eGospodarka.pl

 • TSUE zmienia obowiązek podatkowy w VAT od usług budowlanych

  (...) art. 19a ust. 5 pkt 3 lit. a) ustawy o VAT, obowiązek podatkowy powstaje tutaj z chwilą wystawienia faktury dokumentującej ich wykonanie, o ile ta zostanie wystawiona w terminie. Jeżeli (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument ZUS Rp-3, poznaj opinie o BGH Network Bone China Lilie ZESTAW OBIADOWY 6/20 czy przeglądaj oferty pracy z miasta władysławowo.


 • Spółka osobowa: zmiana udziału w zysku a rozliczenie roczne

  (...) , która oznacza, że spółki te nie są podatnikiem podatku dochodowego. W skutek tego dochód osiągany przez spółkę osobową podlega opodatkowaniu na poziomie każdego wspólnika tej spółki. (...)

 • Sprzedaż prawa do mieszkania w podatku dochodowym

  (...) Dnia 1 lutego 2019 r. wnioskodawca wraz z żoną zawarli z deweloperem w formie aktu notarialnego przedwstępną umowę . Umowie tej nie towarzyszyło przeniesienie praw własności – to będzie (...)

 • Wojny handlowe - pies, który nie zaszczekał

  (...) w strachu przed wojnami handlowymi, obawiając się, że eskalacja protekcjonistycznej polityki stłumi globalną i wywoła potężną dekoniunkturę w gospodarce światowej. Międzynarodowy Fundusz (...)

 • Jen japoński. Koniec bezpiecznej przystani?

  (...) japoński (JPY) doświadczył wyraźnej aprecjacji, zyskując 10% w relacji do polskiego złotego. JPY jednocześnie był najlepiej radzącą sobie walutą z grupy G10. Przez większość obecnego (...)

 • Firmy budowlane z GPW zwiększyły rentowność

  (...) miesięcznego firmy badawczej Spectis zatytułowanego „Rynek budowlany w Polsce – maj 2019”, w okresie czterech kwartałów 2018 r. zagregowany zysk netto grup budowlanych notowanych na (...)

 • Ryzyko biznesowe na Dolnym Śląsku wyraźnie rośnie

  (...) sięgał w I kw. br 89 dni, czyli był o tydzień dłuższy niż przed rokiem. Wzrost jest o tyle znaczący, że w sąsiednich województwach odnotowano w tym zakresie stabilizację Najkrótszym DSO (...)

 • Za mieszkanie wśród zieleni jesteśmy gotowi zapłacić więcej

  (...) niezaprzeczalny atut każdej nieruchomości. Tzw. zieleń miejska wspomaga funkcje wypoczynkowe, rekreacyjne, zdrowotne oraz estetyczne. Wpływa na i utrzymuje ważną bioróżnorodność w (...)

 • Facebook, Instagram i LinkedIn na celowniku cyberprzestępców

  (...) prognozuje, że w tym roku pozwolą im zarobić 2 bln dolarów, czyli czterokrotnie więcej niż PKB, które w tym samym czasie wypracuje nasz kraj. Aby dokładnie wyobrazić sobie ogrom tej kwoty (...)

 • Nieruchomości biurowe w centrum uwagi

  (...) ilości transakcji inwestycyjnych sfinalizowanych w ostatnich miesiącach 2018 roku, w pierwszym kwartale 2019 roku mieliśmy stosunkowo mniej zamknięć transakcji. Patrząc jednak na liczbę (...)

 • Dłużnicy alimentacyjni, czyli mniej i więcej

  (...) Dłużników BIG InfoMonitor, od kwietnia minionego roku gminy przekazały mu informacje dotyczące kolejnych 30 642 . W nowe wpisy najbardziej obfitował październik, kiedy to baza powiększyła (...)

 • Nie pensja, ale rozwój zawodowy? Co liczy się w pracy?

  (...) respondentów z Polski wskazuje, że istotnym czynnikiem atrakcyjności pracodawcy jest oferowany przez niego . Taki odsetek już po raz kolejny plasuje nas znacznie powyżej średniej europejskiej (...)

 • Debiut BoomBit S.A. na GPW

  (...) został zawiązany w dniu 8 lipca 2010 roku pod firmą Aidem Media sp. z o.o. Spółka od 2018 r. prowadzi działalność w formie spółki akcyjnej. Grupa Emitenta jest producentem oraz wydawcą (...)

 • Wall Street - najgorszy maj od 50 lat?

  (...) który czuje, że negocjacje z Chinami się powiodą, a przekonamy się o tym za 3-4 tygodnie. Prezydenci USA i Chin prawdopodobnie spotkają się na szczycie G20 28-29 czerwca i wtedy możliwe (...)

 • Nadmorski Dwór jeszcze większy

  (...) już wspomniano we wstępie, położenie to zdecydowanie jedna z największych zalet Nadmorskiego Dworu. Stworzono go przede wszystkim z myślą o tych, którzy cenią sobie równowagę pomiędzy (...)

 • Polski transport w błędnym kole

  (...) krajów członkowskich Unii Europejskiej pracowało około 11,5 miliona osób, z czego przeszło 750 tys. na terenie naszego. Wydatki związane z transportem pochłaniają 13 proc. budżetu (...)

 • Fin7, czyli cyberprzestępcy mają się dobrze

  (...) od połowy 2015 r. ataki wycelowane w amerykański sektor detaliczny, restauracyjny oraz turystyczno-hotelarski. W ich trakcie ściśle współpracował i współdzielił narzędzia oraz metody z (...)

 • Umowy najmu w centrach handlowych

  (...) charakter standardowy – każde centrum handlowe ma opracowany swój projekt, który oferuje najemcom i który bardziej lub mniej można zmienić w trakcie negocjacji. W procesie negocjacji umowy (...)

 • Nowe Plany Mobilne Orange

  (...) lato Klienci kupujący dowolny Plan Mobilny otrzymają bezpłatny nielimitowany transfer danych w ramach serwisów muzycznych tzw. Music Pass na trzy miesiące. Umożliwia on słuchanie muzyki w (...)

 • Wakacje w Polsce coraz popularniejsze

  (...) to gdzie? Okazuje się, że zdecydowanymi liderami popularności są miejscowości nadmorskie. W TOP 10 najbardziej obleganych kierunków znalazły się Gdańsk, Kołobrzeg, Sopot, Gdynia (...)

 • Citroen Berlingo - pan schowek

  (...) kupione w promocyjnej cenie od starszego Pana co go niby pod kocem trzymał, albo jego dobre dni były już dawnym wspomnieniem przez zaniedbanie poprzednich użytkowników lub zwykłych flejtuchów. (...)

 • Public Relations Menos - Firma koncentrująca się przede wszystkim na pr internetowym.

  Czytaj więcej: Public relations


strony : [ 1 ]
 
14
maj 2019

maj 2019
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
27
28
29
30
31
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,3085
CHF 3,8042
USD 3,8323
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.