eGospodarka.pl

 • Polska: wydarzenia tygodnia 15/2019

  (...) i prognozach dla polskiej gospodarki staram się zachować dużą ostrożność. W obecnym przedwyborczym okresie każda informacja wychodząca z instytucji tej rangi jest, a przynajmniej może mieć (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Równe traktowanie w zatrudnieniu - oświadczenie pracownika, poznaj opinie o Sagaform Szklanki wysokie Juicy czy przeglądaj oferty pracy z miasta kowary.


 • Europa: wydarzenia tygodnia 15/2019

  (...) radę z amerykańską presją w sprawie dostaw rosyjskiego gazu i Nord Stream 2. Strategia amerykańska już kilka lat temu zmieniła kolejność na liście głównych przeciwników Stanów (...)

 • Świat: wydarzenia tygodnia 15/2019

  (...) Xi Jinpinga we Włoszech, Monako i Francji Media skoncentrowały swoją uwagę na chińskiej gospodarce. Analizy były prowadzone w nie najlepszej atmosferze, bo bardzo często analitycy oceniali (...)

 • Zabudowa meblowa poza budynkami mieszkalnymi z 23% stawką VAT

  (...) Wnioskodawca wykonuje na wymiar u klienta (szafy wnękowe, meble kuchenne na wymiar, meble łazienkowe, garderoby). Meble są wykonywane każdorazowo na konkretne zamówienie. Zainteresowany je (...)

 • Zwolnienie z podatku dla młodych jeszcze w 2019 r., niższa stawka PIT

  (...) obniżenie PIT-u z 18% do 17% oraz wyższe . Brzmi to bardzo dobrze. Zgłębiając jednak temat łatwo zauważyć, że aż tak kolorowo nie jest. Zwolnienie z PIT dla młodych W tzw. „Piątce (...)

 • Malowanie mieszkania, czyli farba do kuchni nie sprawdzi się wszędzie

  (...) dlatego zanim kupimy farbę w supermarkecie czy sklepie specjalistycznym, warto wiedzieć na jakie informacje znajdujące się na opakowaniu farby należy zwrócić uwagę - zauważają eksperci (...)

 • TFI: sprzedaż i umorzenia III 2019

  (...) r. -1,2 mld PLN sprzedaży netto ogółem 0,0 mld PLN sprzedaży netto funduszy dłużnych i krótkoterminowych dłużnych -0,6 mld PLN sprzedaży netto funduszy akcyjnych i mieszanych - W marcu (...)

 • TFI: wartość aktywów netto III 2019

  (...) rynku, dostrzeżemy, że największy (ponad 1 mld zł) wartościowy spadek dotyczył funduszy aktywów niepublicznych. Na kolejnej pozycji uplasowały się , z których odpłynęło 346 mln zł. Co (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców: barierą biurokracja i koszty

  (...) większą rzeszę amatorów, co owocuje m.in. coraz lepszym przygotowaniem firm na personel różnych narodowości. Otwartością w tym zakresie szczególnie cechują się przedsiębiorstwa świadome (...)

 • Ceny paliw w górę? Kurs ropy najwyżej od 5 miesięcy

  (...) niż planowała. Zapaść gospodarcza i również ograniczają produkcję pogłębiając jednocześnie kryzys w tym państwie. Jednocześnie rynek nie wierzy, że trwale zostało przywrócone (...)

 • Nowa, krytyczna luka w zabezpieczeniach systemu Windows

  (...) o tyle poważne, że pozwalają one cyberprzestępcom na pełną dyskrecję w kontrolowaniu zainfekowanych urządzeń i wykorzystywaniu ich do własnych celów. I wprawdzie taki wzrost przywilejów (...)

 • Ile kosztuje koszyk wielkanocny 2019?

  (...) pokaźne podwyżki cen warzyw polowych to pokłosie ubiegłorocznego nieurodzaju, z którym zmagała się zarówno Polska, jak i Unia Europejska. W rezultacie tego musimy być przygotowani, że dziś (...)

 • Zakaz jazdy ciężarówek w 2019 r. Jakie terminy w Polsce i Europie?

  (...) świąteczny zakaz reguluje rozporządzenie ministra transportu z dn. 31 lipca 2017 roku. Ograniczenia dotyczą samochodów powyżej 12 ton DCM, z wyłączeniem autobusów oraz pojazdów (...)

 • Oglądałeś film pornograficzny? Mamy twoje nagranie!

  (...) skrzynki użytkowników z Australii, USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Hiszpanii, Czech oraz Rosji. Jak wyjaśnia Ondrej Kubovic, specjalista ds. bezpieczeństwa w ESET, oszuści wysyłają (...)

 • MFW oczekuje problemów fiskalnych w Polsce?

  (...) Fundusz Walutowy (MFW) opublikował nowe szacunki gospodarcze dla świata. Globalny został zrewidowany w dół o 0,2 pkt proc. w porównaniu do prognoz z początku roku i ma wynieść 3,3 proc. W (...)

 • Wielkanoc na wczasach. To się opłaca

  (...) się tak, że od Wielkanocy do dzielił nas miesiąc. W tym roku jest to zaledwie 6 dni roboczych. Mimo to już na około 3 tygodnie przed świętami ilość rezerwacji znacznie (30 proc.) (...)

 • Dlaczego spłata zobowiązań staje się problemem?

  (...) Bank Polski raport „Zasobność gospodarstw domowych w Polsce”, zadłużenie dotyczy przeszło 40 proc. gospodarstw naszego kraju. Najczęściej chodzi tu o i konsumpcyjne. O ile kredytowanie (...)

 • Najwięcej za OC wciąż płacą młodzi kierowcy

  (...) roku, ale to dopiero minione 12 miesięcy przyniosło ich stabilizację. Kierowcy nie powinni też narzekać na początek roku, który rozpoczął się kolejnymi obniżkami. Oto wyniki opracowanego (...)

 • Dolar nieco mocniejszy

  (...) uzgodnili odroczenie brexitu o ponad 6 miesięcy, zmienność na rynku funta wyraźnie się obniżyła. Z horyzontu zniknęło ryzyko natychmiastowego rozwodu z UE bez zatwierdzonych warunków, ale (...)

 • Inwestowanie na giełdzie: analiza spółki Orlen

  (...) jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, w ramach indeksów WIG20, WIG30 oraz skupiającego firmy odpowiedzialne społecznie Respect Index. Relacje inwestorskie prowadzone (...)

 • Acer Nitro 7 i zmodernizowany Nitro 5

  (...) Acer Nitro 7 ma nową elegancką metalową obudowę o grubości 19,9 mm. Ma 15,6-calowy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości z częstotliwością odświeżania 144 Hz oraz czasem reakcji (...)

 • Volkswagen Golf 1.5 TSI 130 KM - kondycja króla nadal dobra

  (...) – wtedy właśnie dostałem do rąk kluczyki do pierwszej testówki. Był to Golf VII 2.0 TDI 150 KM z DSG. Nie zakochałem się w wyglądzie tego auta, ale bardzo polubiłem sposób, w jaki się (...)

 • Kurator dla spółki kapitałowej bez zarządu

  (...) w obrocie prawnym, gdyż zgodnie z art. 38 osoby prawne działają przez swoje organy, a także powoduje niemożność składania spółce oświadczeń woli, a w postępowaniu sądowym i (...)

 • Rynek pracy, czyli najwyższa pora na umiejętności IT

  (...) że na przestrzeni zaledwie trzech nadchodzących lat na świecie powstaną aż 133 miliony nowych miejsc pracy. Eksperci Deloitte wskazują z kolei, że za taki obrót spraw odpowiadać będą w (...)

 • PPH Edbak s.c. - Producent ergonomicznych podstaw do monitorów LCD i CRT.

  Czytaj więcej: Firmy


strony : [ 1 ]
 
16
kwiecień 2019

kwiecień 2019
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
29
30
 
 
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,2737
CHF 3,7612
USD 3,7802
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.