eGospodarka.pl

 • WIG20 traci 2,2 procent

  (...) Hollanda renegocjacji paktu fiskalnego przekształciły się w opinie, że chodzi jedynie o jego uzupełnienie. Trudno poważnie brać pod uwagę możliwość wycofania się z podjętych reform. Ze (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Deklaracja AKC-WW, poznaj opinie o Mastercook KGE 3468 X czy przeglądaj oferty pracy z miasta Nisko.


 • Wzrost produkcji przemysłowej w Niemczech

  (...) wzrost liczby zamówień w przemyśle, mógł napawać optymizmem inwestorów, którzy na początku tygodnia interesowali się nie tylko skutkami wyborów we Francji i Grecji. W związku ze srogą (...)

 • Samsung Galaxy S III

  (...) inteligentny smartfon, który ułatwi wykonywanie codziennych czynności. Zapewnia komfort przeglądania treści dzięki wyświetlaczowi wykonanemu w technologii HD Super AMOLED o przekątnej 4,8 (...)

 • Gdzie po kredyt hipoteczny na działkę budowlaną?

  (...) i chce właśnie nią zabezpieczyć dług, musi przygotować się na to, że droga po zobowiązanie nie będzie usłana różami. Ostrzegają przed tym analitycy porównywarki finansowej Comperia.pl. (...)

 • SIERPIEŃ w Teatrze Studio

  (...) międzynarodowego sukcesu Sierpnia? Najkrócej mówiąc: temat i forma. Tracy Letts, dramatopisarz, ale i aktor, z zawodowym wyczuciem praw sceny, buduje przejmującą historię trzypokoleniowej (...)

 • Jak rozliczyć prywatne wyjścia pracowników?

  (...) sprawy w czasie godzin pracy, np. wizyty u lekarza, wpisują swoje wyjścia do specjalnego zeszytu. Nieobecności te są następnie zliczane. W jaki sposób powinniśmy je rozliczać oraz czy (...)

 • Niepewna sytuacja na brytyjskim rynku mieszkaniowym

  (...) nowego rządu po wyborach w Grecji podtrzymują niepewność na rynkach finansowych, choć wczoraj ostatecznie wyszły obronną ręką z poważnych opresji. Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem (...)

 • Zatrudnienie pracownika: koszty podatkowe pracodawcy

  (...) najlepszego pracownika na przewidywane stanowisko pracy, powinien w ramach procesu rekrutacji dokonać wyboru najlepszych kandydatów. W tym celu może sprawdzić przydatność danego kandydata (...)

 • Jakość mięsa drobiowego w IV kw. 2011

  (...) było sprawdzenie jakości handlowej i jego przetworów, tj.: wędzonek, kiełbas i wędlin drobiowych podrobowych, w zakresie zgodności z obowiązującymi przepisami i deklaracją producenta (...)

 • Przystanek w Europie. Na GPW liczą się wyniki

  (...) czuć się zdezorientowani, ponieważ jednocześnie straszeni są wizją rozpadu strefy euro jako efektem finalnym niedzielnych wyborów, z drugiej zaś wyniki spółek i część danych makro (...)

 • Sprzedaż budynku w deklaracji VAT

  (...) budynków, budowli lub ich części korzysta ze zwolnienia w . Szczegóły w tym zakresie regulują art. 43 ust. 1 pkt 10 i 10a ustawy o VAT. Oczywiście niekiedy sprzedaż taka podlega też (...)

 • Mieszane dane ze strefy euro

  (...) a złoty wręcz zyskał względem piątku. Ten optymizm wydaje się mieć jednak gliniane nogi – w Grecji szykuje nam się polityczny chaos, a choć lepsze dane o zamówieniach w Niemczech cieszą, (...)

 • Obroty na rynkach GPW IV 2012 r.

  (...) wyniosła 12,5 mld zł i była niższa o 33,4 % od 18,8 mld zł w kwietniu 2011. Aktywność rynkowa mierzona liczbą transakcji sesyjnych wyniosła 0,88 mln - była niższa o 20% w stosunku do (...)

 • Na rynkach finansowych wciąż brak apetytu na ryzyko

  (...) gdzie Nowa Demokracja i PASOK, które nie zdobyły większości parlamentarnej będą musiały porozumieć się z ugrupowaniami niechętnymi realizacji programów oszczędnościowych. Antoni Samaras (...)

 • Pocztowe Konto Firmowe - zmiany

  (...) do tej pory 4% w skali roku. W maju urosło ono do 5%. Konto to jest prowadzone bezpłatnie. Klient ma do dyspozycji w miesiącu trzy bezpłatne możliwości wypłaty środków – jedną w formie (...)

 • Jaka jest kobieta-szef?

  (...) osiągnęły głównie kobiety 40+, które wychowane w tradycyjnym systemie społecznym z ściśle wyznaczonymi rolami dla poszczególnych członków rodziny, często musiały przełamywać rodzinne (...)

 • Refaktura mediów: podatek VAT i CIT

  (...) przenoszenia kosztów na rzeczywistego odbiorcę jest częstym zjawiskiem. Jest ono określane jako refakturowanie usług, które polega na przenoszeniu przez podmiot refakturujący, na podstawie (...)

 • VAT marża: zawiadomienie urzędu skarbowego

  (...) art. 120 ustawy o VAT. Jej ust. 4 mówi, że w przypadku podatnika wykonującego czynności polegające na dostawie towarów używanych, dzieł sztuki, przedmiotów kolekcjonerskich lub antyków (...)

 • Podatek dochodowy gdy dzierżawa gospodarstwa rolnego?

  (...) Wnioskodawca wraz z żoną jest właścicielem gospodarstwa rolnego, które w tym celu prowadzi. Z tego tytułu opłaca ubezpieczenie w KRUS, podatek rolny, otrzymuje dopłaty z ARiMR na prowadzenie (...)

 • Kodeks postępowania cywilnego po zmianach: pisma procesowe

  (...) wprowadziła zmiany przepisów ogólnych o procesie, zmierzające do usprawnienia i przyspieszenia rozpoznawania spraw cywilnych. Uznano bowiem, że konieczne jest tworzenie regulacji mogących (...)

 • Kurs EUR/USD osiąga maksimum na poziomie 1,3065

  (...) umocnić Ciekawsza technicznie sytuacja rysuje się po raz kolejny na popularnym „kablu”. Kurs GBP/USD po przebiciu oporu na poziomie 1,6165 (wyznaczonego przez szczyty z października (...)

 • Wygórowane ceny mieszkań z wyższej półki

  (...) jakie mają z górnej półki, spośród transakcji przeprowadzonych przez Lion’s House i Home Broker w ostatnich 12 miesiącach, wyodrębniliśmy 10% tych, w przypadku których ceny były (...)

 • Zmiana wynagrodzenia a podstawa zasiłku macierzyńskiego

  (...) chorobowym przez 180 dni (ciąża). Od 01.03.2012 r. otrzymała podwyżkę wynagrodzenia, a 15.03.2012 r. urodziła dziecko i przeszła na zasiłek macierzyński. Czy w tym przypadku po zmianie (...)

 • Rynek złota coraz bardziej kapryśny

  (...) mówiące że mogą w perspektywie kilku lat dotrzeć w okolice 5000, a nawet 10.000 dolarów za uncję, pochodzą sprzed mniej więcej dwóch lat. Do ich ewentualnej realizacji droga jeszcze bardzo (...)

 • Bezpieczny wynajem mieszkania na Euro 2012

  (...) w piłce nożnej niespełna miesiąc. Jest to jeszcze wystarczająco odległy termin, aby zarobić na EURO udostępniając swoje mieszkanie kibicom. Home Broker opracował 10 zasad, które pozwolą (...)

 • Ultex Ankieter - Firma badawcza realizująca usługi z zakresu badań rynku i opinii publicznej.

  Czytaj więcej: Badania rynku


strony : [ 1 ] . 2
 
8
maj 2012

maj 2012
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
28
29
30
31
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1949
CHF 3,4930
USD 3,2238
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.