eGospodarka.pl

 • Praca na zwolnieniu lekarskim: co za nią grozi?

  (...) z oświadczeniem, że pracownik jest niezdolny do pracy przez tyle dni, ile zostało wskazane w zwolnieniu, oraz że w ramach rekompensaty za wynagrodzenie za te dni otrzyma zasiłek chorobowy. Praca (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Deklaracja AKC-3/E, poznaj opinie o Bergson NORTH POLE II czy przeglądaj oferty pracy z miasta tczew.


 • 500 zł na dziecko uratuje dłużników?

  (...) baz Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor oraz Biura Informacji Kredytowej wynika, że Indeks Zaległych Płatności Polaków wzrósł z 62,8 do 65,4 pkt. Wskaźnik pokazuje, ile osób na 1000 (...)

 • Obligacje korporacyjne: warto postawić na private bonds?

  (...) niemal trzy czwarte funduszy polskich papierów skarbowych przyniosły swym klientom straty. W przypadku pozostałych wzrost wartości jednostek uczestnictwa był symboliczny. Niewiele lepiej (...)

 • Zasady odliczania składek ZUS przy uldze prorodzinnej

  (...) prowadzi działalność gospodarczą opodatkowaną oraz uzyskuje dochody z umowy zlecenia zawieranej poza firmą. Z tytułu tej działalności opłaca składki zarówno na ubezpieczenie społeczne (...)

 • Usługi budowlane dla Kowalskiego: obowiązek podatkowy VAT

  (...) Polsce tylko wówczas, gdy są wykonywane na nieruchomościach tutaj się znajdujących. Stawka podatku VAT zależy natomiast od tego, czy tyczą się one nieruchomości zaliczanych do społecznego (...)

 • Backup w chmurze czy na nośniku zewnętrznym?

  (...) sprzętu elektronicznego przechowuje kopie zapasowe na dyskach zewnętrznych. Ci, którzy do tej pory nie wykonywali kopii, a doświadczyli utraty danych, coraz częściej decydują się na – to (...)

 • Stara ulga na nowe technologie w CIT po 2015 r.?

  (...) Spółka poniosła w latach 2011, 2012 i 2014 wydatki na nabycie innowacyjnych systemów. Te w poszczególnych latach ich nabycia zostały wprowadzone do oraz wartości niematerialnych i prawnych. (...)

 • Zobacz, jak działa gwarancja zwrotu pieniędzy

  (...) kupujących online. Zdarzają się jednak nieuczciwi przedsiębiorcy, którzy wykorzystując niewiedzę konsumentów, zawierają z nimi transakcje, które nigdy nie zostaną zrealizowane. Takie (...)

 • Pseudo kredyty we frankach rozkodowane

  (...) były w stanie udostępnić Kowalskiemu kredyt złotówkowy za stawkę LIBOR, czyli poniżej swoich kosztów odsetkowych? Aby bank mógł zaoferować stawkę LIBOR do kredytu złotówkowego (...)

 • Najlepsze Miejsca Pracy Polska 2016

  (...) Place to Work® w Polsce przebadał 86 spółek, które łącznie zatrudniają ponad 47,5 tys. pracowników. 23 firmy wzięły udział w badaniu po raz pierwszy. Jeśli chodzi o reprezentowane (...)

 • Branża motoryzacyjna kwitnie w Europie Środkowej

  (...) prognozy 80 menedżerów ze spółek z , działających w sześciu krajach Europy Środkowej: Polsce, Czechach, Słowacji, Węgrzech, Rumunii i Bułgarii. Dziś w regionie przemysł motoryzacyjny (...)

 • Trwałość projektu unijnego w perspektywie budżetowej 2014-2020

  (...) element każdego . Do niedawna zagadnienie to regulowane było Rozporządzeniem Rady (WE) nr 1083/2006 z dnia 11 lipca 2006 r. ustanawiającym przepisy ogólne dotyczące Europejskiego Funduszu (...)

 • Hakerzy omijają polskie firmy?

  (...) Technologies to dobitny dowód na to, że zdołały wyciągnąć słuszne wnioski z ubiegłorocznych i znacznie wzmocnić swoje systemy. Zarówno poczynione inwestycje, jak i edukacja oraz (...)

 • Odnawialne źrodła energii w UE - Raport o OZE 2016

  (...) ze źródeł takich jak wiatr, energia słoneczna i biomasa, wzrósł z 14,3 proc. w 2012 roku do 15 proc. w 2013 r. Według wstępnych danych w 2014 roku ten udział przekroczył 15 proc. Eurostat (...)

 • Usługi bankowe drożeją. Czas zmienić bank i znaleźć konto bez opłat

  (...) Polacy decydują się na zmianę konta są rosnące opłaty za ich prowadzenie. Klientom może być trudno pogodzić się z koniecznością płacenia za prowadzenie rachunku, który wcześniej nic (...)

 • Monitor PHILIPS 275P4VYKEB z rozdzielczością 5K

  (...) zaawansowaną technologię PerfectKolor, gwarantując pokrycie 99% przestrzeni barw Adobe RGB oraz 100% sRGB. Monitor wyświetla 14,7 miliona pikseli (5120 x 2880), czyli cztery razy więcej niż w (...)

 • Przegrzanie silnika: oto, co musisz zrobić w takiej sytuacji

  (...) w przypadku małych aut miejskich, jak również tych z silnikami o większych pojemnościach. Układ chłodzenia sprawia, że temperatura utrzymywana jest na stałym poziomie od 80oC do 110oC. Do (...)

 • Dolar wyraźnie się osłabił

  (...) rajd ryzykownych aktywów: indeksów i towarów. Co dalej? Rynek stopy zbyt małe prawdopodobieństwo przypisuje podwyżkom Fed nie tylko w czerwcu, ale w ogóle w 2016 roku. Stwarza to pole do (...)

 • Kupno mieszkania na wynajem: hit czy kit?

  (...) działających na rynku nieruchomości wynika, że średnia rentowność netto najmu, czyli po uwzględnieniu znacznej części kosztów oraz podatku, sięga obecnie około 5 proc. i jest najwyższa (...)

 • Online czy offline? Czy telekomunikacja może uciec przed cyfryzacją?

  (...) oferta operatorów telekomunikacyjnych powinna być dostępna online. 65% życzyłoby sobie, aby oferta internetowa była korzystniejsza od tego, co proponuje salon stacjonarny lub infolinia. Ponad (...)

 • EUR/USD - możliwa realizacja zysków, spadki na ropie

  (...) - Sprzedaż detaliczna, 09:00 (Wlk. Brytania) - Wystąpienie publiczne szefa BoE (Mark Carney), 09:55 (Niemcy) - Stopa bezrobocia, 10:30 (Wlk. Brytania) - PKB s.a., fin. (r/r) IV kw. (prognoza 1,9% (...)

 • S&P500 - lokalna korekta, wsparcie na 2043 pkt.

  (...) widoczna jest już 5-falowa struktura. Zbliżamy się do silnej bariery w rejonie 2000-2030 pkt. Na dzisiejszej sesji możliwa jest lokalna korekta, potem oczekuję na jeszcze jeden szczyt (wykres (...)

 • Mitsubishi Outlander 2.2 DID 6AT - spokój na kołach

  (...) mówi, że „jeśli wysiadając z auta, nie odwracasz głowy by spojrzeć na nie jeszcze raz, to znaczy, że kupiłeś zły samochód” i ma w sobie dużo racji i prawdy odnośnie pasji do (...)

 • Praca w UE: jakie państwo właściwe dla ubezpieczeń społecznych?

  (...) właściwe W celu ustalenia, które Państwo jest właściwym dla ubezpieczenia społecznego przyjmuje się, że osoba, która normalnie wykonuje pracę najemną w dwóch lub w kilku państwach (...)

 • Sonar - Sieć labów na południu Polski - także odbitki przez internet.

  Czytaj więcej: Laboratoria


strony : [ 1 ]
 
31
marzec 2016

marzec 2016
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
28
29
30
31
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,2684
CHF 3,9040
USD 3,7590
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.