eGospodarka.pl

 • Banki Centralne i ich panaceum na koronawirusa

  (...) centrum świata, ale dotyka nas bezpośrednio. Narodowy Bank Polski sięgnął po instrumenty niewidziane od bardzo dawna, a także takie, które używane będą po raz pierwszy. Dokonał z poziomu (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument KRS WI, poznaj opinie o Grundig PS 8710 czy przeglądaj oferty pracy z miasta łęczyca.


 • Spowolnienie gospodarcze i koronawirus a rynek pracy

  (...) rynku pracy jest zmniejszenie liczby etatów, co można było już zauważyć w ubiegłym roku. Wg danych GUS na koniec III kwartału 2019 r. liczba wolnych miejsc pracy w podmiotach gospodarki (...)

 • Rynek pierwotny. Ile mieszkań kupujemy za gotówkę?

  (...) ryzyko, w dalszym ciągu, skłaniają do inwestowania w nieruchomości. To właśnie inwestorzy w dużej mierze odpowiadają za zakup lokali mieszkalnych bez udziału kredytów hipotecznych i (...)

 • Ulga IP Box wyklucza daninę solidarnościową?

  (...) i rozwijaniu autorskiego innowacyjnego oprogramowania i sprzedaży licencji na jego użytkowanie opodatkowaną na podstawie art. 30ca ustawy o PDOF nie będą zobowiązani do zapłaty , bowiem do (...)

 • Odszkodowanie za śmierć bliskiej osoby zwolnione z podatku

  (...) Córka wnioskodawców zmarła 26 listopada 2019 r. Z tego tytułu otrzymali oni zmarłej. To trafiło na wspólny rodziców. Każdy z nich dostał taką samą kwotę odszkodowania. Zadano pytanie, (...)

 • Ceny OC w lutym 2020 wyższe niż w styczniu

  (...) ubezpieczeniowej Ubea.pl sprawdzili zmianę średniej składki ubezpieczenia OC. Tym razem wzięli pod lupę dane z lutego 2020 roku. Co się okazało? Poziom barometru cenowego z lutego 2020 r. = (...)

 • Obniżka stóp procentowych - pandemia w portfelach Polaków?

  (...) o połowę Średnie bankowych w styczniu (nie ma jeszcze danych za luty) wyniosło 1,25%. Po obniżce o 0,5 pp. spadnie ono do ok. 0,75%. W przypadku rocznej lokaty na kwotę 10 000 zł odsetki (po (...)

 • 5 sposobów na zarządzanie kryzysowe w dobie pandemii

  (...) rosnąca ilość zakażeń koronawirusem spowodowały, że część polskich firm przestawiła się na pracę zdalną, a część w ogóle zawiesiła swoją działalność. Straty już dzisiaj (...)

 • 7R Park Łódź East I: trzy nowe hale magazynowe

  (...) pod . 20-hektarowa działka usytuowana jest na terenie łódzkiego Widzewa (Nowosolna), przy ulicy Brzezińskiej, w pobliżu zjazdu na autostradę A1 i w bezpośrednim sąsiedztwie węzła Brzeziny. (...)

 • 5 faz koronakryzysu. Jaki czeka cię scenariusz i po co ci komunikacja?

  (...) (na podstawie ostatnich tygodni pracy agencji dla firm przygotowujących się na lub już nim dotkniętych) od momentu pojawienia się w mediach informacji o wirusie z Wuhan narasta kryzys, który (...)

 • Koniunktura przemysłowa III 2020. Jest gorzej niż przed miesiącem

  (...) działalność w zakresie finansów i ubezpieczeń formułują oceny zbliżone do tych w lutym 2020 roku. Przetwórstwo przemysłowe – wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury gospodarczej W marcu (...)

 • KRD: polski leasing czeka na 458 mln zaległych należności

  (...) przez KRD, bardzo intensywny rozwój firm zajmujących się leasingiem uwarunkowany był przede wszystkim dobrą koniunkturą gospodarczą. Przedsiębiorstwa nie wzbraniały się przed inwestycjami (...)

 • GUS: budownictwo mieszkaniowe z mniejszą ilością pozwoleń

  (...) w okresie styczeń-luty 2020 r. oddano do użytkowania 33,5 tys. mieszkań. To o 3,3% więcej niż przed rokiem. Deweloperzy oddali 20 tys. mieszkań (0,7% więcej niż w analogicznym okresie 2019 (...)

 • Czy "nowa" upadłość konsumencka zaszkodzi bankom i firmom pożyczkowym?

  (...) m.in.: Czym jest upadłość konsumencka? Co zmieni nowelizacja przepisów dotyczących upadłości konsumenckiej? Co nowe przepisy mogą oznaczać dla banków? Upadłość konsumencka to (...)

 • Rynek akcji kontynuuje rajd ulgi

  (...) USA były tylko preludium tego, co przyniosą kolejne tygodnie. Indeks niemieckiego instytut Ifo wskazał na najgorsze nastroje w biznesie od sierpnia 2009 r. przy największym miesięcznym (...)

 • Koronawirus: czy e-commerce zyska na pandemii?

  (...) opublikowanym komunikacie Cushman & Wakefield przyznaje wprawdzie, że jest jeszcze nazbyt wcześnie, aby mówić o bezapelacyjnych wygranych i wprost przytaczać polskie przykłady na postawioną we (...)

 • Nowe monitory Predator dla graczy

  (...) to monitory marki Acer, które są oparte o matrycę IPS, a jednocześnie gwarantują odświeżanie na poziomie 240 Hz. Ekrany mają odpowiednio 27 oraz 24,5 cala, zostały wyposażone w technologię (...)

 • Home office: jak organizować pracę w czasie pandemii?

  (...) sporym wyzwaniem zwłaszcza dla tych osób, które do tej pory były przyzwyczajone wyłącznie do stacjonarnej pracy w biurze. Praca z własnej kanapy z jednej strony jest kusząca, z drugiej jednak (...)

 • Prawo budowlane w obliczu pandemii

  (...) kiedy? Ustawa z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem , innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji (...)

 • Mercedes-Benz CLA 200 Shooting Brake

  (...) ze Stuttgartu skutecznie przykuwało wzrok. Drugie jest jednak o niebo lepiej narysowane. Sylwetki obu generacji są oczywiście zbliżone, ale w najnowszej znacznie lepiej wkomponowano oświetlenie (...)

 • Gofin - Portal zawiera wyjaśnienia i porady ekspertów, oferuje także praktyczne narzędzia dla księgowych: akty prawne, wskaźniki, wzory druków, kalkulatory.

  Czytaj więcej: Prawo i ekonomia


strony : [ 1 ]
 
20
marzec 2020

marzec 2020
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
30
31
 
 
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,5459
CHF 4,3124
USD 4,2400
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.