eGospodarka.pl

 • Agencje ratingowe w centrum uwagi

  (...) były niewątpliwie agencje ratingowe, Standard&Poors oraz Moodys, i nadal nierozstrzygnięta kwestia podniesienia progu zadłużenia budżetowego USA. Na dobrą sprawę dane makro zeszły na drugi (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument KW-WPIS, poznaj opinie o Tadar Rondel prosty z dzióbkiem 1,6 l czy przeglądaj oferty pracy z miasta Jelenia Góra.


 • Rynek walutowy 08.07-15.07.2011

  (...) inwestorzy uważnie spojrzeli na kwestię zadłużenia kraju z Półwyspu Apenińskiego i doszli do wniosku, że dług na poziomie 120% PKB i opór przy wprowadzaniu reform stwarzają duże (...)

 • Tydzień pod znakiem ucieczki kapitału do bezpiecznych aktywów

  (...) unijnych przedstawicieli, z Trichet, Barosso i Juncker na czele, ani dwudniowe posiedzenie europejskich ministrów finansów nie przyniosło spodziewanych efektów. Rozmawiali oni o kolejnym (...)

 • USA: wykorzystanie mocy produkcyjnych wbrew prognozom

  (...) porannych eurodolar osuwał się w okolice 1,4100. jednak jeszcze przed południem powracał w okolice 1,4180, a pod koniec sesji europejskiej znów testował dzienne minima. Po ich przebiciu (...)

 • GPW: notowania WIG20 wzrosły o 0,2%

  (...) przypominał to, co działo się na naszym parkiecie dzień wcześniej. Podobnie jak w czwartek, na początku nastroje były kiepskie po słabej sesji za oceanem. W czwartek czekano na dane z (...)

 • Ulepszony Symantec Altiris IT Management Suite 7

  (...) ich źródła to m.in. zróżnicowane punkty końcowe, chmury, wirtualizacja i urządzenia mobilne — powiedział Maciej Iwanicki, Senior Presales Consultant w firmie Symantec Poland. &#8212 (...)

 • Zawieszenie działalności na wakacje

  (...) może skorzystać tylko osoba prowadząca działalność, która nie zatrudnia pracowników. Wówczas za okres, w którym działalność nie będzie wykonywana, przedsiębiorca jest zwolniony z (...)

 • Produkty strukturyzowane dały zarobić

  (...) giełdowi zagryzają nerwowo zęby słuchając kolejnych dramatycznych doniesień o stanie amerykańskiej gospodarki - męczą się z decyzją: „trzymać czy sprzedać kupione akcje?&#8221 (...)

 • Nowe zasady udostępniania danych osobowych

  (...) ustawodawca przewidywał udostępnienie danych osobowych, będące jedną z operacji wykonywanych na danych osobowych w ramach ich przetwarzania - art. 7 pkt 2 Ustawy, osobom lub podmiotom (...)

 • Kurs złotego - dalsze osłabienie prawdopodobne

  (...) formacja spadającej gwiazdy, która jest sygnałem do zajęcia krótkiej pozycji. Dodatkowo, pojawiła się ona pod dolną linią trójkąta, która była testowana przez ostatnie dwie sesje - jest (...)

 • RESPECT Indeks powiększony o 7 spółek

  (...) spółki, z czego siedem nowych: Apator SA nowa spółka w indeksie Barlinek SA Bank Handlowy w Warszawie SA Bank Millennium SA BRE Bank SA Budimex SA DM IDMSA - nowa spółka w indeksie (...)

 • Brytyjski rynek nieruchomości w stagnacji

  (...) strach przed konsekwencjami coraz bardziej zauważalnego kryzysu zaufania związanego z problemem długów publicznych. Inwestorzy zwracają uwagę przede wszystkim na słabe strony obecnej sytuacji. (...)

 • Transakcje zagraniczne: obowiązki informacyjne

  (...) zgodnie z art. 82 § 1 pkt 2 Ordynacji podatkowej (dalej zwana: OP) osoby prawne prowadzące działalność gospodarczą są obowiązane do sporządzenia i przekazywania informacji o umowach (...)

 • Dobre wyniki Google nie pomogły rynkom akcji

  (...) przy braku negatywnych niespodzianek nie pomoże to specjalnie w poprawie nastrojów. Rynkom akcji nie pomogły natomiast bardzo dobre wyniki Google – inwestorzy boją się bowiem o (...)

 • PFRON: od 1 lipca nowe druki

  (...) koniecznością ich dostosowania do aktualnie obowiązujących przepisów. Nie aktualizowano ich od 2003 r., a w tym czasie zmieniły się chociażby zasady umarzania należności z tytułu wpłat (...)

 • Amortyzacja samochodu: pomyłka w stawce

  (...) 2008 r. podatnik nabył samochód osobowy na potrzeby prowadzonej przez niego działalności gospodarczej. Składnik ten ujął w ewidencji środków trwałych i zaczął amortyzować. W czerwcu 2011 (...)

 • Ben Bernanke rozwiał nadzieje inwestorów

  (...) która powstrzymuje Fed od natychmiastowego uruchomienia trzeciej rundy programu skupu obligacji jest tegoroczny wzrost inflacji. Tymczasem jeszcze w środę Bernanke sugerował, że nowy program (...)

 • Dziś wyniki stress testów banków

  (...) główne indeksy giełdowe odnotowały spadki - S&P500 o 0,7 proc., NASDAQ o 1,2 proc., a w piątek w Azji obserwowaliśmy nieśmiały powrót popytu. NIKKEI wzrósł o 0,4 proc., a w Chinach tuż (...)

 • "Rodzina na swoim": zmiany już w sierpniu?

  (...) miało dojść do zmian w programie „Rodzina na swoim”. Czas pokazał, że prace legislacyjne nad tym ważnym dla rynku mieszkaniowego systemem dofinansowania zajęły znacznie więcej (...)

 • Jak zmniejszyć raty kredytu we frankach?

  (...) kursu franka był niestety tylko chwilowy. Po tym jak pojawiły się negatywne informacje o sytuacji Włoch i obniżeniu ratingu Irlandii kurs osiągnął rekordowo wysoki poziom – 3,51 zł (...)

 • Wynagrodzenia pracowników produkcji w Małopolsce

  (...) płacy całkowitej na stanowiskach kierowniczych w woj. małopolskim wyniosła 6 975 PLN brutto. W analogicznym czasie wynagrodzenie całkowite na tym szczeblu w Polsce kształtowało się na (...)

 • Sposoby rozwiązania stosunku pracy

  (...) czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (tekst jednolity: Dz. U. z 1998 r. Nr 21, poz. 94 z późn. zm., dalej „k.p.”) przyjęto zróżnicowane sposoby rozwiązania stosunku pracy (...)

 • Wynagrodzenie za pracę w święto tylko wyjątkowo

  (...) poniedziałku do piątku w systemie podstawowym, między 6.00 a 14.00. Wiem jednak, że we wtorek 16 sierpnia 2011 r., tuż po święcie Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, wyjątkowo (...)

 • Najlepsze roczne lokaty a inflacja VI 2011

  (...) wskaźnik inflacji spadł z 5 proc. r/r w maju do 4,2 proc. r/r w czerwcu. Korzystniejszy niż przed miesiącem odczyt nie pozostaje bez wpływu na zyskowność oszczędności zdeponowanych w (...)

 • Slogany reklamowe - wspieranie sprzedaży marki

  (...) informację, która powinna przyczyniać się do wzrostu siły (świadomości lub wizerunku) marki. Slogany zwykle pojawiają się w reklamie (w reklamie TV jest to zwykle sentencja umieszczana wraz (...)

 • Pabi - Oferuje kanwy z nadrukiem, artykuły hafciarskie i pasmanteryjne.

  Czytaj więcej: Materiały i narzędzia


strony : [ 1 ] . 2
 
15
lipiec 2011

lipiec 2011
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,0343
CHF 3,4909
USD 2,8545
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.