eGospodarka.pl

 • Mniej kredytów mieszkaniowych w roku 2014

  (...) wartość zadłużenia z tytułu wszystkich wyniosła 350,354 mld zł, o 5,91 procent (19,562 mld zł) więcej niż rok wcześniej, na koniec roku 2013. Na koniec roku 2014 portfel kredytów (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument KRS WH, poznaj opinie o Plast Team Szklanka do piwa 0.5 L czy przeglądaj oferty pracy z miasta Gniezno.


 • "Lewe" dochody opodatkowane. Prezydent podpisał ustawę

  (...) opodatkowania podatkiem PIT przychodów nieznajdujących pokrycia w ujawnionych przez podatnika źródłach lub pochodzących ze źródeł nieujawnionych. Nowelizacja to wynik wykonania dwóch (...)

 • Dobry rok polskich eksporterów

  (...) wyniósł 157 mld 698 mln euro i w stosunku do roku poprzedniego był wyższy o 5,9 procent, czyli o 8 mld 852 mln euro. W tym okresie import osiągnął wartość 157 mld 734 mln euro i był o 6,4 (...)

 • Inwestorzy na GPW w 2014 r.

  (...) r., podobnie jak w ostatnich trzech latach, za największą część akcji GPW odpowiadali inwestorzy zagraniczni. Ta grupa w całym 2014 r. wygenerowała 49% obrotów akcjami, przy czym w I (...)

 • Warszawskie Lotnisko Chopina zainwestuje ponad pół miliarda złotych

  (...) na kwotę 600 mln zł. Kwota ta zostanie wypłacona w dwóch transzach: krótko i długoterminowej. Ostateczny termin wykupu obligacji przypada na 30 grudnia 2022 roku. Warszawskie lotnisko (...)

 • Urokliwe Audi A7 Sportback 3.0 TDI S tronic quattro

  (...) znakomita sylwetka. Jest szerokie (1911 mm), niskie (1420 mm) i długie (4974 mm). Sprawia wrażenie wręcz przyklejonego do drogi. I ta opadająca linia dachu… Majstersztyk! Ponadto, niemiecka (...)

 • GUS: bezrobocie w styczniu 2015 nieznacznie w górę

  (...) Pod koniec stycznia 2015 r. było ich 1 mln 597,1 tysięcy, czyli 83,2 procent ogółu bezrobotnych. Prawa do zasiłku nie ma 86,1 proc. bezrobotnych. Mniej niż połowa (44,7 procent) osób (...)

 • Polski rynek pracy - ziemia obiecana Ukraińców

  (...) i Polityki Społecznej wskazują, że w 2014 roku Ukraińcy złożyli niemal 29 tysięcy wniosków o pozwolenie na pracę w Polsce, z czego wydanych zostało ponad 26 tys. . Takie statystyki (...)

 • Upadłość konsumencka nie dla wszystkich

  (...) było zbyt rygorystyczne określenie przesłanek , co skutkowało bardzo niską liczbą wszczynanych postępowań. W związku z tym podjęto prace nad zmianami w prawie upadłościowym, mające na (...)

 • Społeczna odpowiedzialność biznesu w mediach

  (...) 2014 roku w polskich mediach postrzegany był temat . W celu przeprowadzenia badania, spośród publikacji, jakie ukazały się w całym 2014 roku w prasie i na portalach internetowych (...)

 • Ulga prorodzinna w zeznaniu podatkowym gdy dzieci z kilku związków

  (...) przypadku posiadania pociech z kilku związków. Załóżmy dla przykładu, że Pan Piotr posiada w sumie trójkę małoletnich dzieci, niemniej każde z nich jest z innego związku. Podjął on (...)

 • Tablety Lenovo TAB 2 A7

  (...) wyposażono w 7-calowy pięciopunktowy ekran o rozdzielczości 1024x600 wykonany w technologii IPS. Urządzenia pracują pod kontrolą czterordzeniowego procesora MediaTek 1.3GHz i systemu Android (...)

 • Ranking kredytów hipotecznych - luty 2015

  (...) znajdziesz najlepsze kredyty! Poprosiliśmy banki o przysłanie warunków, na jakich będą skłonne udzielić kredytu hipotecznego dwuosobowej rodzinie z Warszawy. Kredyt – w kwocie 242 273 zł (...)

 • Ulga na zakup kasy fiskalnej w 2015 r.

  (...) sprzedaży kasy rejestrującej, jak też zwrot wydatków związanych z zakupem takiego urządzenia, reguluje bezpośrednio ustawa o podatku od towarów i usług w art. 111. Ust. 4 tego przepisu (...)

 • W 2015 r. sprzedaż środków trwałych bez ewidencji z podatkiem

  (...) W wnioskodawczyni wykorzystuje zarówno składniki majątku, będące podlegającymi amortyzacji jak i takie, których nie ujęła w ewidencji środków trwałych prowadzonej firmy, rezygnując tym (...)

 • Spółki handlowe, prokura i rejestr przedsiębiorców - zmiany

  (...) na istotne, nowe możliwości w zakresie zakładania spółek przez Internet, wprowadzone w wyniku nowelizacji. Dotychczas możliwe było założenie i zarejestrowanie przez Internet (przy pomocy (...)

 • Ważne wystąpienie szefowej Fed

  (...) ważne, że w ostatnim czasie obserwujemy lekki dysonans pomiędzy dość jastrzębimi wystąpieniami członków Fed po publikacji bardzo dobrego raporty z rynku pracy a nieco bardziej gołębimi (...)

 • Oszczędzanie na emeryturę: jak pokonać własną niechęć?

  (...) codziennych wyborach, w tym finansowych, narażeni jesteśmy na błędy poznawcze, działamy szybko i w uproszczony sposób, co nie zawsze prowadzi do optymalnych rezultatów – nie wspominając o (...)

 • EUR/USD - na ważnych wsparciach

  (...) - PKB n.s.a., fin. (r/r) IV kw. (1,6%, prognoza 1,6%, poprzednio 1,2%), 11:00 (Strefa Euro) - Inflacja bazowa HICP (r/r) styczeń (prognoza 0,6%, poprzednio 0,7%), Inflacja HICP (r/r) styczeń (...)

 • Masz sklep na Facebooku? Nie łam prawa!

  (...) znakomita większość e-sprzedawców (86 proc.) wykorzystuje media społecznościowe do promowania swoich produktów. Czy jest to opłacalne? Zdecydowanie tak - blisko połowa sklepów internetowych (...)

 • S&P500 - korekta by sie przydała

  (...) zmian. Na wykresie kontraktów na indeks WIG20 silny opór znajduje się w okolicy 2360-2390 pkt (wykres 1). W krótkim kilkusesyjnym terminie próba przełamania tej bariery nie powinna się udać (...)

 • Ubezpieczenie OC: obniżone odszkodowanie? Walcz w sądzie

  (...) zadecydować sąd Pomniejszenie jest możliwe na podstawie artykułu 362 ustawy kodeksu cywilnego. Zgodnie ze wspomnianym artykułem, „jeżeli poszkodowany przyczynił się do powstania lub (...)

 • Dolny Śląsk potrzebuje menedżerów

  (...) się Wrocław i całe województwo dolnośląskie to duży potencjał rozwoju biznesu. Region ten jest drugą co do wielkości strefą ekonomiczną w Polsce i czwartą w Europie. Poziom bezrobocia w (...)

 • Rynek mieszkaniowy 2015: co nas czeka?

  (...) czytamy w raporcie najdroższe znajdziemy w Sopocie, gdzie mediana ceny transakcyjnej m2 za 2014 r. przewyższa 10 tys. zł. Kolejne najdroższe lokalizacje na rynku pierwotnym to oczywiście (...)

 • Ile zarabia magister inżynier?

  (...) zawodowym magistra inżyniera zarabiał 9 000 PLN i więcej, a 25% z nich zarabiało 3 800 PLN i mniej. We wszystkich województwach więcej zarabiali pracownicy po studiach magisterskich (...)

 • Famet - Fabryka aparatury i urządzeń przemysłowych, rury bimetalowe żebrowane, chłodnice powietrzne, urządzenia ochrony środowiska.

  Czytaj więcej: Maszyny i narzędzia


strony : [ 1 ] . 2
 
24
luty 2015

luty 2015
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
23
24
25
26
27
28
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1763
CHF 3,8909
USD 3,6948
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.