eGospodarka.pl

 • WIG20 kończy sesję zwyżką o 2,95 procent

  (...) przyniosła kontynuację zwyżkowej tendencji, rozpoczętej kilka dni wcześniej. Po początkowym, dwugodzinnym okresie wahań, główne indeksy poszły ostro w górę. Największą dynamiką (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument e-Deklaracja CIT-D, poznaj opinie o Lipton Tropical Fruit Tea w Piramidkach czy przeglądaj oferty pracy z miasta Bielawa.


 • Kadra zarządzająca niepewna własnych decyzji

  (...) tego roku poproszono 442 kierowników, i dyrektorów firm z Ameryki Północnej, Europy oraz Azji i Pacyfiku. Celem badań było zrozumienie poziomu pewności liderów podczas podejmowania decyzji (...)

 • Polski rynek wynajmu w ogonie Europy

  (...) dla większości krajów europejskich na temat tego jak ich obywatele realizują swoje potrzeby mieszkaniowe. Dla Polski wskazują na dynamiczny rozwój rynku, ale wciąż nie można ich nazwać (...)

 • Zaliczka na podatek dochodowy w 2014 r.

  (...) wspomnieć, iż pojęcia „zaliczek na podatek dochodowy” z tytułu prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej (w zakresie PIT-u) ustawodawca używa jedynie do dwóch form (...)

 • W 2014 r. odliczenie podatku VAT od samochodu z kratką?

  (...) VAT-u przy nabyciu oraz zakaz odliczania VAT-u od paliwa do takich aut obowiązują do końca 2013 roku. Rok temu Polska wystąpiła jednak do Komisji Europejskiej o zgodę na stosowanie odmiennych (...)

 • Podatek dochodowy (PIT): podwyżka przez zamrażanie?

  (...) rządu PO-PSL względem systemu opodatkowania osób fizycznych (PIT) w latach 2009-2013 było utrzymanie na niezmienionym poziomie nominalnych wartości podstawowych parametrów systemu podatkowego (...)

 • Różnice kursowe a działalność zwolniona i opodatkowana PIT

  (...) Wnioskodawca zamierza prowadzić działalność gospodarczą na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Prowadził będzie zarówno działalność zwolnioną – objętą zezwoleniem strefowym, jak i (...)

 • Grupa kapitałowa a ochrona danych osobowych

  (...) dwa przedsiębiorstwa, które pozostają ze sobą w związku kapitałowym. Składa się z jednostki dominującej i jednostek zależnych (kontrolowanych przez jednostkę dominującą) albo (...)

 • Eurodolar – korekcyjne odbicie

  (...) Euro) - Saldo rachunku bieżącego s.a. (EUR), wrzesień (prognoza 18 mld, poprzednio 17,4 mld), 11:00 (Strefa Euro) - Bilans handlu zagranicznego s.a. (EUR), wrzesień (prognoza 14 mld, poprzednio (...)

 • KNF ostrzega: uwaga na płatności w Internecie

  (...) używania pewnych systemów płatności stosowanych w niektórych sklepach internetowych. W szczególności chodzi o korzystanie z serwisów pośredników płatności, nie będących bankami. W (...)

 • Renault Clio 0.9 TCe Energy Dynamique

  (...) zawsze coś mi się podobało, choć nigdy nie potrafiłem powiedzieć co. W przypadku nowego modelu już wiem, co to jest – przód samochodu. Wydaje się on bardzo duży i optycznie poszerza już (...)

 • Sprzedaż obligacji skarbowych X 2013

  (...) wartości nominalnej 185 716 700 zł, czyli za kwotę o ponad 27 mln zł większą niż w poprzednim miesiącu. Największą popularnością wśród kupujących cieszyły się tzw. dwulatki, których (...)

 • Koszty utrzymania mieszkania X 2013

  (...) już od 11 miesięcy pozostaje poniżej celu wyznaczonego przez Radę Polityki Pieniężnej (2,5%). Wynik na 0,8% był niższy od oczekiwań ekonomistów (1%). Warto dodać, że najnowsze prognozy (...)

 • TFI: sprzedaż i umorzenia X 2013

  (...) za to udział funduszy akcyjnych, do których klienci wpłacili w minionym miesiącu prawie miliard złotych (dokładnie +0,93 mld zł). To najlepszy wynik od wielu miesięcy i kolejna oznaka (...)

 • Kurs EUR/USD tuż poniżej 1,35

  (...) wielu ważnych wydarzeń, dlatego też oczekujemy relatywnie spokojnych notowań. Z danych makro największą uwagę powinien przykuć odczyt indeksu nastrojów na rynku nieruchomości USA – NAHB (...)

 • Możliwe płaskie otwarcie na europejskich rynkach akcji

  (...) nadal rosły, ale już nie tak ochoczo jak dzień wcześniej. Można nawet powiedzieć, że pojawiła się wyraźna blokada nie pozwalająca wyjść indeksom wyżej. W przypadku CAC40 (wzrost o 0,2 (...)

 • Małe firmy a e-marketing

  (...) br. wzięło udział 828 mikro- i małych firm, zarejestrowanych w serwisie Firmy.net. Ankietowani odpowiadali na pytania dotyczące m.in. miejsc, w których promują swoją ofertę w sieci (...)

 • Duży wzrost cen nieruchomości w Chinach

  (...) Chinach Jedną z ciekawych i często ignorowanych przez rynki informacji jest zmiana cen nieruchomości w chińskich aglomeracjach. Aby jak najcelniej uchwycić sedno problemu, sporządzamy (...)

 • Najlepsze kredyty hipoteczne XI 2013

  (...) 3M utrzymuje się ostatnio na rekordowo niskim poziomie 2,66 proc., czyli ponad 2 p. p. niższym niż rok temu. Powoduje to, że rata 30 letniego kredytu udzielanego na 200 tys. PLN znacznie się (...)

 • Początek tygodnia na istotnych poziomach dla EUR/USD

  (...) sprawą gołębiego wystąpienia Janet Yallen, która przedstawiała w Senacie swoje plany dotyczące działalności FED pod jej przewodnictwem. Co spowodowało, że dolar ponownie znalazł się pod (...)

 • Mobilna strona internetowa kluczem do sukcesu

  (...) w Europie Zachodniej, także w Polsce, Internet stacjonarny to jeszcze ten główny (w Japonii mobilny Internet już dominuje), to w ostatnich trzech latach obserwujemy ogromny rozwój mobilnego (...)

 • Zatory płatnicze: uwaga na francuskie firmy

  (...) r. wyniesie od 0,6% do 0,8%, w zależności od poziomu inwestycji (od +0,2% do +0,6%). Słaby wzrost konsumpcji gospodarstw domowych – tylko 0,4% w ujęciu rocznym. Wciąż wysoka liczba (...)

 • Rynek akcji, walut i surowców 11-15.11.13

  (...) kilka tygodni czekają nas wzrosty. Oczekuję ataku na styczniowe maksimum na poziomie 2634pkt.… EUR/USD – powrót powyżej oporu w rejonie 1.3480 USD jest w mojej ocenie krótkotrwały (...)

 • Mieszkanie dla młodych z haczykami

  (...) w programie MDM z uwzględnieniem rocznego budżetu. Rząd chce przeznaczyć w latach 2014 – 2018 od 600 do 762 mln złotych na dopłaty. Jednak przekroczenie rocznych limitów pomocy mieszkaniowej (...)

 • Networking a poszukiwanie pracy

  (...) krok po kroku. Zacznij od ludzi, których znasz – w pracy i życiu prywatnym. Miej oczy szeroko otwarte i wyłapuj informacje, które mogą przynieść Ci korzyść. Bądź otwarty na innych, mniej (...)

 • Wirtualne.net - Chcesz zarejestrować domenę? U nas zarejestrujesz domeny polskie funkcjonalne, z polskimi znakami, funkcjonalne globalne, narodowe, i regionalne. To wszystko w bardzo przystępnych wariantach cenowych. Serdecznie zapraszamy.

  Czytaj więcej: Domeny


strony : [ 1 ] . 2
 
18
listopad 2013

listopad 2013
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
25
26
27
28
29
30
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1805
CHF 3,3909
USD 3,0953
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.