eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

 • WIG zyskuje 0,58 procent

  (...) giełdzie przypominała to, co działo się dzień wcześniej z tą różnicą, że w fazie osłabienia indeks największych spółek zdołał uchronić się przed spadkiem pod kreskę. Na otwarciu (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Faktura końcowa VAT, poznaj opinie o Wydawnictwo Dolnośląskie Erwin Kruk, Warmia i Mazury czy przeglądaj oferty pracy z miasta Nowy Sącz.


 • Znowu chwila na oddech. WIG20 broni wsparcia

  (...) europejskie odrobiły znaczną część wcześniejszych strat, a niektóre indeksy (DAX, WIG20) zdołały wyjść na plus, co w przypadku GPW jest tym bardziej godne uwagi, że przecież inwestorzy (...)

 • Polskie firmy: portfel należności IV 2012

  (...) że sytuacja przedsiębiorstw w Polsce jest już porównywalna do tej obserwowanej w 2010 r. i jedynie nieznacznie lepsza od tej, którą firmy raportowały w okresie największego nasilenia kryzysu (...)

 • Sklepy online z elektroniką a prawa konsumentów

  (...) z stosuje zapisy w pełni zgodne z prawem. Pozostałe mniej lub bardziej naruszają . Wynik jest o tyle zaskakujący, że do badania wybrano 20 sklepów mających najwyższe oceny wśród (...)

 • Zwolnienie dyscyplinarne podczas trwania urlopu

  (...) jako główny technolog odwiedziła w firmie w czasie dłuższego urlopu wypoczynkowego koleżankę. Przy okazji dopuściła się kradzieży nakazując jednemu z pracowników zapakowanie do jej (...)

 • Wnoszenie apelacji i sprzeciwu od wyroku zaocznego - zmiany

  (...) które w zakresie swojej działalności statutowej, mogły za zgodą zainteresowanej osoby występować z powództwem na jej rzecz oraz wstępować do toczącego się postępowania. Ponieważ nazwa (...)

 • Spadek kursu eurodolara

  (...) umiarkowaną stabilizację, euro lekko zyskuje na wartości (dolar nieco traci w stosunku do wszystkich walut G- 10, oprócz bezpiecznego jena). Po godzinie 9:00 kurs EUR/USD testuje opór wyznaczony (...)

 • Większość inwestorów zakłada opuszczenie przez Grecję strefy euro

  (...) NG2 i LPP z branży handlowej, a także GPW. Wyniki zgodne z oczekiwaniami osiągnął Pekao. Miał blisko 711 mln zł zysku netto wobec 648 mln zł rok wcześniej. Do progresu w skali roku (...)

 • Nabycie nowego budynku: podatek od nieruchomości

  (...) 1 ustawy o podatkach i opłatach lokalnych zasadniczo obowiązek podatkowy w powstaje od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym powstały okoliczności uzasadniające (...)

 • Amortyzacja samochodu o wartości poniżej 3 500 zł

  (...) przebiegu pojazdu, musisz wprowadzić zakupiony samochód do ewidencji środków trwałych. Kryterium decydującym o tym, czy dana rzecz jest , jest przewidywany czas jego używania. Z uwagi na (...)

 • Zwrot nadpłaty: spóźnienie = odsetki podatkowe?

  (...) w ciągu 3 miesięcy od dnia, w którym zostało złożone zeznanie podatkowe. Oznacza to, że osoby, które złożyły PIT w ostatnim możliwym terminie – 30 kwietnia – powinny otrzymać (...)

 • CEIDG-1: zaprzestanie działalności gospodarczej

  (...) jest zarazem: wnioskiem o uzyskanie, zmianę albo skreślenie wpisu w rejestrze REGON; zgłoszeniem identyfikacyjnym albo aktualizacyjnym do naczelnika (NIP); oświadczeniem o wyborze formy (...)

 • Radiowe programy informacyjne - słuchalność

  (...) nowych technologii – pozostaje jednym z najszybszych mediów. Przy tym jest powszechne i ogólnodostępne, co sprawia, że jest skutecznym źródłem informacji dostarczanych w czasie serwisów i (...)

 • RPP podwyższa stopy procentowe

  (...) Ewengelosa Wenizelos’a- przywódcy PASOKu będącego trzecią siłą w greckim parlamencie – gdyż później jedynym rozwiązaniem pozostanie rozpisanie nowych wyborów, co jeszcze bardziej (...)

 • Ceny mieszkań ciągle do negocjacji

  (...) 100 tysięcy Duża podaż mieszkań na rynku wtórnym powoduje zwiększającą się skłonność sprzedających do zmiany ceny na etapie sprzedaży. Według obserwacji Metrohouse & Partnerzy co (...)

 • Konto IKE czy IKZE?

  (...) i wypłat podatkiem PIT w obu planach emerytalnych są istotnym kryterium, na które najczęściej zwraca się uwagę. Jednak są też inne ważne kwestie, które warto przeanalizować. Po pierwsze (...)

 • Niepokojące dane makroekonomiczne z Chin

  (...) dużą grupę publikowanych danych makroekonomicznych oraz posiedzenie Banku Anglii, greckie problemy mogą jednak zejść na drugi plan. Jest duża szansa, że potencjalne pozytywne impulsy zostaną (...)

 • Poręczenie dla spółki = przychód podatkowy

  (...) W praktyce działalności gospodarczej, w szczególności międzynarodowych grup kapitałowych, stosunkowo powszechnym zjawiskiem stało się udzielanie poręczeń pomiędzy podmiotami powiązanymi (...)

 • Stopy procentowe i raty kredytów w górę

  (...) Według danych Głównego Urzędu Statystycznego inflacja w marcu wyniosła 3,9 proc. rok do roku. Jest to odczyt niższy w porównaniu z analogicznymi danymi ze stycznia (4,1 proc.) i lutego (4,3 (...)

 • Serwis samochodowy: jak wybrać najlepszy?

  (...) mogłyby nas ochronić przed takimi sytuacjami. Należy zachować szczególną ostrożność zarówno podczas wyboru dealera samochodowego, serwisu czy też stacji diagnostycznej, jak i w chwili (...)

 • Finanse i usługi bankowe wg polskich internautów IV 2012

  (...) stanowią kompendium wiedzy o postawach pełnoletnich internautów wobec określonych produktów finansowych, a także ich planach kredytowych, inwestycyjnych i oszczędnościowych na najbliższe (...)

 • Jakie zmiany wprowadza ustawa deweloperska?

  (...) zagadnienia związane z zawarciem umowy deweloperskiej, ewentualnym odstąpieniem od niej oraz przeniesieniem prawa własności na nabywcę. Od 29 kwietnia umowa deweloperska musi być zawarta w (...)

 • Brak prawa do zasiłku opiekuńczego a korekta dokumentów

  (...) na opiekę na chore dziecko, wyliczyłam mu wynagrodzenie za ten miesiąc, uwzględniając zasiłek opiekuńczy. Kiedy miałam oddać wniosek do ZUS, okazało się, że (dopiero doniósł mi Z-15) (...)

 • Najlepsze lokaty bankowe IV 2012

  (...) co trzeci bank zdecydował się na zmiany . Bez wątpienia na zwiększoną aktywność banków wciąż wpływa konieczność dostosowania ofert do nowych warunków, w których niemożliwe jest (...)

 • Projektor Acer K130

  (...) wygląd białej, błyszczącej obudowy. W celu zapewnienia łatwej obsługi, panel sterowania został wbudowany w powierzchnię obudowy. Jasność 300 lumenów ANSI w połączeniu ze (...)

 • Składnica Medyczna LSM Sp. z o.o. - Sprzedaż książek o tematyce medycznej.

  Czytaj więcej: Medyczne


strony : [ 1 ]
 
10
maj 2012

maj 2012
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
28
29
30
31
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,2379
CHF 3,5286
USD 3,2735
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.