eGospodarka.pl

 • Cash back w natarciu. Bankomaty w odwrocie

  (...) zakupy” – namawia do cashbacku w radiu na licznych billboardach MasterCard. Usługa dla kart VISA dostępna jest na polskim rynku już od jesieni 2006 r., a dla posiadaczy kart MasterCarda od (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Umowa zlecenie, poznaj opinie o Darymex Poszewka na poduszkę Koziorożec czy przeglądaj oferty pracy z miasta Brodnica.


 • Visa Europe obniża stawki interchange

  (...) już zatwierdzenia Komitetu Decyzyjnego Visa Polska, który ma nadzieję, że niższe opłaty interchange przyczynią się do coraz szerszego przyjmowania płatności kartami, co powinno znacząco (...)

 • Strefa euro bez ożywienia?

  (...) że osłabiające się euro pomoże przynajmniej eksporterom z Eurolandu. Mimo że strefa euro odnotowuje wzrost gospodarczy, to jego tempo jest znacznie niższe niż gospodarek spoza unii walutowej (...)

 • Ubezpieczenie assistance nie zawsze chroni

  (...) wykupić assistance. Jego mądrość powinna jednak iść w parze z czujnością – przed podpisaniem umowy z ubezpieczycielem warto zweryfikować, co tak naprawdę dostaniemy w zamian. Poznaj (...)

 • Konta oszczędnościowe lepiej oprocentowane

  (...) trudu można znaleźć kilka banków, które płacą co najmniej 3 proc. w skali roku na . Oferty te z powodzeniem zastąpić mogą krótkoterminowe , na przykład jednomiesięczne, które (...)

 • Zarobki inżynierów w 2013 r.

  (...) 050 PLN – wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń. Mediana wynagrodzenia osób z wykształceniem wyższym magisterskim inżynierskim wyniosła natomiast 5 500 PLN. Osoby posiadające tytuł (...)

 • BMW 320i Efficient Dynamics Edition - ekonomiczne i dynamiczne

  (...) przedstawiciel segmentu D wygląda bardzo dobrze. To jeden z tych samochodów, który powinien trafiać (i trafia) w gusta większości. Dobre proporcje, konserwatywna linia, chromowane dodatki i (...)

 • Permanentne zmiany w podatku VAT dotyczące samochodów

  (...) stycznia 2014 roku zasadą w zakresie odliczania VAT przy nabyciu samochodów osobowych była (do 31. marca) norma wynikająca z przepisu art. 86a . Przepis dotyczył nabycia samochodów osobowych i (...)

 • Podatek od nieruchomości gdy garaż z płyt betonowych?

  (...) przepisów prawa budowlanego, który jest trwale związany z gruntem, wydzielony z przestrzeni za pomocą przegród budowlanych oraz posiada fundamenty i dach. Tak stanowi art. 1a ust. 1 pkt 1 ustawy (...)

 • Nowoczesne powierzchnie handlowe w Polsce II poł. 2013

  (...) Generalny w PRCH, miniony rok był okresem polaryzacji – w największych i najmniejszych miastach Polski powstały 23 nowe centra handlowe, których powierzchnia, łącznie z rozbudowami (...)

 • Koniec zwolnienia z VAT przy sprzedaży samochodów osobowych

  (...) sprzedaż tzw. korzystała ze zwolnienia z podatku VAT. Towarami używanymi były ruchomości, których okres używania przez podatnika dokonującego ich dostawy wynosił co najmniej pół roku po (...)

 • Podatek dochodowy: data nabycia lokalu mieszkalnego

  (...) 14 września 1992 r. wnioskodawca wraz z małżonką uzyskali przydział spółdzielczego prawa do lokalu mieszkalnego. 14 lutego 2012 r. zawarta została umowa przeniesienia odrębnej własności (...)

 • Jest warunkowa zgoda na przejęcie ACP Pharma

  (...) zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce (...)

 • Aktywność ekonomiczna ludności X-XII 2013

  (...) (BAEL) przeprowadzonego w IV kwartale 2013 r. wskazują, że w porównaniu z IV kwartałem 2012 roku: nastąpił wzrost populacji osób pracujących przy jednoczesnym spadku zbiorowości (...)

 • Strefa przygraniczna w Polsce 2013: podmioty gospodarcze

  (...) terenie Polski liczy 1 163 km, co stanowi 33% długości granicy państwowej RP. Najdłuższy odcinek przypada na granicę z Ukrainą – 535 km (czyli 46% zewnętrznej granicy Unii Europejskiej na (...)

 • Mieszkanie dla młodych: Warszawa z większym limitem

  (...) przeliczeniowego kosztu odtworzenia 1 mkw. powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych dla poszczególnych powiatów województwa, wiemy więc, jak przez najbliższe pół roku wyglądać będą w (...)

 • Działalność regulowana wymaga odrębnego wpisu

  (...) gwarantuje, że podejmowanie, wykonywanie i zakończenie jest wolne dla każdego na równych prawach. Ograniczenie wolności działalności gospodarczej jest dopuszczalne tylko w drodze ustawy i (...)

 • Słabe PMI na rynkach rozwijających się

  (...) gospodarki odnotował nieco nieoczekiwany wzrost z 50,2 do 50,3 pkt. w marcu, sugerując, iż aktywność w przemyśle utrzymuje się na przyzwoitym poziomie. Całkiem inny obraz pokazuje jednak (...)

 • Możliwe zwyżki przed testem S&P500

  (...) podaży i tym razem jest wysokie. Zwłaszcza, że mamy już koniec kwartału i fundusze mogą odpuścić podtrzymywanie cen. Jest jednak coś, co daje nadzieję na przełamanie – tym razem indeks (...)

 • Kurs EUR/USD stabilizuje się w okolicach poziomu 1,3770

  (...) inflacji w strefie euro na poziomie zaledwie 0,5 proc. r/r do czwartkowego posiedzenia ECB wspólna waluta pozostanie pod presją. Pogłębiająca się dezinflacja stawia pod sporym znakiem zapytania (...)

 • Zawodna kopia bezpieczeństwa

  (...) od dwóch lat przez firmę zajmującą się , w ostatnim roku liczba użytkowników rozczarowanych nieskutecznością posiadanej kopii bezpieczeństwa wzrosła na świecie o pięć procent – w (...)

 • AUD/USD zmienny po posiedzeniu RBA i danych z Chin

  (...) sektora przemysłowego opublikował Chiński Urząd Statystyczny. Te dane, choć uznawane za nie do końca wiarygodne, wykazały minimalny rozwój sektora przemysłowego. Indeks PMI wg. CFLP (...)

 • Siła euro i dane z Azji

  (...) wydarzeń dla rynku walutowego. Przede wszystkim Bank Australii zdecydował o pozostawieniu stóp procentowych na niezmienionym poziomie. RBA nadal widzi poprawę w gospodarce, ale zauważył już (...)

 • Przepisy prawne: najważniejsze zmiany III 2014

  (...) r. weszła w życie ustawa z dnia 24 stycznia 2014 r. o zmianie ustawy - Kodeks pracy (Dz. U. z 2014 r., poz. 208), na podstawie której: rozszerzono katalog przypadków, w których dozwolona jest (...)

 • Luksusowe nieruchomości drożeją najszybciej

  (...) że segment typu premium co do zasady zachowuje się lepiej niż segment popularny. W kryzysie, gdy popularne mieszkania tracą na wartości, apartamenty i rezydencje powinna więc dotknąć mniejsza (...)

 • Czyste Wykładziny - Firma świadczy usługi w zakresie prania dywanów i wykładzin. Czyści także tapicerki meblowe i samochodowe. Warszawa i okolice.

  Czytaj więcej: Utrzymywanie czystości


strony : [ 1 ] . 2
 
1
kwiecień 2014

kwiecień 2014
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
28
29
30
 
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1765
CHF 3,4286
USD 3,0278
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.