eGospodarka.pl

 • Rzeczy znalezione uregulowane ustawą

  (...) minimalną wartość rzeczy znalezionej, tak by regulacje ją wprowadzone obejmowały taką rzecz, na sto złotych. Zgodnie z przyjętą ustawą, znalazca rzeczy należącej do osoby mu znanej (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument KRS W14, poznaj opinie o Karen Torebka damska LANTADELI czy przeglądaj oferty pracy z miasta Sopot.


 • Zadłużenie Polaków nadal rośnie, choć wolniej

  (...) wskazują autorzy raportu, przyczyn tego stanu rzeczy może być wiele, jednak jedną z najistotniejszych jest coraz lepszy system wymiany informacji gospodarczej. Do zmniejszenia dynamiki przyrostu (...)

 • Najlepsze kredyty hipoteczne I 2015

  (...) kredytów hipotecznych to dobry znak dla kupujących oraz świadectwo dojrzałości rynku kredytowego. Mimo zawirowań na rynkach międzynarodowych czynnikiem sprzyjającym stabilizacji na rynku (...)

 • Dobry rok europejskiej motoryzacji

  (...) państwach UE (za wyjątkiem Malty) zakupiono 951 tys. 329 nowych samochodów osobowych. Grudzień okazał się 16. miesiącem z rzędu, w którym sprzedaż rosła. Najwyższy wzrost popytu (...)

 • Mniej mieszkań zbudowanych, więcej w budowie

  (...) w roku 2014 wzrosła o 13,0 procent w relacji rocznej, a liczba mieszkań w budowie o 16,3 procent. Indywidualni liderami Najwięcej budują inwestorzy indywidualni, którzy w ubiegłym roku (...)

 • Credit Agricole z lokatą dla rolników

  (...) depozytów jest niezwykle szeroka. Przeważnie różnią się one sposobem, w jaki naliczane jest oprocentowanie czy konsekwencjami związanymi z zerwaniem lokaty. Wśród nich na uwagę zasługują, (...)

 • Inflacja XII 2014

  (...) pozostając w grudniu na poziomie, który obserwowano przed rokiem (wobec wzrostu o 0,9% odpowiednio w 2013 r.). Tym samy okazał się aż o 2,4 p. proc. niższy od założonego w ustawie (...)

 • Firmy windykacyjne mają za sobą dobry rok. Co w 2015?

  (...) rok okazał się nie tylko dobry, ale i interesujący dla branży windykacyjnej. Wzrost wartości to, poza poszerzeniem oferty o kredyty hipoteczne, zasługa rosnącej podaży wierzytelności (...)

 • ViewSonic wprowadza nowe produkty, w tym pierwszy monitor 5K

  (...) linię projektorów LightStream™ wyposażonych w funkcję SuperColor™. Pozwala ona osiągać nie tylko wyższe poziomy jasności, ale także lepiej odwzorowane, rzeczywiste kolory. ViewSonic (...)

 • Uczciwość to terminowe opłaty za rachunki? Tak twierdzą Polacy

  (...) jest czymś istotnym? Jeszcze w 2009 roku aż 84 procent osób ankietowanych przez CBOS przyznało, że chciałoby przekazać młodszym, iż uczciwość to właściwie podstawa życia w (...)

 • EUR/USD - możliwe kolejne dno, potem trwalsze odbicie

  (...) Dzień Martina Luthera Kinga, 00:30 (Australia) - Inflacja konsumencka Melbourne Institute (m/m) grudzień (0,0%, poprzednio 0,1%), 05:30 (Japonia) - Produkcja przemysłowa s.a., fin. (m/m) listopad (...)

 • Pożyczki i kredyty gotówkowe: najwięcej zaległości na Śląsku

  (...) bazy niespłacanych w terminie , które znajdowały się w obsłudze Casus Finanse w ciągu dwóch ostatnich lat. Przeanalizowane dane wskazują, że najwięcej, bo aż 13,3% wszystkich (...)

 • Ranking kredytów i pożyczek gotówkowych I 2015

  (...) wypełnienie ankiety obrazującej warunki uzyskania kredytu lub pożyczki gotówkowej. Na podstawie otrzymanych informacji tworzymy nasz ranking. Rozbijamy go na dwie kategorie: klientów (...)

 • Opłata reprograficzna: w social mediach zawrzało

  (...) które znalazły swoje ujście w sieci – wynika z badań Instytutu Monitorowania Mediów. W zawrzało. Zarówno na Facebooku, jak i licznych blogach, można było przeczytać wiele subiektywnych (...)

 • Zaliczki na kasie fiskalnej jako przychód firmy: zgłoszenie do 20 stycznia

  (...) od towarów i usług oraz rozporządzeń wykonawczych wydanych na jej podstawie regulują zasady ewidencjonowania obrotów przy pomocy . Niemniej drukowane na ich podstawie raporty (dobowe, czy też (...)

 • Podatek VAT i dochodowe: ważne zmiany w roku 2015

  (...) podatki dochodowe oraz (w mniejszym, ale jakże istotnym stopniu) podatek od towarów i usług. W tych pierwszych ustawodawca wprowadził m.in. pewne dodatkowe preferencje podatkowe. Niestety nie (...)

 • Ogłoszenie upadłości: ulgi podatkowe a odpowiedzialność zarządu

  (...) z ograniczoną odpowiedzialnością z tytułu zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych, które wynikały ze złożonych w Urzędzie Skarbowym deklaracji rocznych o zaliczkach na podatek (...)

 • Wspólność majątkowa małżeńska: darowizna od syna bez podatku?

  (...) Syn zamierza zawrzeć z wnioskodawcą umowę darowizny, na mocy której przekaże mu pewną kwotę pieniężną, wykorzystując w tym celu wnioskodawcy. Darowane pieniądze będą pochodziły z (...)

 • Trendy IT 2015 wg Cisco

  (...) ogłaszany corocznie Cisco Tech Radar jest podstawą zewnętrznej i wewnatrznej strategii innowacji Cisco. Jednocześnie stanowi dostępną publicznie platformę wiedzy o technologiach, dedykowaną (...)

 • S&P500 - pod oporem (2019pkt.), silny DAX

  (...) przynieść atak na opór w rejonie 2272pkt. Oczekuję na przebicie tej bariery. Wtedy otwiera się droga do wzrostów w okolice 2360pkt. (wykres 1). W dalszej perspektywie istnieje ryzyko powrotu na (...)

 • Inwestycje w nieruchomości w Europie Śr. IV kw. 2014

  (...) dyrektora Grupy Rynków Kapitałowych w Europie Środkowej w firmie Cushman & Wakefield, rosnące znaczenie Warszawy sprawia, że Europa Środkowa zajmuje obecnie istotną pozycję w paneuropejskich (...)

 • PIN, hasło dostępu, telekod: Polacy mają dość

  (...) wstępie, przeprowadzono w listopadzie 2014 na reprezentatywnej grupie polskich użytkowników internetu. Jest ono najprawdopodobniej jednym z najbardziej szczegółowych opracowań nt. postaw (...)

 • Rynki finansowe odzyskują równowagę

  (...) dziś ponad 7 proc. w reakcji na decyzję tamtejszego regulatora o przykróceniu praktyk brokerów na polu kredytowania zakupów akcji przez klientów. Nadzór wziął pod lupę 12 instytucji, a (...)

 • Wall Street ma wolne, ale nie musi być nudno

  (...) się nie tylko powstrzymać trwającą pięć sesji z rzędu spadkową serię, ale także wykreować dynamiczne odreagowanie. Przedwcześnie jest oczekiwać, że zakończy ono korektę, ale jest (...)

 • Upadłość konsumencka po nowelizacji

  (...) z różnych przyczyn, niecelowo, znalazła się w sytuacji materialnej tak złej, że nie jest w stanie regulować zobowiązań, może się zwrócić do sądu o pomoc. W wyniku postępowania, osobie (...)

 • Badet - Opowiadania dla dzieci starszych i dla najmłodszych, muzyka i gry.

  Czytaj więcej: Książki


strony : [ 1 ] . 2
 
19
styczeń 2015

styczeń 2015
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
26
27
28
29
30
31
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,3165
CHF 4,2901
USD 3,7176
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.