eGospodarka.pl

 • Łatwiejszy zwrot zużytego sprzętu RTV i AGD. Więcej obowiązków dla firm

  (...) końca 2015 roku firmy sprzedające będą miały - tak, jak obecnie - obowiązek zebrania elektrośmieci w ilości co najmniej 35 proc. masy urządzeń sprzedanych w poprzednim roku kalendarzowym (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Deklaracja AKC-R, poznaj opinie o A-Z medica Angio Protect czy przeglądaj oferty pracy z miasta legionowo.


 • Zaległe składki ZUS do rozłożenia na raty

  (...) do ZUS o odroczenie terminu płatności oraz rozłożenie na raty należności z tytułu składek na ubezpieczenie społeczne. Obecnie oraz rozłożenie zaległych składek na raty jest możliwe (...)

 • Świadkowie lepiej chronieni

  (...) życie ustawą, każdorazowo decyzję o ochronie będzie podejmował komendant wojewódzki Policji właściwy ze względu na miejsce pobytu osoby, która ma być chroniona. O ochronę będzie mogła (...)

 • Mniejsza sprzedaż samochodów w I kwartale

  (...) Spadek sprzedaży względem ubiegłego roku to głównie efekt bazy, rok temu bowiem sprzedaż jednorazowo znacznie wzrosła. W pierwszym kwartale ubiegłego roku zarejestrowano bardzo dużo (...)

 • Bezrobocie znów spada. Więcej ofert pracy

  (...) zmniejszyła się we wszystkich województwach, przy czym największy spadek wystąpił w marcu na Mazowszu, gdzie liczba osób bezrobotnych zmniejszyła się o 7,3 tys. Mocny spadek liczby osób bez (...)

 • Mini Cooper S - moc na wyciągnięcie ręki

  (...) daleko radość była równie wielka. Sądziłem jednak, że tak hipsterskie i kobiecie auto trafi bardziej w ręce mojej drugiej połówki niż moje. Taki wniosek wysnułem, gdy zobaczyłem małe (...)

 • Wakacje 2015: niższe ceny w Grecos oraz Sun & Fun

  (...) rezultaty najnowszego projektu TravelDATA: „Ranking Destynacji” polegającego na klasyfikacji destynacji pod względem ich atrakcyjności dla turystów oraz na klasyfikacji sprzedawanych do nich (...)

 • Odstąpienie od umowy: dyskusyjne odszkodowanie od kupującego

  (...) teraz nie mogę ponownie wystawić go na sprzedaż. Czy w tej sytuacji mogą ubiegać się o odszkodowanie od konsumenta? Prawo do odstąpienia od umowy ma na celu niwelowanie niedogodności, które (...)

 • INDATA SOFTWARE S.A. przechodzi z NewConnect na GPW

  (...) Spółka rozpoczęła działalność w roku 2004. Sześć lat później – 20 września 2010 r. – zadebiutowała na rynku NewConnect, w 2012 r. przejęła WDSP Holding SA, z kolei w 2014 r (...)

 • Wspólne przejazdy a odpowiedzialność kierowcy

  (...) zawsze jest grzecznościowy … Zasady zostały uregulowane w kodeksie cywilnym (KC). Zapisy KC wyraźnie rozróżniają przewóz związany z interesem kierującego oraz przewóz z grzeczności. Ta (...)

 • Zagraniczne usługi doradcze a zwolnienie podmiotowe z VAT

  (...) ust. 13 pkt 2 lit. b) ustawy o podatku od towarów i usług. Zgodnie z nim zwolnienie z uwagi na obroty nie ma zastosowanie m.in. do podatników świadczących usługi w zakresie doradztwa, z (...)

 • Ranking smartfonów: Samsung górą

  (...) Polska dowiodło, że stopień "smartfonizacji" polskiego społeczeństwa jest już bardzo wysoki i ciągle rośnie. W 2013 roku smartfona posiadał co trzeci Polak, w 2014 już niemal połowa, a w (...)

 • Franczyza w Polsce 2014

  (...) polskim rynku ponad dwie dekady temu. Po tym czasie można już stanowczo stwierdzić, że charakteryzuje się dojrzałością. W minionym roku dołączyły do niego kolejne 143 firmy, a 63 (...)

 • 5 błędów, które mogą zagrozić Twojej karierze

  (...) zarówno w życiu prywatnym, jak również zawodowym są niezmiernie ważne dla naszego ciągłego rozwoju. Życzliwe kontakty z kolegami z pracy mają niesamowity wpływ na osiąganie lepszych (...)

 • Przepisy prawne: najważniejsze zmiany III 2015 r.

  (...) 1 marca 2015 r. weszła w życie ustawa z dnia 28 listopada 2014 r. prawo o aktach stanu cywilnego (Dz. U. z 2014 r., poz. 1741), na podstawie której uchylono dotychczas obowiązującą ustawę z (...)

 • EUR/USD - możliwe odbicie, potem powrót na 1.07 USD

  (...) - Komunikat po posiedzeniu BoJ, 08:00 (Niemcy) - Zamówienia w przemyśle s.a. (m/m) luty (-0,9%, prognoza 1,5%, poprzednio -2,6%), 09:15 (Szwajcaria) - Inflacja CPI (r/r) marzec (prognoza -1% (...)

 • Będzie nowa ulga podatkowa dla kredytów we frankach?

  (...) swoim kredytobiorcom czy to należne odsetki od udzielonych kredytów, czy też pewną część pożyczonego kapitału (w postaci np. stosowania ujemnych stóp referencyjnych). Z taką (...)

 • USD: po piątkowej przecenie nie ma śladu

  (...) dotyczące powodów, które stały za obniżeniem prognoz PKB, inflacji, naturalnego bezrobocia i ścieżki stóp procentowych. Pomimo tego, poprzez porzucenie frazy o „cierpliwości”, Fed (...)

 • Rynek reklamy online w Polsce 2014

  (...) wzrost dynamiki , która w porównaniu z dwoma pierwszymi kwartałami przyspieszyła do około 9% (odpowiednio: Q3=9,1%, Q4= 8,9%). Tym sposobem pod koniec roku indeks wyniósł 7,2%, po słabszym (...)

 • Megapanel: serwisy tematyczne I 2015

  (...) kategorii „Biznes, prawo i finanse” na pierwszym miejscu, tak jak przed miesiącem, Grupa Wirtualna Polska z zasięgiem 31,8%, na drugim Grupa Onet-RASP (zasięg: 23,3%), z kolei Grupa (...)

 • S&P500 - odbicie od oporu w rejonie 2080 pkt.

  (...) silnej bariery w rejonie 2390 pkt, powinniśmy się dziś przekonać czy wyjście na nowy szczyt jest pułapką czy też trwalszą tendencją. Sądzę, że jest szansa na kontynuację wzrostów z dna (...)

 • Motywowanie pracowników: czego chce CFO?

  (...) Finansowych Michael Page, rola CFO ulega transformacji i ewoluuje w stronę doradcy zarządu, dzięki czemu osoby piastujące to stanowisko zyskują coraz szersze możliwości rozwoju zawodowego i w (...)

 • W Europie świetnie, na Wall Street niepewnie

  (...) ślad za nimi indeks naszych największych spółek, nadrabiały wczoraj poniedziałkowe świętowanie, podczas którego Amerykanie podciągnęli rynek o 0,7 proc. DAX i CAC40 niemal podwoiły (...)

 • Droga do IPO: dotacje unijne dla MSP

  (...) źródło kapitału. Upublicznienie spółki generuje wartość dodaną – porządkuje strukturę firmy, poprawia wizerunek i wzmacnia jej pozycję na rynku. Warto wziąć pod uwagę IPO poszukując (...)

 • Inwestycja w audyt wewnętrzny = korzyści dla firmy

  (...) PwC „2015 State of the Internal Audit Profession Study” jest ukazanie sposobu, w jaki zmiany w wpłynęły na rolę audytu wewnętrznego. Jego autorzy wskazują również na nowe wyzwania, jakie (...)

 • MTL - Międzynarodowy transport lotniczy w zakresie obsługi przesyłek towarowych.

  Czytaj więcej: Lotniczy


strony : [ 1 ] . 2
 
8
kwiecień 2015

kwiecień 2015
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
27
28
29
30
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,0340
CHF 3,8592
USD 3,7135
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.