eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

 • Spadek PKB Niemiec nawet dwucyfrowy. Co dalej?

  (...) kw. są stresujące, lepiej nie pytać, co nas czeka w bieżącym kwartale. W końcu ekonomiści Euler Hermes szacują, że środki zapobiegające rozprzestrzenianiu epidemii w kwietniu zamroziły (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument KRS Z41, poznaj opinie o Hyundai VK 6201 czy przeglądaj oferty pracy z miasta reda.


 • Ceny mieszkań na świecie częściej rosną i to szybciej niż inflacja

  (...) w którym rosły za Oceanem przeciętny dom zdrożał ponad 40-krotnie – wynika z danych indeksu Case Shiller za lata 1933-2006. Dla porównania najdłuższa hossa na rynku brytyjskim podniosła (...)

 • Co czeka elektromobilność w Polsce? Są najnowsze prognozy

  (...) badania, na przestrzeni ostatnich 5 lat, krajowa sprzedaż osobowych i dostawczych samochodów elektrycznych (BEV) oraz hybryd typu plug-in (PHEV) podskoczyła z 316 szt. w 2015 r. do 4 322 szt. w (...)

 • Świadek w postępowaniu podatkowym

  (...) gruncie ustabilizowanego orzecznictwa sądów administracyjnych stanowią one oświadczenie wiedzy świadka co do faktów istotnych dla rozstrzygnięcia przez organ podatkowy określonej sprawy (...)

 • Odliczenie VAT od usług gastronomicznych

  (...) mogą wznowić swoją działalność restauracje, salony fryzjerskie i kosmetyczne, czy kasyna. Nadal nieczynne będą jednak restauracje hotelowe, siłownie, kluby fitness. Zarówno restauracje, jak (...)

 • SSE: zwolnienie z CIT dla usług serwisowych?

  (...) Spółka prowadzi działalność na terenie w zakresie określonym w Zezwoleniu. Zezwolenie to obejmuje m.in. produkcję urządzeń dźwigowych w tym np. wózków widłowych, platform roboczych (...)

 • Odzyskiwanie długów od firmy w restrukturyzacji. Jak to zrobić?

  (...) przez e-Kancelarię, od stycznia do końca kwietnia w Centralnym Ośrodku Informacji Gospodarczej (COIG) pojawiło się 150 ogłoszeń o rozpoczęciu postępowania restrukturyzacyjnego. Dla (...)

 • Pandemia w sektorze MŚP: nie wszyscy liczą straty

  (...) m.in.: Jak sektor MŚP ocenia swoją bieżącą sytuację finansową? Komu towarzyszą najbardziej optymistyczne nastroje? Na co przekładają się obawy o malejące dochody? Jak czytamy w (...)

 • Gastronomia odmrożona. Na "dzień dobry" ma 647 mln zł długów

  (...) Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor, w erę pandemii gastronomia wkroczyła już z pokaźnymi zaległościami – jeszcze przed zamrożeniem gospodarki jej długi sięgały 647 mln zł. I wprawdzie (...)

 • Praca zdalna a zaufanie - jak zrobić to dobrze?

  (...) wszyscy siadali przed nie swoim komputerem wielkiego open space, w odległości tylko 1,5 metra od znajomego, który uwielbiał co rano jeść kanapkę z kiełbasą i głośno rozmawiać przez (...)

 • Budżet domowy w dobie pandemii. Jak o niego zadbać?

  (...) rok może przynieść pogorszenie sytuacji gospodarczej naszego kraju i kondycji finansowej Polaków mówiło się już przed dobrymi kilkoma miesiącami, to nikt jednak nie spodziewał się, że (...)

 • Czy krzesełka do karmienia są bezpieczne? Są wyniki kontroli

  (...) przez UOKiK, objęły swoim zasięgiem 113 partii produktów. Wątpliwości kontrolujących wzbudziło 46 z nich (40,71 proc.), z czego zaledwie 4 pochodziły z Polski. Dobrą wiadomością jest (...)

 • Praca zdalna i rekrutacja pracowników w dobie pandemii

  (...) m.in.: Jak postrzegamy zdalną rekrutację pracowników? Jaką przyszłość ma przed sobą praca zdalna? Jak wygląda efektywność pracy podczas home office? Najnowszy z raportów Pracuj.pl (...)

 • Standaryzacja i certyfikacja maseczek - co na to prawo?

  (...) świecie wynika, że nakaz zakrywania ust i nosa pozostanie z nami na długo. Przez świat przetacza się dyskusja na temat sensu tego rozwiązania, ale także co wybrać – czy szalik lub apaszkę, (...)

 • Funt brytyjski w opałach

  (...) 75 procentach, a do restartu działalności gospodarczej szykuje się też północna część stanu Nowy Jork. Te doniesienia pomogły na starcie tygodnia wlać nową porcję optymizmu w (...)

 • Mierzenie temperatury pracownikom zgodne z prawem?

  (...) nie mogą być stawiane jako przeszkoda w realizacji działań w związku z walką z koronawirusem” – poinformował Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (PUODO) 12 marca br., czyli na (...)

 • Proptech. Jak będzie wyglądała przyszłość rynku nieruchomości?

  (...) epidemicznego W czasie epidemii koronawirusa dobry użytek z nowoczesnych systemów robią między innymi agencje nieruchomości. Pośrednicy Nowodworski Estates korzystają na przykład z takich (...)

 • China-Poland Centrum Współpracy Gospodarczej - Doradztwo w zakresie współpracy z firmami w Chinach; Poszukiwanie partnerów handlowych, pomoc w organizacji biur i przedstawicielstw, wyszukiwanie personelu.

  Czytaj więcej: Doradztwo


strony : [ 1 ]
 
18
maj 2020

maj 2020
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,5644
CHF 4,3419
USD 4,2224
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.