eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

 • Lepiej już było. Rośnie pesymizm przesiębiorców

  (...) dominuje pesymizm. Wyniki sierpniowe wskazują, że główny wskaźnik poziomu bezpieczeństwa prowadzenia działalności gospodarczej spadł o 8,19 pkt. i na koniec sierpnia wyniósł 2,93 pkt. Jak (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Mechanik - przykładowe CV (życiorys), poznaj opinie o Sharp EL-M812BYR czy przeglądaj oferty pracy z miasta Czechowice-Dziedzice.


 • CBOS: Polacy nie ufają parabankom i rzadko z nich korzystają

  (...) , problemy Polaków z parabankami stały się tematem niezwykle popularnym. Okazuje się jednak, że instytucje te nie cieszą się zbyt dużym zaufaniem, nie mają też w naszym kraju dużej grupy (...)

 • Nowe szczyty na parze EUR/USD

  (...) na jutrzejsze orzeczenie niemieckiego trybunału w sprawie zgodności ESM z konstytucją, co przewidziane jest na godzinę 10. Tym samym, sąd nie podjął decyzji o odroczeniu wyroku na późniejszy (...)

 • Giełdy europejskie wciąż uśpione

  (...) sprzedawano fakty, chwilowo się skończyły. Najwyraźniej inwestorzy doszli do wniosku, że cena tego typu transakcji stała się zbyt wysoka. Niewielu chce ryzykować, a to oznacza, że naprawdę (...)

 • TFI: wartość aktywów netto VIII 2012

  (...) możliwy dzięki dodatnim wynikom zarządzania wypracowanym przez zarządzających funduszami. W sierpniu wynik ten szacujemy na +1,0 mld zł. Pomimo pozytywnych stóp zwrotu uzyskanych przez blisko (...)

 • Idealny operator komórkowy według Polaków

  (...) relacje. Kochają ich i nienawidzą jednocześnie. Oceniają ich bardzo surowo za wysokie koszty, słabą obsługę klienta, słaby zasięg itp. Z drugiej strony, klienci chętnie korzystają z (...)

 • Rynek gazu w Polsce - kierunki rozwoju

  (...) wprowadzania konkurencji w sektorach, gdzie świadczenie usług uzależnione jest od dostępu do infrastruktury, której powielenie jest niemożliwe lub nieopłacalne. Przykładem jest (...)

 • System emerytalny to dla Polaków zagadka

  (...) się tematem aktualnych rozmów wielu Polaków. Przyczyniają się one tym samym do rosnącej świadomości konieczności podjęcia dodatkowych działań w celu zabezpieczenia stabilności finansowej (...)

 • Jutro werdykt niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego

  (...) że werdykt w tych sprawach zostanie przesunięty w czasie, więc wszystko wskazuje na to, że poznamy go jutro przed południem. Wiadomo, że jest on kluczowy z punktu widzenia programów walki z (...)

 • Podatek u źródła przy sprzedaży udziałów

  (...) posiada 100% udziałów w spółce polskiej, które to udziały ma zamiar sprzedać do podmiotu polskiego. Majątek sprzedawanej spółki stanowią nieruchomości oraz ruchomości- samochody (...)

 • Odzież ochronna motocyklisty a koszty firmy

  (...) Dyrektor IS w Łodzi w interpretacji indywidualnej z 8 czerwca 2012 r. (IPTPB1/415-160/12-4/AG). Organ podatkowy rozpatrzył w niej problem jednego z podatników, który prowadził w zakresie usług (...)

 • Na rynku walutowym uspokojenie nastrojów

  (...) dane na temat indeks Sentix dla strefy euro. Wrześniowy odczyt przebił oczekiwania analityków. Indeks wzrósł do -23,2pkt. z -30,3pkt. , po tym jak wcześniej spadla przez pięć kolejnych (...)

 • Zwrot VAT w budownictwie a współwłasność nieruchomości

  (...) mieszkalnego jest rodzeństwo (każdy posiada udział we współwłasności w wysokości 50%). Jedno z nich poniosło wydatki na remont domu – odnowiona została elewacja zewnętrzna, wyremontowana (...)

 • Rozbieżne wyroki sądów i interpretacje podatkowe

  (...) często niejasnych przepisów , brak jednolitości interpretacji to jeden z głównych problemów przedsiębiorców w prowadzeniu działalności gospodarczej. W przeprowadzonym przez Tax Care badaniu (...)

 • Sprzedaż gruntu przez rolnika w podatku VAT

  (...) Wnioskodawca od 1993 r. prowadzi . Wtedy to nabył pierwsze w ilości 1,82 ha. Kolejne nabył w 2002 r. o powierzchni 4,99 ha (działka o numerze 156/3) od Agencji Nieruchomości Rolnych (...)

 • Norton Internet Security, AntiVirus i Norton 360 w nowych wersjach

  (...) systemem operacyjnym Windows® 8 i zostały zaprojektowane tak, aby zwiększyć jego szybkość i bezpieczeństwo w porównaniu z Windows Defender obecnym w systemie. Jak wykazały testy (...)

 • Rynki akcji: realizacja zysków

  (...) indeksów o więcej niż 1 proc. swoją wartość zmieniły NASDAQ, który spadł o ponad 1 proc. i grecki ATHEX, który zyskał na wartości ponad 4 proc. Wyczekująca postawa inwestorów była (...)

 • Zatory płatnicze mogą prowadzić do upadłości

  (...) samodzielną podstawę do ogłoszenia upadłości przedsiębiorcy. Zgodnie z polskim prawem upadłość ogłasza się m.in. wówczas, gdy dłużnik nie wykonuje swoich wymagalnych zobowiązań (...)

 • Rodzina na Swoim VII-VIII 2012

  (...) sobie sprawę z umykającej szansy, bo w lipcu i sierpniu padły tegoroczne rekordy liczby zaciągniętych . Po ok. 3,7 tys. sztuk co miesiąc. Jak podaje prowadzący Bank Gospodarstwa Krajowego w (...)

 • Marki w social media

  (...) się standardowym elementem planowania . Szeroki zasięg tego medium – ponad 80% użytkowników sieci odwiedza te portale w każdym miesiącu (wg badania Megapanel PBI/Gemius) – sprawia, że (...)

 • Bezpieczny wynajem mieszkania dla studenta

  (...) fajne mieszkanie i spokojnie w nim mieszkać przynajmniej do następnych wakacji, skorzystaj z 19 porad portalu domy.pl. 1. Zrób dogłębne rozeznanie rynku Zanim rozpoczniesz poszukiwania (...)

 • Podatek liniowy czy skala podatkowa?

  (...) których dochody mieszczą się w pierwszym przedziale skali podatkowej, a zatem rozliczających się fiskusem według 18-proc. stawki - wynika z najnowszej informacji Ministerstwa Finansów (...)

 • Prawa autorskie: Chińczycy pozwą Apple za iPhone5?

  (...) chińskich firm użyła zdobytych zdjęć najnowszego smartfona , by stworzyć i opatentować w swoim kraju... kopię designu tego modelu. Może to doprowadzić do sytuacji, w której Amerykanie (...)

 • Bancassurance czyli dystrybucja ubezpieczeń przez banki

  (...) na polskim rynku usług finansowych, które polega na współpracy banków z towarzystwami ubezpieczeniowymi w celu oferowania klientom zarówno produktów bankowych, jak i ubezpieczeniowych w jednym (...)

 • Eurodolar wyhamował

  (...) zagranicznym Dziś opublikowane zostaną dane o bilansie handlu zagranicznego: o 10:30 w Wielkiej Brytanii i o 14:30 w Stanach Zjednoczonych. W przypadku obydwu tych krajów rynek spodziewa się (...)

 • Zakład Informatyki Lasów Państwowych -

  Czytaj więcej: Państwowe


strony : [ 1 ] . 2
 
11
wrzesień 2012

wrzesień 2012
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1085
CHF 3,4023
USD 3,2098
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.