eGospodarka.pl

 • Odliczenie VAT ze skanu faktury

  (...) 86 ustawy o VAT, zgodnie z którym podatnicy mogą odliczać ten podatek od nabytych towarów i usług w takim zakresie, w jakim dokonane zakupy są wykorzystywane do wykonywania czynności (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Najem: Umowa najmu nieruchomości, poznaj opinie o Holden MR-42 czy przeglądaj oferty pracy z miasta głogów.


 • Wynajem nieruchomości obok działalności gospodarczej?

  (...) Wnioskodawca prowadzi od września 1992 r. – aptekę oraz wycenę nieruchomości. Zawodowo nie zajmuje się wynajmem lokali. W marcu 2018 r. zainteresowany wraz z żoną kupił lokal mieszkalny (...)

 • Najemcy bez ubezpieczenia muszą być gotowi na wydatki

  (...) wynajmowanych mieszkaniach mieszkają nawet 2 miliony Polaków. O ile jednak właściciele lokali przeważnie decydują się na ubezpieczenie nieruchomości, o tyle już taka zapobiegliwość jedynie (...)

 • Monitory gamingowe AOC G2

  (...) przekątną 23,8 cala i odświeżanie odpowiednio 144 Hz oraz 75 Hz. Modele 27G2U oraz 27G2U5 mają przekątną 27 cali. Dzięki zastosowaniu matryc IPS, zamiast najpopularniejszych w monitorach (...)

 • Ustawa o ochronie konkurencji i konsumentów. Zmiany już od dziś

  (...) spraw. Po pierwsze, wynikają z konieczności dostosowania prawa krajowego do unijnego po wejściu w życie . Po drugie, mają ułatwić UOKiK pracę – egzekwowanie przepisów, prowadzenie (...)

 • Co Polacy sądzą o swoich wynagrodzeniach?

  (...) Na coraz częściej mówi się o dominacji pracownika. Potwierdzeniem tego są również ostatnie dane odnośnie rekrutacji, które wyraźnie wskazują, że o kandydatów do pracy jest coraz (...)

 • Ceny mieszkań w Polsce, czyli hossa z szarego końca

  (...) rekordowe. Na 7 największych rynkach za metr używanego lokum trzeba już płacić o prawie 10% więcej niż u szczytu ostatniej hossy – wynika z danych NBP za drugi kwartał br. I choć HRE (...)

 • Polowanie na jabłka. Phishing celuje w urządzenia Apple

  (...) na socjotechnice i ma mało wspólnego z oprogramowaniem. Najnowsze badanie firmy Kaspersky dowodzi, że na przestrzeni pierwszych 6 miesięcy bieżącego roku liczba przypadków, w których (...)

 • Jak polskie miasta promują elektromobilność?

  (...) się miast w kontekście elektromobilności”. Publikacja została przygotowana przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów na zlecenie PSPA, a zaprezentowano ją przy okazji Kongresu Nowej Mobilności (...)

 • Używane czy budżetowe? 5 porad dla kupujących opony

  (...) historia i ukryte wady? Fabrycznie jest wnikliwie badane na każdym etapie swojej produkcji. Zanim pojawi się w sklepie, poddawane jest nawet prześwietleniom promieniami rentgenowskimi tak, aby (...)

 • Połowa zatrudnionych szuka nowej pracy

  (...) się rozglądać za nową pracą? Zasadnicze powody są trzy: chęć , wyższe zarobki oraz zła atmosfera w obecnym miejscu pracy. Okazuje się, że 56 proc. osób uczestniczy w rekrutacjach pomimo (...)

 • Upadłość konsumencką można przewidzieć

  (...) Gospodarczej wynika, że przeciętna, miesięczna liczba oscyluje wokół 600. Tendencja jest jednak wzrostowa, ponieważ na przestrzeni sześciu pierwszych miesięcy tego roku sądu ogłosiły 3,7 (...)

 • Agencja pracy tymczasowej remedium na problemy firm?

  (...) polskich firm nie tylko wsparcie w samym procesie rekrutacji, ale również w bezpośrednim zatrudnianiu. Z raportu wynika, że pracodawcy najczęściej poszukują , z niższymi kompetencjami (...)

 • Banki odmawiają finansowania firm. Co dalej?

  (...) przez banki, jest ocena ryzyka kredytowego. Duża część przedsiębiorstw, zwłaszcza krótko funkcjonujących na rynku, nie posiada żadnej zdolności kredytowej możliwej do udokumentowania w (...)

 • Fed zetnie stopy

  (...) ostatnich kilkudziesięciu godzinach, ale postrzegamy to jako „miłe złego początki.” EUR/USD zszedł ponownie do 1,10. Dziś przed południem zostaną opublikowane ważne dane ze strefy euro (...)

 • 5 kroków do bezpieczeństwa danych w administracji samorządowej

  (...) przetwarzane przez systemy IT urzędów gmin i miast są słabo chronione. Jednym z głównym powodów tej sytuacji jest fakt, że w ponad połowie polskich urzędów (57 proc.), które przeszły (...)

 • Skąd pochodzą części samochodowe?

  (...) również pewnego stopnia ignorancji. Wielu kierowców ciągle hołduje przekonaniu, że w rynek zaopatrują przede wszystkim koncerny motoryzacyjne. Niewiele osób ma również świadomość, że (...)

 • Monitoring wizyjny w walce o customer experience?

  (...) 11% klientów rezygnuje z zakupów ze względu na zbyt długi czas oczekiwania przy kasie. Aby sklepy stacjonarne mogły zatrzymać ten odpływ, muszą podjąć działania zmierzające do (...)

 • DS 3 Crossback 1.2 PureTech EAT8 Grand Chic

  (...) do designu tego auta. To jeden z tych projektów, który zwraca na siebie uwagę... wszystkim. I nie bardzo wiadomo, od czego zacząć. Przednie reflektory mają tak nietypowy kształt, że nie (...)

 • Wilga, Wydawnictwo - Książki dla dzieci, słowniki, poradniki językowe.

  Czytaj więcej: Książki


strony : [ 1 ]
 
17
wrzesień 2019

wrzesień 2019
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
30
 
 
 
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,3410
CHF 3,9649
USD 3,9412
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.