie 1.37 USD

  (...) nocy doszło do nieudanej próby przełamania szczytu z wtorku (1.3769 USD), potem nastąpiły spadki. Lokalne minimum wypadło na poziomie 1.3745 USD. O godzinie 14:30 pojawiły się gorsze dane z (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Pozew o zadośćuczynienie za stosowanie mobbingu, poznaj opinie o Mastercook KC 7271 B PLUS czy przeglądaj oferty pracy z miasta Sztum.


 • 5 lat po bessie fundusze inwestycyjne nie odrobiły strat

  (...) lutego 2009 roku, na giełdach akcji zakończyła się globalna bessa, zapoczątkowana w 2007 roku kryzysem na amerykańskim rynku nieruchomości. , główny indeks warszawskiej giełdy, zanotował (...)

 • Rynek nieruchomości w Polsce II 2014

  (...) na nabywców w styczniu były średnio o 0,6% wyższe niż w grudniu ub. roku. W porównaniu z sytuacją sprzed 12 miesięcy stawki w 18 miastach analizowanych przez portal Domy.pl były niższe, ale (...)

 • Biura podróży: mniej upadłości

  (...) na ożywienie. Branża turystyczna podnosi się z kolan. Choć minimalnie wzrosła liczba dłużników, biura i agencje turystyczne mają się coraz lepiej. Na liście zadłużonych w KRD, w (...)

 • Sprzedaż nowych samochodów I 2014

  (...) z kolei, w którym w Polsce odnotowaliśmy wzrost rejestracji samochodów osobowych. Jednocześnie wypracowany wynik wolumenowy jest najlepszym od marca 2012 r. A wszystko to za sprawą krótkiego (...)

 • Towarowa Giełda Energii w I 2014 roku

  (...) obrót (w dostawie na dzień następny) osiągnął wartość 2,406 TWh i był wyższy w porównaniu do analogicznego miesiąca z poprzedniego roku o 23,30 proc. i wyższy od poprzedniego miesiąca o (...)

 • Trojan Android.SmsSend ukrywa się w firmware

  (...) z zagrożenia związanego ze złośliwym oprogramowaniem dystrybuowanym poprzez firmware, czyli oprogramowanie wewnętrzne. Usunięcie tego rodzaju zagrożeń jest bardzo trudne i może być (...)

 • Fundusze unijne nie dla małych firm

  (...) przez są niższe niż w pierwszym badaniu, które zostało przeprowadzone w marcu 2013 roku. Wtedy chęć skorzystania z funduszy europejskich w latach 2014-20120 zadeklarowało 14,2 proc. małych (...)

 • Reklama na stronie internetowej: jaki podatek dochodowy?

  (...) może nie uznać preferencyjnego opodatkowania dochodu pochodzącego z reklam zamieszczanych na prywatnej stronie internetowej. Potwierdził to niedawno Minister Finansów – w odpowiedzi na (...)

 • Zmiana umowy spółki z podatkiem PCC

  (...) cywilnoprawnych) podlega zawarcie oraz jej późniejsze modyfikacje. Za zmianę umowy spółki uważa się przede wszystkim czynności mające na celu zwiększenie majątku spółki wynikające z (...)

 • Ceny produktów rolnych I 2014

  (...) obu rynkach wzrost cen większości produktów rolnych. Niższe niż przed rokiem były ceny żywca wieprzowego, a także ceny skupu: pszenicy, żywca drobiowego oraz mleka. Na targowiskach ceny (...)

 • Różnice kursowe w księdze przychodów i rozchodów

  (...) w walucie obcej mamy do czynienia w sytuacji, gdy kurs waluty z dnia wpływu środków na rachunek różni się od kursu waluty z dnia jej wypływu z tego rachunku. Art. 24c ust. 2 pkt 3 ustawy o (...)

 • Wynagrodzenie za rozwiązanie umowy najmu w podatku VAT

  (...) Wnioskodawca w ramach prowadzonej zawarł w 2010 r. lokalu na okres 8 lat z możliwością wcześniejszego wypowiedzenia najmu tylko i wyłącznie w wypadkach określonych w umowie. Umowa nie (...)

 • Produkcja w Polsce I 2014

  (...) sprzedanej odnotowano w 24 (spośród 34) działach przemysłu m.in. w produkcji mebli – o 16,2%, wyrobów z pozostałych mineralnych surowców niemetalicznych – o 14,4%, z gumy i tworzyw (...)

 • Rynek inwestycyjny w Polsce 2013

  (...) Inwestycyjnego w Savills Polska, mówi: “Udział inwestorów zagranicznych stanowił ponad 90% zeszłorocznego wolumenu transakcji, z czego ponad połowa to transakcje niemieckich i austriackich (...)

 • Fatalny PMI z Chin

  (...) USA zgodnie z naszymi oczekiwaniami odzwierciedlały czynnik pogodowy (0.94 mln, wobec konsensusu 0.98 mln), ale znacznie słabiej od konsensusu wypadła miesięczna sprzedaż hurtowa w Kanadzie (...)

 • Dania gotowe mniej popularne w 2013 roku

  (...) GfK, w 2013 roku co trzecie polskie gospodarstwo domowe kupiło produkty z kategorii pakowanych dań gotowych, wydając na nie średnio 25 zł. W skali całego kraju daje to zakupy w łącznej (...)

 • Obniżki interchange a akceptacja kart płatniczych

  (...) diagnozy sytuacji na rynku kart płatniczych, w tym uzyskanie informacji na temat aktualnej wiedzy przedsiębiorców w zakresie obowiązujących stawek , ale też planowanych zmian ich wysokości (...)

 • Oszczędzanie pieniędzy: złudzenia Polaków cz. III

  (...) a także posiadaczy , dużą wagę przywiązuje do materialnej formy lokowania kapitału. Wielu z nas lubi „widzieć” swoją inwestycję, co sprawia wrażenie jej realności, posiadania nad nią (...)

 • Indeksy PMI rozczarowują

  (...) indeksy kształtowały się na poziomach - przemysł: 54,7 usługi: 55,4 (konsensus 56,3; 53,4). PMI w przemyśle niższy od odczytu z poprzedniego miesiąca (56,5), przerwało to serię kolejnych 5 (...)

 • Rynek biurowy: najdroższe lokalizacje 2014

  (...) i malejąca podaż wysokiej jakości spowodowały wzrost czynszów w dzielnicy West End o 5 proc. Natomiast w hongkońskiej dzielnicy Central czynsze utrzymały się na stabilnym poziomie, wskutek (...)

 • Mieszkanie dla Młodych kontra kasy oszczędnościowo-budowlane

  (...) gardło, gdyby równolegle nie istniał inny, skuteczniejszy lek na budowlano-mieszkaniową chorobę. W wyrzuconym do kosza przez posłów PO projekcie była co prawda mowa o podobnej kwocie (...)

 • Wypowiedzenie warunków umowy przyjęte czy nie?

  (...) 2 k.p., w razie odmowy przyjęcia przez pracownika zaproponowanych warunków pracy lub płacy, umowa o pracę rozwiązuje się z upływem okresu dokonanego . Jeżeli pracownik przed upływem połowy (...)

 • Wspólny rachunek bankowy - specyfika

  (...) dotyczące różnych rodzajów tych rachunków, wypada zauważyć, iż rachunek jest prowadzony co do zasady dla jednego podmiotu, natomiast przedmiotem niniejszego omówienia będzie rachunek (...)

 • Nissan Note 1.2 Acenta: czy powtórzy sukces poprzednika?

  (...) bardzo zbliżone. Nowy model ma taką samą długość (410 cm), jest 0,5 cm szerszy (169,5 cm) i 2 cm niższy (153 cm). Rozstaw osi pozostał bez zmian – 260 cm. Mimo praktycznie identycznych (...)

 • Di.pl - Forum dyskusyjne poświęcone domenom i ich rejestratorom.

  Czytaj więcej: Domeny


strony : [ 1 ] . 2
 
20
luty 2014

luty 2014
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
24
25
26
27
28
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1780
CHF 3,4247
USD 3,0490
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.