eGospodarka.pl

 • Koniec dobrej passy WIG20

  (...) część tygodnia zachowywał się wyraźnie lepiej niż jego odpowiedniki z Europy Zachodniej, w czwartek po południu przerwał tę passę. Ok. godz. 17 spadał o 0,5 proc., podczas gdy w Paryżu i (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Wypowiedzenie umowy, poznaj opinie o Aflofarm Naproxen czy przeglądaj oferty pracy z miasta Brzeszcze.


 • Akcje KGHM zniżkują o 10 procent

  (...) parkiecie dawał nadzieję na odreagowanie trwającej od kilku dni przeceny. WIG20 na otwarciu zyskiwał 0,7 proc. Do południa byki odpierały niezbyt groźne ataki podaży. Dały jednak za (...)

 • Ekwiwalent za ubranie służbowe w dziale księgowości

  (...) wymienione w rozporządzeniu składkowym. Na podstawie § 2 ust.1 pkt. 10 tego rozporządzenia wartość ubioru służbowego (umundurowania), którego używanie należy do obowiązków pracownika (...)

 • Umocnienie polskiego złotego w stosunku do euro

  (...) do pozytywnej mogła by znacząco wpłynąć na umocnienie PLN względem Euro w dłuższej perspektywie. Dolar po przez znaczące umocnienie względem Euro również znacznie lepiej zachowuje się (...)

 • Polscy internauci a rynek ubezpieczeń

  (...) najbardziej popularne są ubezpieczenia komunikacyjne (49 proc.), na życie (36 proc.), mieszkań (29 proc.) oraz ubezpieczenia zdrowotne (29 proc.). Zaledwie 8 proc. badanych deklarowało (...)

 • Czas wolny za godziny nadliczbowe cz.I

  (...) w godzinach nadliczbowych jest udzielenie czasu wolnego: na wniosek pracownika i bez takiego wniosku. Obie te formy dotyczą godzin nadliczbowych powstających z tytułu przekroczenia dobowej normy (...)

 • Kaspersky Lab: szkodliwe programy XI 2011

  (...) okazał się relatywnie spokojnym miesiącem. Autorzy szkodliwych programów skupili się na rozwijaniu istniejącej już technologii – dlatego w ciągu miesiąca nie pojawiły żadne znaczące (...)

 • Konieczna fizyczna likwidacja środka trwałego?

  (...) wyroku z dnia 24 maja 2011 r. (sygn. akt II FSK 33/10) NSA odstąpił od literalnej wykładni art. 16 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej updop) i wskazał, że pod (...)

 • Udziały spółki: podatek dochodowy od nabycia?

  (...) z kapitałów pieniężnych uważa się między innymi należne, choćby nie zostały faktycznie otrzymane przychody z odpłatnego zbycia udziałów w spółce kapitałowej. Wartość takiego (...)

 • Koniec podwójnej zaliczki na podatek dochodowy

  (...) listopad były dla wielu przedsiębiorców miesiącami ekwilibrystyki finansowej, polegającej na tym, by za pomocą wszelkich legalnych i akceptowanych przez fiskusa środków zmniejszyć wysokość (...)

 • Firmowy samochód osobowy: ograniczenia podatkowe

  (...) samochód osobowy stanowi majątek przedsiębiorstwa i należy wpisać go do ewidencji środków trwałych lub elementów wyposażenia podmiotu gospodarczego, w zależności od ceny nabycia i (...)

 • Wydatki na radę nadzorczą w koszty firmy?

  (...) 21 października 2011 r., nr DD5/8213/33/RDX/10/PK-1717/2009) Sprawa dotyczyła art. 16 ust. 1 pkt 38a ustawy o PDOP, na podstawie którego nie uważa się za koszty uzyskania przychodów wydatków (...)

 • Bank BPH: kredyt hipoteczny w PLN po zmianach

  (...) jest dostępny w dwóch opcjach. W opcji 1 podstawowej Bank BPH obniżył marżę dla dowolnego celu kredytowania o 1 pp. – do 2,40%. Marża kredytu na cel dowolny może wynieść nawet 1% (...)

 • Duży ruch na niemieckim rynku mieszkaniowym

  (...) przyjęte nieco lepsze od oczekiwanych wstępne odczyty grudniowych wskaźników aktywności gospodarczej w Chinach i Europie. W przypadku chińskiego przemysłu PMI podniósł się z 47,7 pkt do 49. (...)

 • Spadek cen ropy

  (...) Klaas Knot, członek Rady Banku ECB, powiedział, że kryzys potrwa przynajmniej dwa lata, a na ratowanie strefy euro fundusz ratunkowy powinien być zwiększony przynajmniej do 1 biliona euro (...)

 • Nowa ustawa o kredycie konsumenckim (cz.I)

  (...) w myśl nowych przepisów przez umowę o kredyt konsumencki rozumie się umowę o kredyt w wysokości nie większej niż 255 550 zł (albo równowartość tej kwoty w walucie innej niż waluta (...)

 • Minimalne spadki na GPW

  (...) przetoczyła się fala wyprzedaży. Kolejne dane wskazują duże ryzyko recesji. W środę Instytut IFO obniżył prognozy gospodarcze dla Niemiec z 2,3 proc. wzrostu PKB do zaledwie 0,4 proc. w (...)

 • Osiedle domów Osada Leśna Ruczaj

  (...) domy o powierzchni od 80 do 127 m2. W ofercie znajdują się domy jednorodzinne - Atrium i Erem oraz szeregowe – Piano. Inwestycja położona jest przy ścianie Lasu Zakrzewskiego, niedaleko (...)

 • Świąteczne promocje bankowe

  (...) gotówkowych w większości opisanych przypadków parametry produktu pozostają bez zmian w porównaniu z wcześniej występującą ofertą, a jedyną zachętą są prezenty w postaci drobnych (...)

 • Nawigacja samochodowa Garmin nüvi

  (...) rok wykorzystuje rozbudowane systemy nawigacyjne Garmin Guidance 2 i 3, które w porównaniu do poprzednich wersji oferują znacznie szybsze wyznaczanie trasy, prostszą obsługę oraz szereg nowych, (...)

 • Nieuczciwe praktyki Polkomtel i Internetq Poland

  (...) rzetelne i pełne informacje o produkcie czy usłudze. W przeciwnym wypadku na podstawie wprowadzających w błąd danych może podjąć inną decyzję – np. zdecydować się na oferowaną usługę (...)

 • Znaczny spadek cen złota

  (...) traciły na wartości. Prawdziwy pogrom dotknął rynki surowcowe. Notowania ropy naftowej zniżkowały o 4,8 proc. Miedź potaniała o 3,5 proc. Srebro spadło o ponad 6 proc., a złoto o 3,4 proc (...)

 • Karp na Wigilię zgodnie z prawem

  (...) o ochronie zwierząt miała między innymi poprawić los świątecznych karpi, rozszerzając zasady uśmiercania, przechowywania i sprzedaży wszystkich zwierząt kręgowych między innymi na ryby (...)

 • Załamanie na rynku surowców

  (...) prawda jest taka, że zarówno rynek ropy, jak i złota jest wykupiony przez inwestorów o nastawieniu spekulacyjnym. Jakkolwiek w dłuższym horyzoncie tańsza ropa to byłaby świetna wiadomość (...)

 • Mieszkanie, lokata, obligacje: rentowność XI 2011

  (...) które pod koniec ubiegłego roku zdecydowały się na zakup mieszkania na wynajem. Średni nominalny zwrot z inwestycji w przypadku siedmiu monitorowanych przez nas miast w skali 12 miesięcy (...)

 • Hoster - Przewierty, przeciski, burstling. Rumia.

  Czytaj więcej: Technologie bezwykopowe


strony : [ 1 ] . 2
 
15
grudzień 2011

grudzień 2011
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
26
27
28
29
30
31
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,5481
CHF 3,7096
USD 3,5066
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.