eGospodarka.pl

 • RPP nie zmieniła stóp procentowych

  (...) jeszcze ostatecznie mówić o trwałym pokonaniu tej bariery, jednak biorąc pod uwagę to jak skutecznie broniła się w ostatnich dniach to wydaje się, że droga do wzrostu w kierunku (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument e-Deklaracja CIT-9R, poznaj opinie o Pentagram Router Cerberus P 6331-42 czy przeglądaj oferty pracy z miasta Kartuzy.


 • PKB Polski wzrósł o 4,4%

  (...) Rada Polityki Pieniężnej nie zdecydowała się na podobne posunięcie na zakończonym w środę posiedzeniu. Główna stopa procentowa wynosi więc nadal 3,75 proc., ale jeśli na światowych (...)

 • GPW: notowania WIG20 wzrosły o 0,6%

  (...) parkiecie przyniósł kontynuację rozpoczętej dzień wcześniej tendencji spadkowej. Indeks naszych największych spółek tracił na otwarciu prawie 0,5 proc. Jeszcze przed upływem pierwszej (...)

 • Rynek zdyskontował wysokie ryzyko

  (...) arabskich był również rzecz jasna wzrost cen ropy. Przed Senatem wystąpił wczoraj Ben Bernanke. Podtrzymał on swoje dotychczasowe "gołębie" nastawienie do polityki monetarnej. Indeks S&P (...)

 • Kurs EUR/USD znowu przetestował opór 1,3850

  (...) tego ograniczenia również okazała się nie udana. W trakcie dzisiejszej sesji kurs EUR/USD powinien pozostać w przedziale wahań 1,3700-1,3850. Na najbliższe dni zaplanowanych jest kilka (...)

 • Lista dłużników II 2011

  (...) na przestrzeni ostatniego kwartału kwota zaległego zadłużenia wzrosła o ponad 3,15 miliarda złotych (12%), a w ciągu ostatniego roku niespłacane zadłużenie zwiększyło się o 68% (...)

 • Rolnik na VAT: powrót do zwolnienia

  (...) o VAT mówi, że rolnik który zrezygnował ze zwolnienia w podatku VAT, a co za tym idzie ze statusu rolnika ryczałtowego i postanowił rozliczać się z tego podatku na zasadach ogólnych, może (...)

 • Ulga prorodzinna a ślub dzieci

  (...) ustawodawca zawarł w dwóch miejscach ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych: art. 27f oraz art. 6. Zgodnie z nimi, od podatku dochodowego obliczonego wg skali podatkowej, pomniejszonego o (...)

 • Dodatek za nadgodziny dobowe

  (...) rozliczył w danym miesiącu pracy w godzinach nadliczbowych z tytułu przekroczenia normy dobowej, powinien w ostatnim miesiącu okresu rozliczeniowego zapłacić za te nadgodziny dodatek 50%, czy (...)

 • GUS o PKB w IV kw. 2010

  (...) stałych średniorocznych roku poprzedniego) wzrósł realnie o 4,4% w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego. W IV kwartale 2010 r. czynnikiem wzrostu PKB był popyt krajowy (wpływ na (...)

 • Przybywa nowych lokat bankowych

  (...) zmieniło ofertę depozytową. To pierwszy tak obfity w zmiany miesiąc od początku 2010 roku. Wszystko za sprawą Ministerstwa Finansów, które przygotowało projekt zmian do zasad zaokrąglania (...)

 • Telefon Samsung GALAXY 551

  (...) rodziny produktów zainspirowanych możliwościami i sukcesem smartfonu Samsung Galaxy S. Model ten został zaprojektowany z myślą o użytkownikach szukających stylowego i wygodnego narzędzia (...)

 • Flota samochodowa w Polsce 2010

  (...) zrzeszonych w Polskim Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP) pokazują, że polityka przyjęta przez największych graczy branży wynajmu długoterminowego przynosi pożądane rezultaty (...)

 • Wzrost sprzedaży online w Polsce

  (...) obrotów odnotowanych przez sklepy internetowe był znacznie bardziej dynamiczny niż wzrost tradycyjnej sprzedaży w Europie. Największy wzrost odnotowano w Holandii (40%), Wielkiej Brytanii (25%) (...)

 • Pracodawcy a świadczenia zdrowotne dla pracowników

  (...) ponoszone przez pracodawców na opiekę medyczną i ochronę zdrowia swoich pracowników wzrosły w Europie o 3,3 % w 2010 roku. Dla wielu europejskich gospodarek był to wzrost silniejszy od wzrostu (...)

 • Bezpieczna bankowość elektroniczna

  (...) nie można ZeuSa nazwać wirusem, bo nie wkrada się on potajemnie do komputera i go nie niszczy. To złośliwe oprogramowanie, które... sami sobie instalujemy! Po prostu – ZeuS proponuje (...)

 • Budowa domu: jakie ściany zewnętrzne?

  (...) fundamentu, można zająć się murowaniem ścian nadziemia. Aby prawidłowo je postawić, musimy rozpocząć cały proces od tzw. wyprowadzenia narożników. Polega to na ustawieniu w każdym z nich (...)

 • Land Rover Range_e

  (...) zaawansowany silnik hybrydowy składający się z jednostki Diesla oraz napędu elektrycznego. Land Rover planuje wprowadzić go w przyszłości do produkowanych samochodów, wraz z rozpoczęciem (...)

 • Microsoft Windows Intune

  (...) się podczas Microsoft Management Summit w Las Vegas. Produkt zostanie udostępniony dla przedsiębiorstw w ponad 35 krajach, w tym w Polsce. Aby umożliwić partnerom zapoznanie się z nowym (...)

 • 3-miesięczny WIBOR sięga już 4,16%

  (...) muszą sobie odpowiadać członkowie RPP. Z tym, że Rezerwa Federalna jako cel swojej polityki ma wpisane oprócz dbania o tempo wzrostu cen w gospodarce także troskę o zatrudnienie i trwały (...)

 • Większe wydatki firm na ochronę baz danych

  (...) Outlook: 2011” („Zarządzanie ryzykiem i zgodnością z przepisami, 2011 r.”), opracowanego na zlecenie McAfee przez firmę Evalueserve, wynika, że w celu rozwiązania problemów z (...)

 • USA: indeks ISM dla przemysłu wzrósł do 61,4pkt.

  (...) w lutym z 60,8 na 61,4 pkt. Wydatki na inwestycje budowlane w styczniu spadły (zima) o 0,7 proc. Nie były to dane zmuszające do sprzedaży akcji. Również wystąpienie Bena Bernanke, szefa Fed (...)

 • Karta kredytowa World MasterCard od Alior Bank

  (...) World MasterCard i towarzyszący jej program World MasterCard Rewards wyróżnia nowatorskie podejście do programów lojalnościowych. W ramach programu za każde 5 złotych wydane na zakupy w (...)

 • Największa od pół roku przecena na Wall Street

  (...) Libii i na Bliskim Wschodzie ropa znów drożała, a przecena na Wall Street była największa od ponad pół roku. Niewykluczone, iż dzisiejsze wydarzenia: raport ADP z amerykańskiego rynku pracy (...)

 • Wzrosła inflacja w Korei Południowej

  (...) we wtorek wymazując wzrosty z dwóch poprzednich sesji, pomimo rekordowego odczytu ISM dla sektora produkcji. Co prawda opublikowano też gorsze od oczekiwanych dane o nakładach w budownictwie, ale (...)

 • Ar-Ka - Piekarnia komunikantów, hostii i opłatków wigilijnych.

  Czytaj więcej: Pieczywo


strony : [ 1 ] . 2
 
2
marzec 2011

marzec 2011
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
28
29
30
31
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 3,9776
CHF 3,1130
USD 2,8843
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.