eGospodarka.pl

 • Spadki indeksów PMI

  (...) Wall Street indeks S&P500 spadał o ok. 0,7 proc. a w na Starym Kontynencie niemiecki DAX i francuski CAC40 traciły na wartości odpowiednio 1,4 proc. i 1,7 proc. Na warszawskim parkiecie spośród (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Nauczyciel, lektor - przykładowe CV (życiorys), poznaj opinie o Bell Róże PLANÈTE BLUSH czy przeglądaj oferty pracy z miasta Wisła.


 • Spadki na GPW

  (...) przesądziły o kierunku ruchu giełdowych indeksów w perspektywie najbliższych tygodni. Potwierdziły one obawy dotyczące koniunktury w Chinach i strefie euro. Wskaźnik PMI przemysłu Państwa (...)

 • Indeksy giełdowe na dobrym poziomie

  (...) roku stały pod znakiem dominacji pesymistycznych nastrojów na rynkach finansowych. Pesymizm ograniczał się jednak do sfery deklaracji i medialnych enuncjacji. Mimo że powodów do obaw nie (...)

 • Drogi na Euro 2012

  (...) czterech Polskich już w czerwcu. Wiele z kluczowych inwestycji infrastrukturalnych związanych z przygotowaniami do Euro 2012 znajduje się obecnie w końcowej fazie realizacji. Większość z (...)

 • Wyniki Megapanel I 2012

  (...) zasięgu miesięcznego nadal prowadzi Grupa Google z zasięgiem 90,45 proc., drugie miejsce zajmuje Grupa Onet.pl z zasięgiem wynoszącym 70,18 proc. (awans z miejsca trzeciego), na pozycji (...)

 • Agencje pracy tymczasowej 2011

  (...) Agencje zrzeszone w Polskim Forum HR w 2011 r. zatrudniały łącznie 1 650 pracowników wewnętrznych w 258 oddziałach. Z danych za 2011 roku wynika, że obroty całkowite wyniosły 1 927 181 964 (...)

 • Inwestycje w sztukę

  (...) wartość obrazu Marii Jaremy „Postacie” wzrosła o 6 000% (z 4500 zł do 270 000 zł) i nie jest to wyjątek. Wartość obrazu Jana Lebensteina „Figura osiowa nr 77” w ciągu siedmiu lat (...)

 • Ulga na dzieci w PIT-2011: kłopot z wypełnieniem

  (...) to popularne powiedzenie idealnie określa niuanse związane z rozliczaniem atrakcyjnej . Prosta z pozoru ulga na dzieci przysparza rodzicom wielu kłopotów przy rocznym , szczególnie w sytuacjach, (...)

 • Zawarcie umowy - złożenie i przyjęcie oferty

  (...) sposoby zawierania umów zostały uregulowane w ustawie z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny (Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 z późn. zm., dalej „Kodeks cywilny”). Kodeks cywilny (...)

 • Import usług: rozliczenie VAT gdy podatnik zwolniony

  (...) ze zwolnienia w . Od kontrahentów unijnych (nie posiadają oni siedziby ani stałego miejsca prowadzenia działalności w Polsce) dokonuje jednak zakupu usług reklamowych. Czy z tego tytułu (...)

 • Odliczenie VAT od zakupów a dotacja

  (...) 1 , w zakresie, w jakim towary i usługi są wykorzystywane do wykonywania czynności opodatkowanych, podatnikowi przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku (...)

 • Grupa międzynarodowa: spotkanie a koszty podatkowe

  (...) grupy międzynarodowej należy do dywizji zajmującej się zaopatrzeniem. Musi zorganizować spotkanie, na którym omawiane będą wyniki dywizji, dalsze działania, projekty, plany etc. W spotkaniu (...)

 • Opóźnienia w płatnościach wg województw

  (...) się raczej do twierdzenia, że odbiorcy z województw najbardziej prężnych gospodarczo, czyli tych w których działa najwięcej przedsiębiorstw, średnio płacą jednak nieznacznie gorzej, tzn (...)

 • Mercedes-Benz SL 65 AMG

  (...) przekładnia AMG Speedshift Plus 7G-tronic, funkcja ECO start-stop oraz system zarządzania silnikiem i alternatorem. Mercedes-AMG stosuje lekkie materiały także w architekturze układu jezdnego. Z (...)

 • Lokaty negocjowane głównie dla majętnych

  (...) klientach bardziej wnikliwe śledzenie bankowych ofert, aby znaleźć najbardziej odpowiednie miejsce dla oszczędności. Poszukiwania najkorzystniejszej propozycji warto również rozszerzyć o (...)

 • Jak rozwijać kreatywność pracowników?

  (...) i czekać na jego inicjatywę. W gestii kierowników (od naczelnego kierownictwa po przełożonych niższych jednostek struktury organizacyjnej) leży stworzenie takiej kultury organizacyjnej oraz (...)

 • Mieszkania dwupokojowe nie wszędzie popularne

  (...) najczęściej poszukują kupujący. Wyniki dotyczące najpopularniejszego , roku budowy oraz liczby pokoi zaprezentowane zostały w poniższym raporcie. „Z naszych analiz wynika, że poszukujący (...)

 • Udzielenie poręczenia - jakie ryzyko?

  (...) poręczyciel zobowiązuje się względem wierzyciela wykonać zobowiązanie na wypadek, gdyby dłużnik zobowiązania nie wykonał (art. 876 Kodeksu cywilnego). O zakresie zobowiązania poręczyciela (...)

 • Europejska kadra menedżerska zostanie w tyle?

  (...) fotel lidera światowej przedsiębiorczości i innowacyjności jest różnorodność posiadanej siły roboczej oraz właściwe alokowanie zasobów. Taki jest końcowy wniosek z ostatniego badania (...)

 • Kurs EUR/USD przy poziomie 1,3250

  (...) oporu usytuowana w okolicy 1,33 okazała się barierą nie do sforsowania, jednak kurs utrzymał się także ponad dołkiem z 20 marca i od wczorajszych wczesnych godzin popołudniowych poruszał (...)

 • Franczyza w Polsce 2012

  (...) firmy doradczej PROFIT system przedsiębiorcy chętnie korzystają ze sprawdzonych pomysłów na biznes. Najliczniej do systemów franczyzowych przystępowali niezależni właściciele sklepów (...)

 • WIG20 spada o 0,06 procent

  (...) 0,06 proc. przy niewielkich obrotach, wynoszących 552 mln zł. W trakcie sesji WIG20 momentami był niżej, ale dzięki godnej pochwalenia postawie niemieckich inwestorów, których często staramy (...)

 • Polscy inżynierowie a urlop

  (...) jest do dłuższych planów urlopowych swoich podwładnych. Zazwyczaj wiążą się one z niedogodnościami dla całej firmy. Szczególnie trudnym okresem są wakacje. Kiedy to na urlop wypoczynkowy (...)

 • Ponad 1/2 Polaków korzysta z social media

  (...) 18 roku życia) deklaruje, że korzysta z social media, najwięcej wśród respondentów w wieku 18-24 lat – 82%, natomiast spośród osób w wieku 35-64 lat – 47%, zdecydowanie najmniej w wieku (...)

 • PMI mocno w dół

  (...) aktywności w chińskiej gospodarce obniżył się w marcu do 48,1 pkt. z 49,6 pkt. w styczniu i miał najniższą wartość od listopada (kiedy wyniósł 48 pkt.). Od czerwca ubiegłego roku tylko (...)

 • Polskie Centrum Badań i Certyfikacji - Certyfikacja wyrobów, systemów jakości, auditorów - badania laboratoryjne.

  Czytaj więcej: Certyfikacja i akredytacja


strony : [ 1 ] . 2
 
22
marzec 2012

marzec 2012
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
26
27
28
29
30
31
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1694
CHF 3,4588
USD 3,1680
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.