eGospodarka.pl

 • Skarbowe papiery wartościowe 26-30.09.11

  (...) O/N utrzymują się powyżej 4,25%, jednak przy braku operacji dostrajającej NBP we wtorek oprocentowanie może spaść poniżej 4,25%. W piątek rozpoczął się nowy okres utrzymywania rezerwy (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Pozew pracodawcy o odszkodowanie z tytułu naruszenia zakazu konkurencji po ustaniu stosunku pracy, poznaj opinie o BROS Feromox standard - lep na karaluchy czy przeglądaj oferty pracy z miasta Legionowo.


 • Ponad 2 proc. spadki indeksów giełdowych

  (...) parkiecie zaczęła się nieprzyjemnie dla posiadaczy akcji. Piątkowa siła naszego rynku na końcowym fixingu okazała się tylko jednorazowym incydentem. WIG20 na otwarciu tracił 3,5 proc (...)

 • Kursy walut: eurodolar zniżkuje

  (...) rynku ogniskuje się wprawdzie na przyszłości Grecji, ale obojętnie nie można przejść także obok ważnych danych makroekonomicznych – już pojutrze rusza maraton publikacji z (...)

 • Dziura budżetowa Grecji będzie większa

  (...) świecie rozpoczęli od zdecydowanej wyprzedaży ryzykownych aktywów, choć w ostatnim czasie można by rzec, że oprócz amerykańskich obligacji, dolara i jena, niemal każdy instrument (...)

 • Kryzys zadłużenia w strefie euro

  (...) rozwiązania w sprawie kryzysu zadłużenia w strefie euro maja bardzo krótkoterminowy charakter, a to nie zadawala rynków, które czekają na konkretny plan, który mógłby poprawić sytuację na (...)

 • Przekroczenie trzydziestokrotności

  (...) płatnik może odpowiadać po latach za skutki błędnego oświadczenia ubezpieczonego? Odpowiedź: Jeżeli do opłacania składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe jest zobowiązany więcej (...)

 • Rynek pracy woli studia techniczne

  (...) najbardziej obleganych polskich uczelni otwierały trzy politechniki: Warszawska (8,6 kandydatów na miejsce), Gdańska (7,4) i Łódzka (6,3). Za nimi, dopiero na 4. miejscu, znalazł się (...)

 • Czas na kobiety w państwie i biznesie

  (...) biznes mogą skorzystać na szerszej partycypacji kobiet w życia publicznym dyskutowały: Petra Erler, dyrektor zarządzająca European Experience Company, Arni Hole, dyrektor generalna w (...)

 • Starsze kredyty hipoteczne gorzej spłacane

  (...) ryzyka po dłuższym okresie – od lat zwracają uwagę eksperci. Opracowania KNF na temat kredytów mieszkaniowych tylko to potwierdzają. Jak podaje nadzór w swoim ostatnim raporcie (...)

 • Polski przemysł na krawędzi spowolnienia

  (...) te same - obawy o przyszłą koniunkturę gospodarczą i brak wiary w to, że rządy i banki centralne są w stanie przeciwdziałać negatywnym tendencjom. Siłę spadkowych trendów na rynkach (...)

 • Wynajem pokoi gościnnych: forma opodatkowania

  (...) 43 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych mówi, że wolne od podatku dochodowego są dochody uzyskane z tytułu wynajmu pokoi gościnnych, w budynkach mieszkalnych położonych na terenach (...)

 • Indywidualny rozkład czasu pracy

  (...) Ustawa o łagodzeniu skutków kryzysu ekonomicznego dla pracowników i przedsiębiorców, zwana ustawą antykryzysową, obowiązuje tylko do końca bieżącego roku. Z tą datą kończy się (...)

 • BHP w firmie a nieodpłatne świadczenia w VAT

  (...) na pracodawców obowiązek zapewnienia pracownikom zatrudnionym w warunkach szczególnie uciążliwych, nieodpłatnie, odpowiednich posiłków i napoi, jeżeli jest to niezbędne ze względów (...)

 • Zakup firmowego samochodu bez podatku PCC?

  (...) obowiązek zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych ciąży na kupującym i powstaje z chwilą dokonania czynności cywilnoprawnej, czyli w momencie podpisania umowy sprzedaży. Stawka podatku (...)

 • Od 2012r. stypendium w PIT-8C

  (...) złożyć do 29 lutego 2012 r. Od początku 2011 r. przestały obowiązywać formularze: PIT-8S (informacja o wysokości wypłaconego stypendium) oraz PIT-2C (oświadczenie stypendysty, że nie (...)

 • Uprawnienia wierzyciela w postępowaniu upadłościowym

  (...) wierzycieli, którzy zgłosili swoje wierzytelności w postępowaniu upadłościowym. Sytuacja wierzyciela/powoda w zwykłym procesie cywilnym oraz wierzyciela uczestnika postępowania (...)

 • WIG20 obronił się na finiszu

  (...) chipów poruszał się pod dyktando głównych parkietów europejskich. Tym bardziej dziwne było jego zachowanie w ostatnich minutach handlu i w trakcie końcowego fixingu. Wskaźnik we Frankfurcie (...)

 • Praca tymczasowa sfinansuje studia?

  (...) którym rozpoczyna się kolejny roku akademicki. Każdego roku na polskie uczelnie trafiają rzesze młodych osób, które rozpoczynają swoją przygodę z dorosłością. Z danych MEN wynika, że w (...)

 • Przepisy prawne: najważniejsze zmiany IX 2011

  (...) 2011 r. weszła w życie nowelizacja ustawy Prawo bankowe oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2011 r. Nr 165, poz. 984), którą: wprowadzono możliwość spłaty kredytu w walucie, w której (...)

 • Expander: indeks koniunktury IX 2011

  (...) z rzędu osiągnęła rekordowo niski poziom. Aż 75% osób odpowiadających na ankietę spodziewa się pogorszenia koniunktury gospodarczej w okresie najbliższych sześciu miesięcy. We wrześniu (...)

 • Indeks PMI neutralny dla złotego

  (...) odczyt ten będzie neutralny dla rynku walutowego. Tak też się stało chociaż PMI okazał się nieco gorszy od prognoz i wyniósł 50,2 pkt. Kurs EUR/PLN otworzył się dziś rano na poziomie (...)

 • Rynki akcji -IV kw. nie będzie łatwy

  (...) mało Sama akceptacja dla funduszu EFSF w formule ustalonej na lipcowym szczycie nie rozwiązuje problemu zadłużenia w Europie. Mało tego, nawet niezaakceptowana jeszcze do końca (głosować (...)

 • Koniec kwartału na rynkach finansowych

  (...) powinien bykom pomagać. Powinny też im pomagać opublikowane w piątek amerykański dane makro. Jednak byki miały potężne problemy. Ich źródło najwyraźniej biło w Europie. Spójrzmy (...)

 • Niepewne nastroje na Wall Street

  (...) września kontynuowano huśtawkę nastrojów na Wall Street. Niestabilność wynikała m.in. z nadziei na uspokojenie sytuacji w Europie i odłożeniu problemu długu w czasie; jednocześnie (...)

 • Upadłości firm w Polsce I-IX 2011 r.

  (...) Łukasz Stefaniuk z Kancelarii Stefaniuk i Partnerzy, obsługującej Coface Poland Z perspektywy wierzyciela, instytucja upadłości zawsze kojarzy się negatywnie, czemu trudno się dziwić (...)

 • Gery.pl - Konta pocztowe bez reklam o pojemności 100MB.

  Czytaj więcej: Darmowe


strony : [ 1 ] . 2
 
3
październik 2011

październik 2011
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
31
 
 
 
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,4370
CHF 3,6511
USD 3,3265
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.