eGospodarka.pl

 • "Firma na próbę" do komisji

  (...) wystąpili z inicjatywą ustawodawczą, chcą, aby każda osoba mająca pomysł na uruchomienie własnego biznesu, mogła go przetestować w praktyce i przekonać się, czy opłacalne jest dalsze (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument KRS Z64, poznaj opinie o Ekofamilia Wentylowany pojemnik MaxAir II czy przeglądaj oferty pracy z miasta Kluczbork.


 • WIG20 zniżkuje o 0,6 procent

  (...) parkiecie toczył się według scenariusza znanego z poprzedniej sesji. Słabość rynku widoczna była już na starcie, choć indeksy na otwarciu zniżkowały jedynie po 0,1-0,2 proc. Wskaźnik (...)

 • Wakacje 2014 bez długów

  (...) wyjazdu jest oczywiście odkładanie pieniędzy przez kilka miesięcy przed wakacjami. Wtedy możemy pozwolić sobie na wczasy bez konieczności zadłużania się lub wybierania najtańszych (...)

 • Bankowość mobilna zastąpi internetową?

  (...) połowie 2011 roku, mBank po raz pierwszy zlecił firmie Homo Homini przeprowadzenie reprezentatywnego badania na temat . Wynikało z niego, że z bankowości mobilnej korzystało w tamtym okresie (...)

 • Nastolatek chroni prywatność w sieci

  (...) przemyślane działania nastolatków, pozwalające na unikniecie sytuacji, w których ktoś może ich ocenić przez pryzmat treści, jakie zamieszczali na , to jeden z największych przełomów, jaki (...)

 • Wyniki przedsiębiorstw niefinansowych I kw. 2014

  (...) wyższe o 2,7% od osiągniętych rok wcześniej, a koszty ich uzyskania wzrosły o 2,1%, co znalazło odzwierciedlenie w poprawie wskaźnika poziomu kosztów (z 96,0% przed rokiem do 95,5%). Zarówno (...)

 • Trend Micro wprowadza Worry-Free 9.0

  (...) rośnie liczba . Opublikowany przez Trend Micro w marcu 2014 raport informuje o ponad 2 milionach groźnych przypadkach złośliwego oprogramowania odkrytych na urządzeniach mobilnych od momentu (...)

 • Euforia na rynkach akcji

  (...) dwie bardzo mocne sesje na DAX30 po pokonaniu historycznych maksimów, dwie podobne sesje na Eurostoxx50 po otwarciu tygodnia luką wzrostową, S&P500 powyżej 1900 pkt., Nasdaq100 zbliżający się (...)

 • Funt pod presją

  (...) najciekawiej prezentuje się sytuacja na parze GBP/USD, która to dociera do długoterminowej linii trendu wzrostowego widocznej na wykresie dziennym. Przypomnijmy, że para GBP/USD jest jedną z (...)

 • Nastroje konsumentów: mBank Indeks IV 2014

  (...) aktualizowany co kwartał. Subiektywna ocena sytuacji ekonomicznej w kraju jest jednym z ważniejszych czynników pozwalających prognozować, czy i w jakim tempie będzie rozwijać się nasza (...)

 • Kara umowna na wypadek odstąpienia od umowy - uchwała SN

  (...) gruncie której podjęta została uchwała, strony zawarły umowę o rozbudowę budynku. W umowie tej strony zastrzegły, że we wskazanych w niej przypadkach niedotrzymania przez wykonawcę terminu (...)

 • Eurodolar – możliwy kolejny atak na 1.3655 USD, silny spadek na złocie

  (...) - Wystąpienie publiczne szefa BoJ (Haruhiko Kuroda), 07:45 (Szwajcaria) - PKB n.s.a. (r/r), I kw. (2,0%, prognoza 1,9%, poprzednio 1,7%), 08:00 (Niemcy) - Ceny importu (r/r), kwiecień (-2,4% (...)

 • Zdolność kredytowa: co o niej decyduje?

  (...) większy wybór ofert i większa szansa na atrakcyjniejszy kredyt. Warto więc się przyłożyć i uporządkować sytuację z myślą o poprawie swoich finansowych możliwości. Banki przy (...)

 • Obowiązek podatkowy w VAT gdy usługi nieopodatkowane w RP

  (...) świadczenia usług na rzecz podatnika jest miejsce, w którym podatnik będący usługobiorcą posiada siedzibę działalności gospodarczej. W przypadku gdy usługi są świadczone dla stałego (...)

 • Amortyzacja ulepszonego środka trwałego

  (...) czynienia z ulepszeniem wpływającym na wartość początkową środka trwałego, mówi art. 22g. ust 17 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. I tak aby mówić o ulepszeniu środka (...)

 • Ryczałt ewidencjonowany na skalę podatkową w trakcie roku?

  (...) może skutkować natychmiastowym przejściem z korzystnej ryczałtowej stawki - np. 5,5% - na (ze stawkami 18 % i 32 %). Jeśli przedsiębiorca utraci przez to prawo do ryczałtu w trakcie roku (...)

 • Ryczałt na samochód ciężarowy pracownika w podatku dochodowym

  (...) Pracownicy Służby Leśnej Nadleśnictwa świadczą pracę na obszarze terytorialnie należącym do pracodawcy. Ten ostatni przy tym nie zapewnia im środków lokomocji, pracownicy korzystają ze (...)

 • Kredyty hipoteczne: jest lepiej niż rok temu

  (...) udzieliły 41 942 kredyty mieszkaniowe za 8,8 mld zł – podaje Związek Banków Polskich. Dla porównania od stycznia do marca minionego roku było to 41 599 kredytów, o łącznej wartości 8 mld (...)

 • Zmiany w emeryturach poczekają do wyborów

  (...) niedawno zmian w i konsumuje te ich efekty, które już się pojawiały, czyli przede wszystkim ulgę dla budżetu. Ulgę dla emerytów zapowiedziały w trakcie kampanii do europarlamentu dwie (...)

 • Wall Street bez hamulców

  (...) zwyżką o 0,4 proc. a S&P500 zyskał 0,6 proc. Ten pierwszy co prawda rekordu sprzed kilku dni nie pobił, ale nie zmienia to istoty rzeczy. Hossa na Wall Street trwa i nie widać przed nią barier (...)

 • Kurs EUR/USD stabilizuje się przy poziomie 1,3650

  (...) „paliwa” dodają stosunkowo dobre dane makro z USA (wczoraj pozytywnie zaskoczyły zamówienia na środki trwałe) oraz perspektywa poluzowania polityki pieniężnej przez ECB. Odnośnie tej (...)

 • Kredyty dla małych i średnich firm: czy oferta jest atrakcyjna?

  (...) gospodarczych znacznie się w ostatnich latach poprawiła. Z jednej strony jest to skutkiem pojawienia się na rynku banków wyspecjalizowanych w obsłudze tego segmentu klientów. Jednym z nich jest (...)

 • Promocja sklepu internetowego: najczęstsze błędy

  (...) (SEM) to już niemal chleb powszedni, jeżeli chodzi o formy promocji e-sklepów, które wybiera aż 83 proc. z nich, jak wynika z najnowszych badań. Często też, do zwiększania zainteresowania (...)

 • 5 sposobów na kupno tańszego mieszkania

  (...) które standardowo nie jest mieszkaniem może przynieść wymierne korzyści jeśli chodzi o zakup. Ma to jednak sporo wad. Jeśli chodzi o suterenę to należy pamiętać m.in. o zagrożeniu (...)

 • Megapanel: serwisy tematyczne III 2014

  (...) “Biznes, finanse, prawo” na pierwszym miejscu, podobnie jak w Grupa Onet.pl z zasięgiem 22,60%. Na drugim miejscu Grupa Wirtualna Polska (zasięg: 19,05%), która awansowała z miejsca (...)

 • Selt - Producent markiz, żaluzji fasadowych, tekstylnych rolet zewnętrznych Refleksol i rolet dachowych Veranda. Opole.

  Czytaj więcej: Wykończeniowe


strony : [ 1 ] . 2
 
28
maj 2014

maj 2014
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
26
27
28
29
30
31
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1678
CHF 3,4085
USD 3,0598
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.