eGospodarka.pl

 • Słabszy sentyment na giełdach uderza w polską walutę

  (...) wątek hiszpański, gdyż zgodnie z informacjami uzyskanymi przez agencję Reutera toczą się zaawansowane negocjacje na temat obniżenia rentowności hiszpańskiego długu. Głównym dyskutowanym (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument e-Deklaracja POG-3C, poznaj opinie o Adler AD 231 czy przeglądaj oferty pracy z miasta Trzcianka.


 • Rynek walutowy 20-24.08.2012

  (...) niepozornie: w poniedziałek (który był dniem praktycznie pozbawionym odczytów makroekonomicznych) około ósmej rano kurs oscylował w okolicy 1,2350. Później jednak doszedł niemal do linii (...)

 • Kursy walut 20-24.08.12

  (...) i w czwartek wskaźnik RSI obliczany dla interwału godzinowego przekraczał 70 pkt. to kurs EUR/USD nadal rósł i pokonał już poziom 1,2578 (76,4 proc. zniesienia Fibonacciego spadków z czerwca (...)

 • Ceny paliw znów wyższe

  (...) ceny paliw spadły o 2,4 proc. względem czerwca. Wszystko jednak wskazuje, że lipcowy spadek zostanie zniwelowany (ze sporym naddatkiem) obecnymi . Litr bezołowiowej benzyny 95 kosztuje już (...)

 • Spadek cen na amerykańskim rynku mieszkaniowym

  (...) szczyty przywódców państw europejskich debatujących o przyszłości Grecji, Hiszpanii, czy całej strefy euro, nie budzą już takich emocji, jak jeszcze kilka miesięcy temu, kiedy inwestorzy z (...)

 • Korekta na giełdach światowych

  (...) Federalna jest gotowała działać z wyprzedzeniem i nie czekać na ewentualne dalsze pogorszenie kondycji amerykańskiej gospodarki. Jednak nie dla wszystkich jest takie oczywiste to, że Fed (...)

 • Medialny Temat Dnia: Anders Breivik skazany na 21 lat więzienia

  (...) Breivik zamordował 77 osób – 8 w zamachu w Oslo i 69 na wyspie Utoya. Po uruchomieniu ładunków wybuchowych w stolicy Norwegii, przybył w mundurze policyjnym na odbywający się na wyspie (...)

 • QE pomogło na chwilę, giełdy korygują

  (...) jak i USA, miała miejsce silna korekta wcześniejszych wzrostów. Tą samą ścieżką ruszyły dziś giełdy w Azji. Być może nieco humory popsuł szef Fed z St. Louis mówiąc, że wobec (...)

 • Wzrost bezrobocia hamuje rynek mieszkaniowy

  (...) najczęściej trudno jest o rzetelne dane statystyczne, w oparciu o które można było by konstruować wiarygodne analizy porównawcze wielu zachodzących na nim zjawisk, takich jak choćby wpływ (...)

 • Zaliczka na podatek gdy umowa o pracę i firma

  (...) jest dla celów podatkowych uznawana za pracownika. Fakt, że ewentualnie poza etatem prowadzi jest bez znaczenia. Oznacza to, że nawet jeżeli pracownik prowadzi działalność gospodarczą, od (...)

 • Kredyt kupiecki a podatek VAT

  (...) tak postawione pytanie nie ma niestety jednoznacznej odpowiedzi. Otóż, w ocenie Autora kredytem kupieckim będzie odroczenie terminu płatności dłuższe niż przyjęte w danym środowisku terminy (...)

 • Karta podatkowa dla lekarzy w ramach wolnego zawodu

  (...) prawa podatkowego jest , której główną zaletą jest ograniczenie do niezbędnego minimum wszystkich formalności. Podatnicy, którzy zdecydowali się na rozliczanie na podstawie karty (...)

 • Zmowy cenowe a dozwolone porozumienia przedsiębiorców

  (...) niedozwolonych działań są , uzgadnianie warunków ofert w ramach przetargów, ograniczanie lub kontrolowanie produkcji lub zbytu, postępu technicznego i inwestycji oraz podział rynków. Tego (...)

 • Usługi rehabilitacyjne a zwolnienie z VAT

  (...) Spółka prowadzi przede wszystkim produkcję i sprzedaż odzieży męskiej. Obok tej działalności są świadczone także usługi jazdy konnej rehabilitacyjnej (hipoterapia) wykonywane (...)

 • Metalowa karta debetowa w Noble Bank

  (...) unikalnej , Bank proponuje Klientom także rozwiązanie zapewniające stały zysk z kapitału - wysokie oprocentowanie rachunku stawką WIBOR O/N, która na dzień 22 sierpnia 2012 roku wynosi 4,74%. (...)

 • Dobre dane z amerykańskiego rynku nieruchomości

  (...) symbolicznym spadkiem o zaledwie 0,05 proc., przy bardzo niewielkich obrotach, wynoszących 490 mln zł. Dla porównania, niemiecki indeks DAX ponownie zanotował spadek o 1 proc., podobnie zresztą (...)

 • Projektor piko Vivitek Qumi Q5

  (...) producenta projektorów w dowolnym kolorze obudowy i np. z logo zamawiającego - przy zamówieniu minimum 500 szt. Qumi Q5 będzie dostępny w Polsce już w połowie czerwca w cenie detalicznej (...)

 • Ile kosztuje wyprawka szkolna 2012?

  (...) we wrześniu 2014 roku. Nie udało się na przykład wyłonić twórców e-podręcznika do nauk przyrodniczych i humanistycznych. To właśnie drukowane podręczniki stanowią zdecydowanie (...)

 • Zniżki na Wall Street

  (...) czego dowiedzieli się z protokołu rezerwy federalnej. Najbardziej ich nurtuje pytanie, czy ożywienie jest wystarczająco słabe, by Fed zadziałał. Na razie odpowiedź jest negatywna. Pojawiły (...)

 • Niskie ceny akcji na GPW

  (...) jeden z najbardziej popularnych mierników atrakcyjności inwestycyjnej, w pierwszej połowie bieżącego roku osiągnął wartość 10,9. Na niższym poziomie w dotychczasowej historii warszawskiej (...)

 • NBP: finanse gospodarstw domowych w I kw. 2012

  (...) się relatywnie niskie tempa wzrostu realnych dochodów do dyspozycji, co przekłada się na stabilny trend dynamiki tej kategorii na średnim poziomie 0,8% r/r. W I kw. br. stosunkowo wysokie tempo (...)

 • Euro coraz mocniejsze

  (...) w USA O 14:30 Census Bureau opublikuje comiesięczny raport o zamówieniach w amerykańskim przemyśle. Rynek spodziewa się wzrostu miesięcznej dynamiki zamówień na dobra trwałego użytku z 1,3 (...)

 • Wyniki przedsiębiorstw I-VI 2012

  (...) towarów i materiałów wyniósł 49,0 mld zł i był niższy o 12,3% niż . Pogorszeniu uległ wynik na pozostałej działalności operacyjnej (z 5,1 mld zł do 3,5 mld zł) oraz wynik na operacjach (...)

 • Kiedy dopuszczalne jest przeszukanie pracownika?

  (...) niższego rządu nie przewiduje możliwości przeszukania pracownika przez pracodawcę lub wyznaczoną do tego osobę. W związku z powyższym jedyną podstawą, która dopuszcza funkcjonowanie (...)

 • Najem mieszkania: preferencje klientów

  (...) początek najgorętszego okresu na . Przez najbliższe kilka tygodni, tj. do końca września, tysiące właścicieli powierzy swoje lokale nowym najemcom. Ci, zanim zdecydują się na zawarcie (...)

 • Szkółkarstwo - Dwumiesięcznik szkółkarski. W serwisie archiwum wszystkich numerów czasopisma oraz wyszukiwarka tematyczna. Artykuły dostępne online.

  Czytaj więcej: Czasopisma


strony : [ 1 ] . 2
 
24
sierpień 2012

sierpień 2012
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
27
28
29
30
31
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1012
CHF 3,4147
USD 3,2680
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.