eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

  • Kurs EUR/USD zwyżkował w okolice 1,4170

    (...) kontynuowano zwyżki do poziomu 1,4200. Od poniedziałkowego minimum na poziomie 1,3970 eurodolar wzrastał o prawie 1,7 proc. Ten okrągły poziom związany jednocześnie z zeszłotygodniowymi (...)

  • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Pozew w gospodarczym postępowaniu nakazowym, poznaj opinie o Tadar Garnek emaliowany "Cebula" 14 cm czy przeglądaj oferty pracy z miasta Żnin.


  • Kurs franka o grosze od historycznego rekordu

    (...) PKB Stanów Zjednoczonych wzrósł o 1,8 proc. Pierwotny odczyt sprzed miesiąca nie został zrewidowany w górę, czego spodziewali się ekonomiści. To naturalnie nie może cieszyć inwestorów, bo (...)

  • GPW: notowania WIG20 wzrosły o 0,08%

    (...) brak wrażeń nie można było narzekać. Tylko w pierwszych minutach handlu widać było niezdecydowanie wśród warszawskich inwestorów. Indeksy zyskiwały na otwarciu po około 0,1 proc. Byki (...)

  • Polscy studenci a praca wakacyjna

    (...) studentów w ubiegłe wakacje pracowało zarobkowo, 7% było na płatnym stażu, a 23% odbywało bezpłatne praktyki lub staż. Wśród osób, które podejmowały pracę w minione wakacje (...)

  • Budżet domowy 2010

    (...) gospodarstwach domowych na osobę w 2010 r. wyniósł około 991 zł i był realnie wyższy o 1,0% niż w roku 2009, w tym na towary i usługi konsumpcyjne – około 946 zł (realnie wyższe o (...)

  • Amortyzacja budynku: oddanie do użytkowania

    (...) amortyzacji? Przepisy przewidują, że amortyzacji podlegają m.in. stanowiące własność lub współwłasność podatnika, nabyte lub wytworzone we własnym zakresie, kompletne i zdatne do użytku (...)

  • Założenie spółki z o.o. online od 2012

    (...) wymaga między innymi zawarcia umowy spółki w formie aktu notarialnego, wniesienia wkładów na cały kapitał zakładowy spółki przed jej zarejestrowaniem w rejestrze przedsiębiorców oraz (...)

  • WDT: obowiązek podatkowy i deklaracja VAT

    (...) o VAT wskazuje, że w wewnątrzwspólnotowej dostawie towarów obowiązek podatkowy powstaje co do zasady 15. dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym dokonano dostawy towarów. Od tej (...)

  • Wypłata zasiłku macierzyńskiego za urlop ojcowski

    (...) kilku pracowników. W jakim terminie ZUS jest zobowiązany przekazać świadczenie za wykorzystany przez pracownika urlop ojcowski w wymiarze 7 dni? Jak się to odbywa, czy świadczenie jest (...)

  • Przełomowy rok dla polskich gier komputerowych

    (...) że w ciągu zaledwie kilku lat rodzima branża komputerowa urośnie do miana jednego z najszybciej rozwijających się sektorów naszej gospodarki, a polskie tytuły znajdą miliony odbiorców na (...)

  • Indywidualny rozkład czasu pracy dla niepełnoetatowca

    (...) czas nieokreślony, na 3/4 etatu, tj. norma dobowa to 6 godzin, natomiast norma tygodniowa 30 godzin. Pracownicy wystąpili z wnioskiem o elastyczny czas pracy z takim grafikiem pracy (...)

  • Roboty budowlane: podwykonawca może żądać zapłaty od inwestora

    (...) cywilnego w umowie o roboty budowlane zawartej między inwestorem a wykonawcą (generalnym wykonawcą), strony ustalają zakres robót, które wykonawca będzie wykonywał osobiście lub za pomocą (...)

  • Europejski Kodeks Cywilny

    (...) dla wszystkich państw członkowskich Unii Europejskiej (dalej „UE”) jest w ogóle możliwe i potrzebne? Odpowiedzi na to i inne pytania, postaramy się udzielić w niniejszej publikacji. Na (...)

  • Wyniki Megapanel III 2011

    (...) niezgrupowanych wg zasięgu miesięcznego nadal prowadzi Grupa Google z zasięgiem 91,19 proc., drugie miejsce zajmuje Grupa Onet.pl z zasięgiem wynoszącym 74,93 proc., na pozycji trzeciej znajduje (...)

  • Rynek nieruchomości i kredytów I kw. 2011

    (...) akcji kredytowej uzyskane w I kwartale 2011 roku, zarówno jeśli chodzi o liczbę – 57.578 kredytów, jak i wartość - 12,252 miliardów złotych, były powtórzeniem wyników uzyskanych w IV (...)

  • Mango Windows Phone 7

    (...) alternatywę dla rynku smartfonów wprowadzając system Windows Phone 7. Dzięki nowemu interfejsowi Microsoft na nowo zdefiniował sposób komunikacji i wykorzystania możliwości współczesnych (...)

  • RPP podnosi stopy procentowe, banki nie

    (...) stóp procentowych w myśl tzw. ustawy antylichwiarskiej pozwala bankom podnieść oprocentowanie nominalne kart i kredytów konsumpcyjnych do 23 proc. w skali roku. Czterokrotność stopy (...)

  • Rynki finansowe - poprawa nastrojów

    (...) USD była również publikacja słabszych danych na temat zamówień na dobra trwałego użytku, jak i indeksu cen nieruchomości. Eurodolar przetestował istotny geometryczny opór wynikający z 50% (...)

  • Rozszerzono badanie Megapanel PBI/Gemius

    (...) badania Megapanel PBI/Gemius wskaźnikowi „Odsłony mobilne”, dla każdej z witryn objętych audytem site-centric dostępne będą informacje na temat liczby odsłon wykonanych za pomocą (...)

  • Wyniki spółek giełdowych I kw. 2011

    (...) finansowych spółek giełdowych za I kwartał 2011 roku. Zagregowany wynik netto przedsiębiorstw notowanych na warszawskim parkiecie za okres od stycznia do marca okazał się o 4,2 mld zł lepszy (...)

  • Globalna gospodarka urośnie ponad 4%

    (...) podziałać mogły przewidywania Organizacji Współpracy Ekonomicznej i Rozwoju (OECD), która skupia najbardziej uprzemysłowione państwa świata. Podtrzymano w nich prognozę tegorocznego wzrostu (...)

  • Płace w Poznaniu w 2010 roku

    (...) informatycznych oraz przemysłu ciężkiego. Płace w tych sektorach ukształtowały się bowiem odpowiednio na poziomach 5 050 oraz 4 800 PLN. Najniższe pensje otrzymywały natomiast osoby (...)

  • Polskie firmy a elastyczność zatrudnienia

    (...) firm (zatrudniających co najmniej 10 osób), PKPP Lewiatan przeprowadziła badania, których celem była ocena popularności oraz przydatności stosowania elastycznych form zatrudnienia i (...)

  • Szkodliwe programy mobilne 2010

    (...) ewolucji zagrożeń mobilnych miało miejsce kilka istotnych wydarzeń. Po pierwsze, nastąpiły zmiany w dystrybucji systemów operacyjnych dla urządzeń mobilnych. Android konsekwentnie zdobywa (...)

  • Chiny zainteresowane europejskim długiem

    (...) ostatnie obniżki ratingów i spekulacje nt. restrukturyzacji greckiego zadłużenia, zaufanie do krajów z grupy PIIGS. To zaś znalazło przełożenie na umocnienie wspólnej waluty, poprawiło (...)

  • PPH Kilian - Producent dzianiny polarowej i poliestrowej. Łódź.

    Czytaj więcej: Włókiennictwo


strony : [ 1 ] . 2
 
26
maj 2011

maj 2011
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
30
31
 
 
 
 
 

Waluta Kurs ( PLN )
EUR 3,9685
CHF 3,2195
USD 2,8033
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.