eGospodarka.pl

 • Sektor usług eurolandu pogrążony w regresie

  (...) Niemiec Angeli Merkel i prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy kurs EUR/USD pozostawał w przedziale 1,3360- 1,3460 (minimum z piątku 2 grudnia oraz poziom 23,60 proc. zniesienia Fibonacciego wzrostu (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument ZUS ZWPA, poznaj opinie o Herbapol Lublin Teanessa Wieloowocowa czy przeglądaj oferty pracy z miasta Chojnów.


 • Porozumienie w sprawie kryzysu w strefie euro

  (...) warszawskim parkiecie upłynęła pod znakiem umiarkowanego optymizmu i niewielkich wahań indeksów. WIG20 zaczął dzień od wzrostu o niecałe 1 proc. i do wczesnego popołudnia poruszał się w (...)

 • Ceny surowców: ropa i miedź drożeją

  (...) największym stopniu przyciągało spotkanie przywódców Niemiec i Francji, które miało zakończyć się klarowną wizją gospodarczych reform czekających Europę. Podobnie, jak po wielu (...)

 • eKonto + Internet mobilny od mBank

  (...) mBanku i Internet mobilny w sieci 4G Play w pakiecie to kolejny przepis mBanku na wygodny rachunek. Oferta dostępna jest dla nowych i dotychczasowych klientów, a usługi można w prosty sposób (...)

 • Projektory Epson z serii EB

  (...) najwyższą jakość obrazu i wierność kolorów oraz jednakową jasność światła białego i barwnego 2.500 lumenów lub 3.000 lumenów w zależności od modelu. Projektory pracują w podstawowej (...)

 • Ceny netto i brutto w umowach

  (...) z zawartej umowy nie wynikało, czy podana w niej cena jest ceną netto, czy brutto, to należy przyjąć, że zawiera ona już w sobie podatek VAT. Podstawą takiej interpretacji jest art. 3 ust. 1 (...)

 • Rynek suplementów diety 2011-2013

  (...) 2007-2010 dynamika wzrostu rynku suplementów obniżała się stopniowo, aby w 2010 r. osiągnąć najniższy od początku dekady wzrost na poziomie 4%. „Rok 2010 był generalnie słaby dla (...)

 • Spółka cywilna: zmiana wspólnika a podatek dochodowy

  (...) w formie spółki cywilnej Na gruncie przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych podatnikiem podatku dochodowego jest osoba fizyczna będąca wspólnikiem spółki cywilnej, a nie ta (...)

 • Pożyczka dla spółki, darowizna dla syna a podatki

  (...) z o.o., w której wspólnikiem jest syn. Następnie przelał na syna wierzytelność przysługującą mu wobec spółki. W spółce planowane jest podwyższenie kapitału zakładowego o kwotę (...)

 • Rynek NewConnect w XI 2011

  (...) w wyraźnym trendzie spadkowym. W trakcie całego miesiąca zniżka wyniosła aż 5,01 proc. Wartość głównego indeksu ASO spadła z 43,49 pkt do 41,31 pkt. Odsetek spadkowych sesji był (...)

 • Dla kogo deklaracja VAT-7, VAT-7K i VAT-7D?

  (...) systemie rozliczenia podatku. To w niej deklarujemy wysokość podatku, jaki musimy wpłacić fiskusowi lub nadwyżkę podatku, która będzie nam zwrócona. Kiedy w deklaracji wykazana jest kwota do (...)

 • Firmy też pożegnają się z lokatami bez podatku

  (...) Belki niebawem zniknie. Zapowiedział to w expose Donald Tusk, ale już wcześniej Ministerstwo Finansów opublikowało projekt ustawy okołobudżetowej, która zmienia ordynację podatkową. Według (...)

 • Podatek CIT: Powstanie przychodu podatkowego

  (...) kiedy w spółce wykonującej określonego rodzaju działalność (przedstawioną poniżej) powstaje obowiązek podatkowy w podatku dochodowym od osób prawnych? Interpretacja dotyczyła dość (...)

 • Czas pracy: zawsze 5-dniowy tydzień

  (...) którym do tej pory obowiązywał 5-dniowy system czasu pracy. W najbliższym czasie chcemy wydłużyć go do 6 dni przy produkcji trwającej przez całą dobę. Jaki system czasu pracy byłby w (...)

 • Rynek walutowy pod wpływem polityków

  (...) stosowanym do walki z europejskim kryzysem zadłużeniowym jest zwiększanie płynności, co na dłuższą metę nie pomoże bez dalszych oszczędności, jak i dbania o poprawę koniunktury (...)

 • UOKiK: jest zgoda na 3 koncentracje

  (...) Tradis z Lublina należy do grupy kapitałowej Emperia i zajmuje się hurtową sprzedażą produktów FMCG (ang. Fast Moving Consumer Goods – produkty szybko zbywalne, głównie codziennego (...)

 • Rating funduszy inwestycyjnych XI 2011

  (...) listopadzie na rynki powrócił negatywny sentyment. Tematem numer jeden był kryzys zadłużeniowy w Europie i jego eskalacja, objawiająca się wzrostem rentowności obligacji krajów z problemem (...)

 • Poszukiwany metraż mieszkania X 2011

  (...) użytkowania przez dewelopera miało w październiku 60,2 m kw. powierzchni – wynika z danych GUS. Niewiele wyższy wynik - na poziomie 60,3 – można było obserwować we wrześniu br (...)

 • Usługa FFM/SFA dla firm w Plus

  (...) system wsparcia w zarządzaniu procesami w terenie, zarządzania pracownikami i flotą samochodową oraz zarządzania relacjami z klientami. SFA (Sales Force Automation) to rozwiązanie wspierające (...)

 • Euro lekko zyskuje na wartości

  (...) ceny włoskich papierów dłużnych, których 10 letnie rentowności wahają się obecnie przy poziomie 6,749 proc. Niemniej jednak to nie rynek długu, cz też dane makroekonomiczne będą (...)

 • Lekkie spadki na GPW

  (...) że wystąpienie w Bundestagu miało cele lokalne, a w następnym tygodniu stanowisko Niemiec ulegnie zmiękczeniu. Być może tak rzeczywiście będzie. Oczekiwano cudów w miesięcznym raporcie (...)

 • Szansa na umocnienie na kursie USD/PLN

  (...) Odnotowana w ubiegłym tygodniu poprawa nastrojów wynikała z poniższych czynników (w takiej mniej więcej kolejności): - obniżenie kosztu finansowania w dolarze dla banków spoza USA przez Fed (...)

 • Internauci a konsumpcja mediów i reklamy

  (...) z perspektywy współpracy tych dwóch nośników i pokazują duży potencjał marketingowy tkwiący w rozwiązaniach reklamowych opartych na mediaplanach, w których znajduje się oba w/w media (...)

 • ADR pomoże rozstrzygnąć spory konsumenckie

  (...) r. co piąty konsument w Europie doświadczył problemów związanych z nabywaniem towarów i usług na jednolitym rynku. Jeśli sprzedawca odmawia naprawy zepsutego, ale wciąż objętego (...)

 • Giełdy europejskie czekają na polityczne rozstrzygnięcia

  (...) jak u Hitchcocka. Poniedziałkowym trzęsieniem ziemi, czyli spotkaniem Angeli Merkel i Nicolasa Sarkozy'ego w sprawie działań, które mają zatrzymać rozwój kryzysu w strefie euro. Potem (...)

 • Lotnisko Szczecin - Goleniów - Informacje o lotnisku, rozkład lotów, opłaty lotniskowe, dojazd oraz informacje dla podróżnych.

  Czytaj więcej: Lotniczy


strony : [ 1 ] . 2
 
5
grudzień 2011

grudzień 2011
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
26
27
28
29
30
31
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,4773
CHF 3,6155
USD 3,3276
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.