eGospodarka.pl

 • Kolejny dzień zniżek na GPW

  (...) parkiecie przyniósł powtórkę scenariusza z poprzedniej sesji. Indeksy dużych spółek zwyżkowały na otwarciu po 0,4 proc., natomiast wskaźniki małych i średnich firm ponownie wykazywały (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Mechanik - przykładowe CV (życiorys), poznaj opinie o Schauma Krem & Olejek Ekspresowa Odżywka czy przeglądaj oferty pracy z miasta Biskupiec.


 • Kasowanie danych: czy wiemy, jak to robić?

  (...) oferujących używane dyski HDD, SSD oraz smartfony na najpopularniejszych polskich serwisach aukcyjnych i internetowych wynika, iż są oni świadomi konieczności kasowania danych, ale ich wiedza (...)

 • Przepisy prawne: najważniejsze zmiany IV 2014

  (...) 2014 r. weszła w życie ustawa z dnia 7 lutego 2014 r. o zmianie ustawy – Kodeks postępowania cywilnego (Dz. U. z 2014 r., poz. 293), na podstawie której: przyjęto, że w przypadku tytułów (...)

 • Firmy technologiczne rosną dzięki MSP

  (...) i średnich przedsiębiorstw jest niezbędna do pobudzania wzrostu gospodarczego. W ciągu ostatnich pięciu lat sektor ten był podstawą ożywienia zarówno w krajach rozwiniętych, jak i na (...)

 • AUD/USD – próba wybicia po posiedzeniu RBA

  (...) negatywnym wpływie umacniającego się dolara australijskiego na ożywienie gospodarki. RBA powstrzymał się jednak od konkretów, pozostawiając je być może na czas kiedy będą faktycznie (...)

 • Dotacje unijne dla małych i średnich firm czyli Instrument MŚP

  (...) UE w podejmowaniu - czasem ryzykownych - decyzji o inwestycjach w badania nad innowacjami jest Horizon 2020 z budżetem na lata 2014-20 bliskim 80 miliardów euro. Ze względu na bardzo mały (...)

 • Trust: optymalizacja podatkowa zamiast spółek zagranicznych

  (...) można zauważyć rosnącą tendencję do zamykania przez kolejne kraje drogi do optymalizacji podatkowej związanej z tworzeniem spółek zależnych umiejscowionych w krajach o uprzywilejowanym (...)

 • Rozliczenie usług elektronicznych w podatku dochodowym i VAT

  (...) wydatki na dowolną usługę online spoza Polski? Można to zrobić w pięciu prostych krokach. Oczywiście trudno o skonstruowanie uniwersalnej instrukcji rozliczania, która zadziała w przypadku (...)

 • Ewidencja przebiegu pojazdu na potrzeby odliczenia VAT

  (...) 7 ewidencja powinna zawierać następujące elementy: numer rejestracyjny pojazdu samochodowego; dzień rozpoczęcia i zakończenia prowadzenia ewidencji; stan licznika przebiegu pojazdu (...)

 • Opłata wstępna umowy leasingu operacyjnego rozłożona w czasie?

  (...) Spółka zawiera operacyjnego wykorzystywanych w prowadzonej działalności gospodarczej na okres 3-5 lat. Pierwsze opłaty leasingowe (zwane wstępnymi), znacząco przewyższają kolejne raty (...)

 • Mała Pasta czyli ul. Piękna 19

  (...) już wynajęta w 40 procentach. Ponadto prowadzone są rozmowy z najemcami pozostałej części budynku. Komercjalizacją budynku zajmuje się Kancelaria Brochocki, która jest wyłącznym agentem (...)

 • Zanim zrobisz zakupy online

  (...) internetowym Euro-24.com.pl, który inkasuje pieniądze, ale nie realizuje zamówień. W serwisie Opineo.pl klienci publikowali pełne emocji wpisy, prześcigając się w ostrzeżeniach przed (...)

 • Rynki akcji chwilowo odrabiają straty

  (...) ostatnim czasie przez kilka tematów. Przede wszystkim zarówno w USA, jak i Europie trwa sezon wyników. Kolejne spółki giełdowe zdają sprawozdania ze swojej działalności w pierwszym kwartale. (...)

 • Świadczenie pielęgnacyjne będzie wyższe

  (...) Prawo o ruchu drogowym. W dniu 17 kwietnia 2014 r. Prezydent RP Bronisław Komorowski podpisał ustawę z dnia 4 kwietnia 2014 r. o zmianie ustawy – . Nowelizacja dotyczy przepisów o centralnej (...)

 • Eurodolar – atak na opór w rejonie 1.39 USD, odbicie na złocie

  (...) dzień wolny, 06:30 (Australia) - Decyzja RBA ws. stóp procentowych, maj (2,5%, prognoza 2,5%, poprzednio 2,5%), 07:00 (Indie) - Indeks PMI dla usług, kwiecień (48,5, poprzednio 47,5), 09:15 (...)

 • Oczekiwane skromne zwyżki dzięki postawie Wall Street

  (...) się jakby dostał wylewu, ale inwestorzy szybko się pozbierali. I właśnie to zachowanie zostało docenione w Europie, gdzie inwestorzy także kupowali akcje licząc na dobrą sesję w Stanach. W (...)

 • Obligacje skarbowe - oferta V 2014

  (...) w maju br. W bieżącej emisji oprocentowanie obligacji: 2-, 3-, 4- oraz 10-letnich zostało utrzymane na poziomie sprzed miesiąca. Dla 2-letnich papierów skarbowych oferowanych w majowej emisji (...)

 • Branża motoryzacyjna w Polsce I kw. 2014

  (...) impuls sprzedaży samochodów osobowych Jak czytamy w raporcie, w pierwszym kwartale 2014 roku rejestracji doczekało się w Polsce 97,6 tys. osobowych czyli o 28,9% więcej niż w analogicznym (...)

 • Kurs EUR/USD oscyluje wokół poziomu 1,3880

  (...) PMI dla usług w największych gospodarkach strefy euro oraz pierwsze odczyty dla Włoch i Hiszpanii (9:15 – 10:00). Ewentualne wzrosty indeksów dla tych dwóch krajów (konsensusy prognoz (...)

 • Fed robi dobrą minę do złej gry

  (...) komentarzach przy okazji publikacji informacji gospodarczych pojawiał się argument, mówiący że słabsze dane to wina ciężkiej zimy, sięgający zaledwie 0,1 proc. wzrost amerykańskiej (...)

 • Buduj wiarygodność z BIK

  (...) z danych Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor, Polacy zalegają ze spłatą ponad 40 mld zł. Z perspektywy banku są to bardzo istotne dane. Nie powinno więc dziwić, że szczegółowo (...)

 • Egis Polska - Reprezentuje węgierski koncern Egis Pharmaceuticals. Warszawa.

  Czytaj więcej: Farmacja


strony : [ 1 ]
 
6
maj 2014

maj 2014
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
26
27
28
29
30
31
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,2051
CHF 3,4540
USD 3,0196
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.