eGospodarka.pl

 • Spadek kursu EUR/USD

  (...) spadek kursu EUR/USD, który o godzinie 15:00 wynosił 1,3241, znajdując się ciągle pod linią długotrwałego trendu spadkowego. Jak wskazuje analiza wstęgi Bollingera należy spodziewać się (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Deklaracja AKC-4/C, poznaj opinie o PNOS Ożarów Mazowiecki Pelargonia wielkokwiatowa Pelargonium zonale czy przeglądaj oferty pracy z miasta Opole.


 • Zmienne nastroje na giełdzie warszawskiej

  (...) panowały zmienne nastroje. Na otwarciu WIG20 zyskiwał 0,7 proc., a pozostałe indeksy szły w górę po 0,6 proc. W trakcie pierwszych dwóch godzin handlu byki zdecydowanie zwiększały swoje (...)

 • Mniej obowiązków dla płatników składek

  (...) dopiero za 2012 r., czyli najpóźniej do 28.2.2013 r. Jednak na wniosek pracownika będą musieli dostarczać te formularze częściej, ale nie częściej niż raz na miesiąc - za poprzedni (...)

 • Wezwanie do zapłaty

  (...) prostą, a zarazem niezwykle istotną w stosunkach pomiędzy przedsiębiorcami. Przepisy prawne nie precyzują, jaką formę oraz treść powinno mieć takie wezwanie. Jednakże, aby wezwanie do (...)

 • Zapis w regulaminie pracy: przerwa w pracy

  (...) w układzie zbiorowym) można jednak uregulować zasady jej udzielania, np.: " w czasie uzgodnionym z bezpośrednim przełożonym", "od godziny 12.00 do godziny 12.15 w każdej dniówce roboczej (...)

 • Najlepsze lokaty bankowe IX 2011

  (...) proc. za lokaty spodziewają się najgorszego – dalszego osłabienia złotego, ponownego spadku zaufania na rynku międzybankowym, czy również zmasowanego odpływu depozytów w wyniku (...)

 • Obrady banków centralnych w Europie

  (...) tym oceny związane z nowymi zamówieniami, natomiast doszło do regresu jesli chodzi o zatrudnienie, w przypadku gdy już nie malało tempo wzrostu, a doszło do spadku. W tym kontekście trudno (...)

 • Najlepsze fundusze otwarte IX 2011

  (...) kwartał bieżącego roku, który także zapisany zostanie w almanachach giełdowych jako jeden z najgorszych w historii. Od początku funkcjonowania giełdy w Warszawie, tylko trzy razy indeksy (...)

 • Bibby MSP Index X 2011

  (...) dostawca usług finansujących działalność małych i średnich przedsiębiorstw przeprowadził drugą falę badania Bibby MSP Index diagnozującego kondycję sektora MSP w Polsce. Wskaźnik Bibby (...)

 • Optymizm na polskim rynku walutowym

  (...) brak ich zmiany. Ważniejszy jednak wydaje się być ton wystąpienia prezesa EBC Jean-Claude Trichet’a na konferencji prasowej po ogłoszeniu decyzji. Przewiduje się że ECB będzie dążyć (...)

 • Wybory parlamentarne a Polacy za granicą

  (...) 36% zbadanych internautów planuje głosować w najbliższą niedzielę. "Deklaracje te należy jednak traktować z dużą ostrożnością Z danych Państwowej Komisji Wyborczej wynika, że w (...)

 • Opony do samochodu jako koszty firmy

  (...) przedsiębiorcę, który nie korzysta z samochodu, w związku z prowadzoną przez siebie działalnością gospodarczą. Podatnik musi wiedzieć, że użytkowanie środka transportu wiąże się z (...)

 • Ulga na złe długi: korekta podatku należnego VAT

  (...) nieściągalnych wierzytelności po stronie wierzyciela zostało uregulowane w art. 89a ustawy o VAT. Ust. 1 tego przepisu mówi, że podatnik może skorygować podatek należny z tytułu dostawy (...)

 • WDT: "odwrotne obciążenie" na fakturze VAT?

  (...) się wywóz towarów z terytorium kraju w wykonaniu czynności opodatkowanych na terytorium państwa członkowskiego inne niż terytorium kraju (art. 13 ust. 1 ustawy o VAT). Powyższe ma jednak (...)

 • Branża motoryzacyjna zauważa kryzys

  (...) malejącej sprzedaży aut. I to nie tylko nowych, ale i używanych, co jest pewną nowością. Hale magazynowe są pełne, jednak brakuje nabywców. Ale coraz więcej problemów z regulowaniem (...)

 • Odsetki od wynagrodzenia bez podatku

  (...) szczególną uwagę na terminowe wypłacanie należnych wynagrodzeń pracownikom. Przedsiębiorcy powinni być świadomi, że w razie jakichkolwiek opóźnień są zobowiązani do naliczenia i (...)

 • Smartfon Motorola ATRIX

  (...) premierę najnowszego smartfona Motorola ATRIX™, telefonu wyposażonego w 2-rdzeniowy procesor i dysponującego mocą przenośnego komputera. Dzięki aplikacji Motorola Webtop, po umieszczeniu (...)

 • Sesja GPW zaczęła się od wzrostu WIG20

  (...) na Europę potwierdzały, że Europa pracuje nad rekapitalizacją niektórych swoich banków, co potwierdzało też pogłoskę opublikowana w końcówce wtorkowej sesji przez Financial Times. To był (...)

 • Indeks ISM sektora usług w USA spadł

  (...) określić mianem "satysfakcjonujących". Liczba planowanych zwolnień jest wysoka, ale to efekt restrukturyzacji Bank of America i redukcji etatów w armii. Liczba stworzonych etatów (wg. ADP) to (...)

 • Stopy procentowe EBC bez zmian?

  (...) banków trwają, co potwierdza unijny komisarz do spraw gospodarczych i walutowych, Olli Rehn. Z kolei dyrektor Departamentu Europejskiego MFW, Antonio Borges, powiedział, że taki plan nie pozwoli (...)

 • Biurowiec Jeronimo Martins Dystrybucja w Warszawie

  (...) 5 października 2011 roku. Uroczystość zakończyła realizację stanu surowego obiektu biurowo-usługowego w niespełna 15 miesięcy po rozpoczęciu jego realizacji. Biurowiec Jeronimo Martins (...)

 • World MasterCard Business w Getin Noble Bank

  (...) oparty o platformę MasterCard Rewards z dedykowanym interfejsem internetowym. Głównym celem platformy jest nawiązywanie i utrzymywanie relacji firmy z klientami. Karta World MasterCard Business z (...)

 • Debiuty giełdowe w Europie w III kw. 2011 r.

  (...) względem liczby debiutów z 7 IPO odnotowanymi na rynku głównym i rekordowymi 54 debiutami na rynku NewConnect. Tym samym co drugie IPO w Europie w minionym kwartale miało miejsce na GPW (...)

 • Jakie notebooki wybierają polscy internauci?

  (...) specjalny podzielony został na dwie części. Pierwsza z nich zawiera analizę preferencji zakupowych użytkowników porównywarki, a także zestawienie 10 najpopularniejszych modeli notebooków (...)

 • USA: przybywa miejsc pracy w sektorze prywatnym

  (...) prywatnym przybyło 91 tys. miejsc pracy, czyli o 2 tys. więcej niż po korekcie w sierpniu i o 16 tys. więcej niż oczekiwał rynek, ISM zaś zgodnie z oczekiwaniami obniżył się, ale tylko o (...)

 • MacGyver - Streszczenia odcinków, biografia Richarda Deana Andersona, zdjęcia oraz dowcipy o MacGyverze.

  Czytaj więcej: Akcja


strony : [ 1 ] . 2
 
6
październik 2011

październik 2011
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
31
 
 
 
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,3765
CHF 3,5421
USD 3,2731
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.