eGospodarka.pl

 • Inflacja XI 2015

  (...) listopadzie br. w porównaniu z poprzednim miesiącem o 0,4%, wobec wzrostu o 0,4% Najbardziej potaniały owoce (o 2,7%), mąka (o 0,8%) oraz mięso (przeciętnie o 0,6%, w tym mięso drobiowe – o (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Deklaracja POG-2, poznaj opinie o Colgate Sensitive Pro-Relief czy przeglądaj oferty pracy z miasta jarocin.


 • Rejestracja REGON XI 2015

  (...) poprzednich siedem miesięcy. Zakończył się bowiem trend wzrostu liczby mikrofirm zarejestrowanych w rejestrze – na koniec ubiegłego miesiąca było ich 2 981 929, a więc mniej nawet niż na (...)

 • Nissan X-trail zgubił gen indywidualności

  (...) wcielenia SUV-a Nissana? Głównie dlatego, że lubiłem jego poprzednie generacje. Doceniałem charakterystyczną, kanciastą stylistykę i drzemiący w nim gdzieś gen starych, dobrych terenówek (...)

 • LOKUM DEWELOPER S.A. debiutuje na GPW

  (...) Firma LOKUM DEWELOPER S.A. funkcjonuje od roku 2004. Spółka działa na rynku nieruchomości we Wrocławiu, gdzie buduje i sprzedaje zarówno , jak i użytkowe. Deweloper może pochwalić się (...)

 • Podatek od sprzedaży nieruchomości: jaka data przychodu?

  (...) w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej updof), jest odpłatne zbycie nieruchomości, jeżeli nie następuje ono w wykonywaniu i będzie miało miejsce (...)

 • Amortyzacja jednorazowa a rozpoczęcie prowadzenia działalności

  (...) o podatku dochodowym od osób fizycznych mówi, że podatnicy, w roku podatkowym, w którym rozpoczęli , mogą dokonywać jednorazowo odpisów amortyzacyjnych od zaliczonych do grupy 3-8 (...)

 • Rozliczenie ulgi na dzieci gdy brak dochodów u jednego z rodziców

  (...) Wnioskodawca ma syna z nieformalnego związku, który urodził się w październiku 2011 r. i nosi jego nazwisko. Rodzice dziecka tworzyli nieformalny związek od października 2011 r. do końca (...)

 • Przelewy online cieszą się zaufaniem Polaków

  (...) z tradycyjnych sposobów płatności, regulując rachunki na poczcie (26%) lub też w instytucjach finansowych, takich jak banki lub kasy oszczędnościowe (15%), większość z nas – a konkretnie (...)

 • Dyrektywa IDD - nowe przepisy zmienią rynek ubezpieczeń

  (...) rynek ubezpieczeń … Według założeń, ubezpieczeniowa dyrektywa IDD powinna być tym dokumentem, który wreszcie doprowadzi do ujednolicenia najważniejszych zasad na unijnym . „Dopiero po (...)

 • Wakacje 2016: Grecja i Hiszpania z szansą na sukces

  (...) turystyce wyjazdowej 1. Wyniki TUI Group o niebo lepsze od Thomasa Cooka Do ważniejszych wydarzeń ubiegłego tygodnia należało opublikowanie w ostatni czwartek raportu rocznego za ostatni rok (...)

 • Uwaga na ransomware! Szyfruje 2 razy częściej

  (...) przeglądu wynika, że w bieżącym roku celem co najmniej jednej próby zainfekowania stało się 58% komputerów firmowych, co jest wynikiem o trzy punkty procentowe wyższym od osiągniętego w (...)

 • Licytacje komornicze coraz częstsze. Czy są powody do obaw?

  (...) teoretycznie mogłoby się wydawać, że najlepsze czasy dla profesji komorniczej to okresy kryzysów ekonomicznych, hamowania gospodarki, rosnącego bezrobocia czy dołujących wskaźników (...)

 • Prezenty świąteczne w sieci: 9 zasad, które warto stosować

  (...) tegoroczne zakupy świąteczne zrobi przez Internet około 40 proc. polskich konsumentów. Bez względu na okazję, online kupuje już 55 proc. Polaków, z czego 2/3 przyznaje się do regularnych (...)

 • Handel zagraniczny I-X 2015

  (...) wyniósł 165609,6 mln USD, a import 162369,1 mln USD (spadek odpowiednio o 11,8% i o 14,7%). Dodatnie saldo ukształtowało się w wysokości 3240,5 mln USD ( minus 2598,9 mln USD). Eksport (...)

 • Praca w Polsce VII-IX 2015

  (...) r. liczba wolnych miejsc pracy w podmiotach zatrudniających co najmniej 1 osobę wynosiła 73,2 tys. i była niższa niż w kwartale poprzednim o 1,6 tys., tj. o 2,3%. W porównaniu z III kwartałem (...)

 • Kandydaci do pracy chcą znać opinie o pracodawcy

  (...) sukces zależy m.in. od dobrego przygotowania się do niej. Dlatego też przed spotkaniem z rekruterem kandydaci wertują internet w poszukiwaniu informacji, które mogą się okazać przydatne (...)

 • Trendy konsumenckie 2016: technologie

  (...) trendem okazują się nowe sposoby interakcji. Konsumenci oczekują, że sztuczna inteligencja pozwoli na interakcję z urządzeniami z pominięciem przy tym . Co więcej, aż połowa użytkowników (...)

 • 50% Polaków obawia się o kradzież dowodu osobistego

  (...) dotychczas liczbę informacji o przestępstwach dokonywanych przy użyciu skradzionej tożsamości, a więc przede wszystkim danych z dowodu osobistego. Niepokojąca jest jednak już nie tylko skala, (...)

 • EUR/USD - opór 1.11 USD coraz bliżej, możliwe wzrosty cen ropy

  (...) - Protokół z posiedzenia RBA grudzień, 10:30 (Wlk. Brytania) - Inflacja CPI (r/r) listopad (prognoza 0,1%, poprzednio -0,1%), 11:00 (Niemcy) - Indeks instytutu ZEW grudzień (prognoza 15 (...)

 • Dolar się umocni?

  (...) bazowej za listopad. Według konsensusu ma on wynieść 0,2 proc. w ujęciu miesięcznym. Żadna z prognoz nie zakłada, że może on ukształtować się na wyższym poziomie. Ponadto ostatnie dni (...)

 • Telenowela LTE bez happy endu

  (...) Komunikacji Elektronicznej sytuacja na polskim rynku wyglądała tak, że szybki internet w smartfonach na większą skalę mógł oferować jedynie Polkomtel. Bo tylko on miał do tego odpowiednie (...)

 • S&P500 - jutro decyzja FED o stopach

  (...) terminie możliwe jest korekcyjne odbicie. Spadki ze szczytu z 19-go listopada mogą zostać zniesione o 38%. W dalszej kilkutygodniowej perspektywie oczekuję spadków. Mogą one dotrzeć w rejon (...)

 • Transport: przepisy drogowe Estonii, Łotwy i Litwy

  (...) Litwy wraz z rekomendowanymi przez nie spółkami i instytucjami zrzeszone są od 1989 roku w Stowarzyszeniu Dróg Bałtyckich, kontynuującym tradycję organizacji z 1932 roku. Stronę internetową (...)

 • Restrukturyzacja operacyjna, czyli nie skupiajmy się na objawach

  (...) Bardzo istotnym zagadnieniem jest odpowiedzenie sobie na pytanie co jest problemem przedsiębiorstwa w kryzysie a dopiero później podejmować próby jego rozwiązania. Używając terminologii (...)

 • Kręta droga do nowego mieszkania

  (...) co dzień z klientami, którzy marzą o posiadaniu własnego mieszkania, zgodnie twierdzą, że liczba błędów, jakie może popełnić osoba zupełnie niezorientowana w temacie obrotu (...)

 • Compit, Częstochowa - Producent regulatorów mikroprocesorowych oraz elektronicznych elementów regulacji procesów ogrzewania, wentylacji i chłodnictwa.

  Czytaj więcej: Kontrolne i pomiarowe


strony : [ 1 ] . 2
 
15
grudzień 2015

grudzień 2015
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
28
29
30
31
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,3580
CHF 4,0222
USD 3,9523
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.