eGospodarka.pl

 • Ożywienie na GPW

  (...) dość optymistycznych sygnałów z amerykańskiej gospodarki. W środę pozytywnie zaskoczyła dynamika produkcji przemysłowej, która wyniosła 0,6 proc. m/m (0,5 proc. m/m prog) przy (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument KW-ODPIS-AKT, poznaj opinie o ELDOM SM10 czy przeglądaj oferty pracy z miasta Siedlce.


 • Ekwador przyznał azyl Assange'owi, założycielowi WikiLeaks

  (...) londyńskiej ambasadzie Ekwadoru ze względu na "ochronę humanitarną" - czytamy w komunikacie ekwadorskich władz. Przebywa na jej terenie od 19 czerwca. Główną przyczyną jego decyzji jest (...)

 • Rząd: Ułatwienia dla prowadzących działalność gospodarczą

  (...) pracy oraz niektórych innych ustaw, autorstwa ministra sprawiedliwości. W projekcie zmian przewidziano skrócenie z 14 do 3 dni terminu na wydawanie potwierdzenia o nadaniu NIP firmom (...)

 • Koszty utrzymania mieszkania VII 2012

  (...) nie pokryła się z przewidywaniami ekonomistów. Tym razem zaskoczenie było jednak pozytywne. Oczekiwania mówiły o wskaźniku na poziomie 4,2%, podczas gdy opublikowane dziś przez GUS dane (...)

 • Odliczenie VAT przy utracie zwolnienia podmiotowego

  (...) podmiotowo z VAT na podstawie prowadzonej ewidencji ustali, że obrót w kwocie 150.000 zł został przekroczony w danym dniu, zwolnienie to traci moc z dniem przekroczenia tej kwoty, a opodatkowaniu (...)

 • Upadłości firm w Niemczech I poł. 2012 r.

  (...) niemieckie przedsiębiorstwa zgłosiły 15 200 , to więcej w porównaniu do roku poprzedniego, gdy liczba ta wynosiła 15 090. Wzrost o 0,7% jest dość umiarkowany, przede wszystkim dzięki dobrej (...)

 • Usługi niepodlegające opodatkowaniu: zaliczka a VAT

  (...) zleciła polskiemu przedsiębiorcy remont swoich maszyn. Na poczet powyższego wpłaciła mu zaliczkę. Czy w takim przypadku w związku z otrzymaną zaliczką należy wystawić oraz ująć ją w (...)

 • Na rynkach akcji bez zmian

  (...) zanotowały niewielkie zmiany, choć uczciwie trzeba dodać, że były to zmiany na minus. Warto też odnotować rozjazd indeksów w naszym regionie - podczas gdy BUX zyskał ok. 1,5 proc (...)

 • Wynagrodzenia na stanowiskach IT w 2011 roku

  (...) strukturze organizacyjnej przedsiębiorstw wynosiły od 4 000 PLN w przypadku , do 13 000 PLN w przypadków dyrektorów i członków zarządów. Starsi specjaliści zarabiali 6 000 PLN, a (...)

 • Postępowanie podatkowe: pełnomocnictwo w sprawie

  (...) może uczestniczyć w postępowaniu podatkowym osobiście, przepisy dopuszczają możliwość ustanowienia pełnomocnika. Z możliwości ustanowienia profesjonalnego pełnomocnika (np. , radcy (...)

 • Ceny ropy znów rosną

  (...) izraelskiego ataku na instalacje w Iranie to główny powód notowanych wzrostów cen ropy. Iran wielokrotnie groził, iż w takim wypadku posunąłby się do różnego rodzaju działań odwetowych (...)

 • ABW w Amber Gold i mieszkaniach Plichtów

  (...) dotyczących nieprawidłowości związanych z prowadzeniem spółki , zbierała i analizowała wszelkie informacje mogące mieć związek z możliwością popełnienia przestępstwa. Jeszcze w maju (...)

 • Rynek internetowy w regionie CEE 2011

  (...) można było zaobserwować w czterech sektorach – sektorze mediów społecznościowych, urządzeń mobilnych, video i . W niektórych krajach regionu, takich jak Białoruś, Łotwa, Polska, Rosja (...)

 • Poprawa koniunktury na amerykańskim rynku mieszkaniowym

  (...) w stanie wyrwać rynków finansowych z wakacyjnego letargu. Najbardziej skrajną formę przybiera na największych rynkach, jak amerykański, brytyjski, czy niemiecki. Tam od wielu dni wahania cen (...)

 • Sprzedaż gruntu i budynku a podatek dochodowy

  (...) W 2002 r. wnioskodawca nabył działkę gruntu, zaś w 2003 r. otrzymał pozwolenie na budowę na niej budynku mieszkalnego. W tym też roku budowę rozpoczął, zakończona ona została z kolei w (...)

 • WIG Plus - indeks firm zapomnianych

  (...) silnych trendów, czyli hossy i bessy, patrząc na poszczególne giełdowe indeksy, często możemy dostrzec całkiem odmienny obraz koniunktury. Z taką sytuacją mamy obecnie do czynienia. Od (...)

 • Eurodolar blisko istotnego poziomu

  (...) w USA w lipcu, wczoraj napłynęły lepsze od oczekiwań dane o produkcji przemysłowej, która wzrosła w lipcu o 0,6% w ujęciu miesięcznym. Pozytywnie zaskoczyły również dane na temat indeksu (...)

 • Dane makroekonomiczne szansą na wzrosty

  (...) nie był pasjonującym wydarzeniem, a względnie płaski przebieg notowań był skutkiem mieszanych odczytów danych makroekonomicznych. Produkcja przemysłowa w Stanach Zjednoczonych wzrosła w (...)

 • Outsourcing kadr i płac: rozwiązanie na czas kryzysu?

  (...) Do najczęściej outsourcingowanych procesów należy z pewnością outsourcing kadrowo-płacowy. Z każdym rokiem wzrasta zainteresowanie outsourcingiem tego rodzaju. Nasuwa się pytanie skąd się (...)

 • Najpopularniejsze dyscypliny sportowe VII 2012

  (...) najczęściej komentowanych w internecie dyscyplin sportowych tradycyjnie znalazła się – prawie 41 tys. publikacji. Dalej, w porównaniu z , same zmiany: siatkówka wyprzedziła pływanie, a (...)

 • Tablet Tracer NOX

  (...) Tracer NOX ma wbudowany program do czytania książek elektronicznych, czyli tzw. e-booków. Aplikacja Aldiko jest wyposażona w wiele przydatnych funkcji, takich jak tryb dzienny/nocny (czarne (...)

 • Kursy walut a koszt wakacji za granicą

  (...) Od ubiegłych na rynkach finansowych wiele zmieniło się. Nie chodzi nawet ani o problemy finansowe Hiszpanii czy Włoch, które w końcu do grupy zagrożonych państw zaliczane były od momentu (...)

 • Kurs EUR/USD w okolicach poziomu 1,23

  (...) panuje bardzo mała zmienność: indeks S&P 500 od ponad tygodnia krąży wokół 1400 punktów, DAX porusza się w wąskim 100- punktowym przedziale wahań, a obroty na najważniejszych parkietach (...)

 • Darowizna w spółce akcyjnej

  (...) kosztem swojego majątku na rzecz obdarowanego. Świadczenie to musi mieć charakter bezpłatny. Kto może udzielać darowizny? Kodeks spółek handlowych wymienia darowizny, jako czynności (...)

 • Najlepsze roczne lokaty a inflacja VII 2012

  (...) nominalnego oprocentowania rocznych lokat bankowych ze wypada niekorzystnie dla oszczędzających na bezpiecznych depozytach. Przeciętna realna rentowność 12-miesięcznych lokat zakładanych w (...)

 • Promont - Realizowaniem zleceń logistycznych, wynajem obiektów na cele magazynowe i produkcyjne. Tychy.

  Czytaj więcej: Logistyka i transport


strony : [ 1 ] . 2
 
16
sierpień 2012

sierpień 2012
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
27
28
29
30
31
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,0820
CHF 3,3998
USD 3,3253
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.