eGospodarka.pl

 • Kurs EUR/PLN testuje poziom 4,1950

  (...) wstrzymać się z pomocą, dopóki nie uzyskają zdecydowanych zapewnień z Aten, co do wdrożenia pakietu oszczędnościowego, a to może się stać dopiero po odbywających się wiosną wyborach (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument PL-CAN 1, poznaj opinie o Bosch KGV 36V13 czy przeglądaj oferty pracy z miasta Giżycko.


 • Rynek walutowy: złoty w odwrocie

  (...) kw. 2011r. pierwszy spadek w ujęciu kwartał do kwartału od II kw. 2009 r. Gospodarka 17 państw skurczyła się o -0,3 proc. k/k, lecz jeszcze nie można mówić, by wpadła w recesję, bo w (...)

 • Akcje na GPW: liderem GTC

  (...) spółek zaczął od zwyżki o 0,9 proc. Po wtorkowym spadku o 0,55 proc. posiadaczy akcji spotkała więc miła niespodzianka. Zawdzięczali to niepotwierdzonym informacjom, że Grecja zamierza jak (...)

 • Sprzedaż obligacji skarbowych I 2012

  (...) inwestorzy indywidualni tradycyjnie wybierać mogli pomiędzy czterema, oferowanymi specjalnie dla nich, rodzajami skarbowych papierów dłużnych. Spośród nich największym zainteresowaniem (...)

 • Polecenie zapłaty oszczędza czas

  (...) przyjemność. Zwłaszcza jeśli kupują coś o czym od dawna marzyli. Niestety są też wydatki, które nie należą do przyjemnych. Często zaliczamy do nich np. comiesięczne rachunki za prąd (...)

 • Nowe inwestycje mieszkaniowe LC Corp

  (...) będzie przy ul. Brzeskiej we Wrocławiu. Budynek, który stanie przy tej ulicy będzie pierwszą inwestycją mieszkaniową LC Corp położoną w ścisłym centrum Wrocławia, pośród zabytkowej (...)

 • Audi A1 Sportback

  (...) dachu i biegnie do mocno pochylonej kolumny C. Z przodu dominuje osłona chłodnicy singleframe ze ściętymi górnymi narożnikami. W światłach do jazdy dziennej oraz w światłach tylnych (...)

 • PKB Francji i Nemiec powyżej oczekiwań

  (...) analitycy zapowiadali zniżkę o 0,1%, a w drugim o 0,3%. Z naszego punktu widzenia równie istotny jest rozwój mniejszych europejskich krajów, gdyż one kształtują nastawienie do naszego (...)

 • Dziś indeks NY Empire State

  (...) dane na temat wzrostu gospodarczego we Francji i Niemczech w IV kwartale również były mieszane. Z jednej strony pozytywnie zaskoczyły dane na temat francuskiego PKB, który niespodziewanie (...)

 • Podatek liniowy a ulgi i preferencje podatkowe

  (...) r. podatnik uzyskiwał przychody ze stosunku pracy oraz prowadził działalność gospodarczą. Z uwagi na to, że zarówno przychody z pracy jak i prowadzonej firmy były dosyć wysokie, dla tej (...)

 • Ekwiwalent za urlop dla strażaka a składka zdrowotna

  (...) naliczony funkcjonariuszowi PSP na podstawie art. 98 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy o Państwowej Straży Pożarnej (Dz.U. z 2009 nr 12 poz. 68 ze zm.) za 2011 i 2012 rok podlega obowiązkowi ubezpieczenia (...)

 • Rozliczenie PIT z dzieckiem a śmierć podatnika

  (...) przedstawiciel ustawowy małoletnich spadkobierców zmarłej podatniczki wystąpił w ich imieniu z wnioskiem o dochodowego od osób fizycznych za rok 2009 w sposób przewidziany dla osób samotnie (...)

 • Ordynacja podatkowa: przywrócenie terminu

  (...) wieloma różnymi czynnościami, jakie podatnik musi wykonać lub ma do nich prawo. Dla większości z nich został przewidziany w ustawie określony termin, jak np. 14 dniowy termin na złożenie (...)

 • Wypłaty dywidend będą rekordowe

  (...) pojawiających się na warszawskiej giełdzie, polegająca na konieczności szybkiego rozwoju i nadrabiania zaległości powodowała, że przez wiele lat firmy reinwestowały osiągane zyski. Ich (...)

 • Elastyczna praca a wydajność pracownika

  (...) wykonywania pracy w elastycznych i bardziej dogodnych dla nich warunkach mają więcej energii i są silniej zmotywowani (70%), co wiąże się z ich zwiększoną i generuje więcej zysków dla (...)

 • Handel zagraniczny I-XII 2011

  (...) wyniósł 188,9 mld USD, a import 209,4 mld USD (w porównaniu z 2010 r. eksport zwiększył się o 18,3%, a import o 17,6%). Ujemne saldo ukształtowało się w wysokości 20,5 mld USD (w 2010 roku (...)

 • Kurs EUR/USD ponad strefą wsparcia

  (...) na przestrzeni ostatnich miesięcy decyzje kluczowe dla przyszłości Eurolandu będą zapadać w ostatnim możliwym terminie, za nieco ponad miesiąc przypada bowiem termin zapadalności greckich (...)

 • Nowa Rodzina na Swoim nic nie zmieniła?

  (...) kupowanych za kredyty z dopłatami do odsetek, to od 31 sierpnia 2011 roku miało się to zmienić. Drastycznie spadły wówczas limity cen mieszkań kwalifikowanych na preferencyjny kredyty. Lobbing (...)

 • Poznamy PKB w strefie euro

  (...) na 20 lutego podjął jej przewodniczący Jean-Claus Juncker, argumentując swoje stanowisko m.in. brakiem pisemnej deklaracji wdrażania uzgodnionych z Trojką reform przez polityków, którzy po (...)

 • Giełdy w Europie: huśtawka nastrojów

  (...) parkietach była w pełni uzasadniona napływającymi informacjami oraz danymi. Trudno było tę mieszankę jednoznacznie zinterpretować. Skończyło się na niewielkich, sięgających 0,2-0,3 proc. (...)

 • Bank BPH wprowadza nowe lokaty

  (...) ze standardowej lokaty na 3 miesiące z oprocentowaniem 11% w skali roku i kapitalizacją odsetek na koniec okresu oraz wybranego Planu Inwestycyjnego: Fundusz Aviva Investors FIO z lokatą - w (...)

 • Firmy windykacyjne zakupiły złe długi warte 12 mld zł

  (...) łącznie windykatorzy kupili m.in. od banków, firm telekomunikacyjnych i ubezpieczeniowych portfele wierzytelności o nominalnej wartości przekraczającej 11,6 mld zł – wynika z danych (...)

 • Maksima na Wall Street

  (...) PKB obniżył się w czwartym kwartale ubiegłego roku o 7% R/R, co oznacza, iż w całym 2011 roku spadek PKB wyniósł 6,8%. Jeszcze w jesiennej prognozie KE zakładała, iż PKB w całym roku (...)

 • ROBYG buduje centrum biznesowe w Wilanowie

  (...) składać się z dwóch etapów, których łączna powierzchnia użytkowa sięgnie 35 tys. m kw. Obecnie powstający pierwszy budynek o powierzchni wynoszącej ponad 8 tys. m kw. składać się (...)

 • Chiny pomogą strefie euro?

  (...) nie był najlepszy. Sprzedaż wzrosła o 0,4 proc. (oczekiwano 0,6 proc. m/m), ale dane z poprzedniego miesiąca zweryfikowano w dół (z 0,1 na 0 proc.). Bardziej istotna jest sprzedaż bez (...)

 • Porta KMI Poland Sp. z o.o. - Producent drzwi wewnętrznych, wejściowych, zewnątrznych i technicznych. Bolszewo k/Wejherowa.

  Czytaj więcej: Drzwi i okna


strony : [ 1 ] . 2
 
15
luty 2012

luty 2012
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
27
28
29
 
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1695
CHF 3,4523
USD 3,1660
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.