eGospodarka.pl

 • Indeks S&P500 na poziomie z maja 2008 r.

  (...) zasadniczo pustym kalendarzem danych makroekonomicznych, więc uwaga inwestorów nadal koncentrowała się na wątku greckim i spekulacjach wobec możliwych działań EBC. Mimo dość sprzecznych (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Deklaracja AKC-3/J, poznaj opinie o Indykpol Samo Dobro Mięso z indyka na kotlety MAP czy przeglądaj oferty pracy z miasta Wołomin.


 • Powrót do wzrostów na GPW

  (...) indeks naszych największych spółek stracił 63 punkty, czyli 2,7 proc. Przyjmując optymistyczny punkt widzenia, korektę mamy już za sobą. Potwierdzeniem go może być wtorkowy dobry start i (...)

 • Spada inflacja bazowa

  (...) informację o inflacji bazowej w lipcu. Według tych danych, inflacja po wyłączeniu cen podlegających kontroli państwa wyniosła 3,5 proc., wobec 3,8 proc. w czerwcu i 3,0 proc. w maju, inflacja (...)

 • Polacy a kieszonkowe dla dzieci

  (...) dzieci nie zdają sobie sprawy z wartości pieniądza. Nie widzą związku między pensją rodziców, a wydawaniem pieniędzy i ilością zakupionych produktów. Rzadko też orientują się, ile (...)

 • Notowania złota na stałym poziomie

  (...) 6 września 2011 roku, wynoszącego 1921 dolarów za uncję, dzieli nas kilkanaście dni. Notowania kruszcu dzieli od niego 306 dolarów. Spadek wynosi więc niemal 16 proc. To jedna z mocniejszych (...)

 • Niespodziewany wzrost cen nieruchomości

  (...) nadal większej ochoty do handlu akcjami i podejmowania odważniejszych decyzji. Potwierdził to przebieg poniedziałkowych notowań, które nie przyniosły większych zmian, a jednocześnie (...)

 • Zezwolenie na sprzedaż alkoholu

  (...) handlujące alkoholem zarówno hurtowo jak i detalicznie przewiduje ustawa z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, wraz z późniejszymi (...)

 • Czy warto być Vatowcem?

  (...) , tych można podzielić na dwie kategorie: podatników korzystających ze zwolnienia podmiotowego (z uwagi na obroty) tj. takich, którzy wykonują czynności podlegające opodatkowaniu podatkiem od (...)

 • Czy potrzebuję pieczątkę firmową?

  (...) jest oczywista: prawo nie nakazuje przedsiębiorcy posiadania pieczątki. Żadna ustawa, żaden akt prawny nie określa wprost, że osoba prowadząca działalność gospodarczą ma obowiązek (...)

 • Miesięczne i kwartalne rozliczenia podatków

  (...) od towarów i usług mówi wprost, że czynni podatnicy VAT są obowiązani składać w deklaracje podatkowe (oznaczone symbolem ) za okresy miesięczne w terminie do 25. dnia miesiąca (...)

 • Leasing operacyjny: czy to się opłaca?

  (...) dwa rodzaje leasingów: operacyjny i finansowy. W praktyce dużo większym zainteresowaniem cieszy się ten pierwszy i nim zajmiemy się w niniejszym opracowaniu. Czy z podatkowego punktu widzenia (...)

 • Jak uzyskać numer VAT-UE

  (...) o VAT mówi, że podatnicy zarejestrowani jako podatnicy VAT czynni, są obowiązani przed dniem dokonania pierwszej wewnątrzwspólnotowej dostawy lub wewnątrzwspólnotowego nabycia zawiadomić (...)

 • Jak uzyskać REGON dla firmy?

  (...) narodowej, obejmuje osoby prawne, jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej oraz osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą. Podmioty te mają obowiązek wypełniania i (...)

 • Jak uzyskać NIP dla firmy?

  (...) sytuację w uzyskaniu NIP-u mają ci podatnicy, którzy otwierają działalność gospodarczą na własne nazwisko. Dlaczego? Tutaj bowiem niemalże cały proces rejestracji firmy odbywa się za (...)

 • Korekta spadkowa na rynkach akcji

  (...) na giełdach naszego regionu i jej nieśmiałe rozpoczęcie na rynkach zachodnich. Wall Street rozpoczęła w podobnym duchu, ale do końca dnia indeksy zdołały odrobić początkowe straty (...)

 • Pełna księgowość: kto musi prowadzić?

  (...) czy też podatkową księgą przychodów i rozchodów, prowadzenie ksiąg rachunkowych jest dużo bardziej skomplikowane. Z jednej strony bowiem trzeba utworzyć szereg kont (syntetycznych i (...)

 • Zaświadczenia wydawane przez urzędy skarbowe

  (...) Finansów z dnia 22 grudnia 2011 r. w sprawie zaświadczeń wydawanych przez organy podatkowe (Dz. U. nr 293 poz. 1726) – te dwa akty prawne regulują tryb wydawania zaświadczeń. Zgodnie z nimi (...)

 • Podatkowa księga przychodów i rozchodów firmy

  (...) księga przychodów i rozchodów, zwana również księgą podatkową czy KPiR) są uregulowane w dwóch aktach prawnych. Jednym z nich jest ustawa z dnia 26 lipca 1991 r. o , drugim rozporządzenie (...)

 • Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych dla firmy

  (...) został uregulowany w ustawie z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne i jest fakultatywną dla niektórych (...)

 • Karta podatkowa dla działalności gospodarczej

  (...) opodatkowanie swojej działalności gospodarczej kartą podatkową, są zwolnieni od obowiązku prowadzenia ksiąg, składania zeznań podatkowych, a także wpłacania zaliczek na podatek dochodowy (...)

 • Spółka akcyjna (S.A.)

  (...) bardzo dużą skalę głównie dzięki możliwości bardzo efektywnego pozyskiwania kapitału. Tak wysokie nakłady nie mogą być na ogół ponoszone przez pojedynczy podmiot ze względu na brak (...)

 • Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (sp. z o.o.)

  (...) utworzona przez jeden lub kilka podmiotów (wspólników). Istota ograniczonej odpowiedzialności takiej spółki (a raczej jej wspólników) polega na tym, że wspólnicy nie odpowiadają za (...)

 • Spółka komandytowo-akcyjna (s.k.a.)

  (...) być osoby fizyczne, osoby prawne jak i organy mające zdolność prawną (poza osobami fizycznymi i osobami prawnymi istnieje jeszcze trzecia kategoria podmiotów: jednostki organizacyjne (...)

 • Spółka komandytowa (sp.k.)

  (...) jeden wspólnik musi być komandytariuszem, jak również co najmniej jeden komplementariuszem. Oczywiście zarówno komandytariuszy jak i komplementariuszy może być kilku. Umowa spółki (...)

 • Spółka partnerska

  (...) wyłącznie zawody adwokata, aptekarza, architekta, biegłego rewidenta, brokera ubezpieczeniowego, doradcy inwestycyjnego, doradcy podatkowego, inżyniera budownictwa, księgowego, lekarza, lekarza (...)

 • Mikrotech SA - Produkcja komputerów, leasing środków trwałych.

  Czytaj więcej: Leasing


strony : [ 1 ] . 2
 
21
sierpień 2012

sierpień 2012
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
27
28
29
30
31
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,0683
CHF 3,3874
USD 3,2790
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.