eGospodarka.pl

 • Rozliczenie VAT przy imporcie towarów: należyta staranność

  (...) do zasady przedsiębiorca, który importuje towar z państwa spoza Unii Europejskiej, a dokonuje w Polsce, jest zobowiązany z tego tytułu w ciągu 10 dni od dnia otrzymania dokumentu celnego (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Deklaracja AKC-4/I, poznaj opinie o Vivanco Przewód antenowy Coax wtyk <-> coax gniazdo, 1,5 m, SICPCJ 01 czy przeglądaj oferty pracy z miasta dobczyce.


 • Rynek pracy specjalistów 2018

  (...) i fakty W minionym roku publikacji na łamach Pracuj.pl doczekało się 571 804 oferty, co w ujęciu rocznym oznacza wzrost rzędu 7,1%. Najbardziej intensywne rekrutacje prowadzono w styczniu i we (...)

 • Kasy fiskalne: zwolnienie gdy ponowne otwarcie firmy

  (...) W latach 2012-2015 wnioskodawca , w ramach której dokonywał sprzedaży na rzecz osób prywatnych. Wartość tej sprzedaży mieściła się w limicie z uwagi na wysokość obrotów. Urządzenia (...)

 • W jakim terminie otrzymasz zwrot podatku z rocznego PIT 2018?

  (...) rozliczali co do zasady od 1 stycznia do 30 kwietnia roku następującego po roku rozliczanym (ryczałtowcy do końca stycznia). Dla przykładu zatem sztandarowy PIT-37 za 2017 r. należało oddać w (...)

 • Ceny OC na razie stabilne. Jaki będzie ten rok?

  (...) systematycznie malały, a ostra konkurencja cenowa pomiędzy ubezpieczycielami połączona z rosnącymi wypłatami odszkodowań niekorzystnie wpłynęła na wyniki i rentowność branży. Opinia (...)

 • Ursa Home - kolejne mieszkania w Ursusie

  (...) perspektywiczna i coraz popularniejsza . Szacuje się, że dziś zamieszkuje ją około 60 tys. osób, ale rzesza mieszkańców z całą pewnością będzie rosnąć. Rozwój tego rejonu stolicy (...)

 • Rodzina na Swoim już bez dofinansowania. Co to oznacza?

  (...) wspomagać rekordową liczbę kredytobiorców, bowiem w 2011 roku z preferencyjnego kredytu mieszkaniowego skorzystało aż 51 328 gospodarstw domowych. Średnia kwota udzielonych wtedy kredytów to (...)

 • Catalyst: publiczne emisje obligacji w liczbach

  (...) wartość publicznych przeprowadzonych w 2018 r. na podstawie prospektów emisyjnych i kierowanych do inwestorów indywidualnych. To połowa (49,3 proc.) wyniku osiągniętego w rekordowym jak (...)

 • Big Data nad Wisłą, czyli dane zbierane nie wiadomo po co

  (...) skorzystam Badanie zrealizowane przez OVH i Intel dowodzi, że kluczową przyczyną niekorzystania z jest „brak takiej potrzeby”. Na taką odpowiedź wskazało aż 77,5 proc. respondentów. O (...)

 • Obligacje skarbowe, czyli popularność jakiej nie było

  (...) 2018 roku detaliczne papiery cieszyły się prawie dwa razy wyższym popytem niż w 2017 roku. W efekcie przez 12 miesięcy Polacy wydali na obligacje 12 706,4 miliony złotych – średnio ponad (...)

 • Funt czeka

  (...) makro znika kolejna pozycja w związku z trwającym government shutdown. Po wczorajszej dziurze pozostałe po raporcie o sprzedaży detalicznej dziś nie otrzymamy danych z rynku budowlanego. Dane o (...)

 • 4 symptomy przesilenia na rynku mieszkaniowym

  (...) to w coraz szybszym tempie. Najnowsze dane NBP sugerują, że za używane mieszkanie w dużych miastach trzeba płacić o ponad 9% więcej niż rok temu. Niestety dane te pochodzą z 3 kwartału 2018 (...)

 • Czy Polacy wyjeżdżają na ferie zimowe?

  (...) trzeci z ankietowanych, a co piąty nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji. Może być ona niełatwa, przynajmniej pod względem finansowym - za tygodniowy pobyt dziecka na zimowisku trzeba (...)

 • Barometr EFL: kondycja finansowa MSP I kw. 2019

  (...) 49,9 pkt., a więc o 1,2 pkt. proc. mniej aniżeli w IV kwartale 2018 r. i o 6,9 pkt. mniej w porównaniu z . W perspektywie 9 miesięcy spadek sięga aż 11,3 pkt. Co więcej, bieżąca wartość (...)

 • Wydatki reklamowe w 2018 r. Kto i co reklamował?

  (...) branże Jak dowodzą najświeższe dane IMM pochodzące z monitoringu przekazu reklamowego w mediach tradycyjnych na reklamę nie szczędził przede wszystkim sektor farmaceutyczny, której (...)

 • Blockchain w służbie reklamodawcom i konsumentom

  (...) jest synonimem kryptowaluty lub bitcoina, podstawa technologii może być wartością dodaną dla wielu branż, zwłaszcza marketingu, w którym pozwala na budowanie wartościowych i (...)

 • RODO, WhatsApp, RCS, czyli komunikacja mobilna 2018

  (...) Wydarzeniem roku było oczywiście wprowadzenie ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, czyli RODO, które wymusiło zmianę podejścia firm do wykorzystywania z ilościowej do bardziej (...)

 • Rozpoznawanie twarzy nie jest niezawodne

  (...) holenderska organizacja Consumentenbond. Testom poddano 110 modeli telefonów. Jak ta metoda uwierzytelniania biometrycznego sprawdziła się w praktyce? Niestety. Okazało się, że wiele można jej (...)

 • Jakie zmiany w prawie od 1 stycznia 2019?

  (...) r. pracodawca może prowadzić i przechowywać oraz akta osobowe pracowników w postaci papierowej lub elektronicznej. Z elektronicznym przechowywaniem dokumentacji wiąże się obowiązek (...)

 • Isuzu D-Max Arctic Truck - nie ma miękkiej gry

  (...) tej marki na polskim rynku. Na pozór nic osobliwego – zwykły, nieco starej daty pikap o przeznaczeniu typowo użytkowym. Nie próbuje udawać SUV-a jak inni przedstawiciele tego segmentu. Prosty, (...)

 • Pani Torbalska - Pani Torbalska to internetowy sklep oferujący damskie torebki i torby ze skóry. W ofercie znajdują się torebki ze skóry naturalnej i ekologicznej. Sklep oferuje listonoszki, teczki oraz portfele i walizki.

  Czytaj więcej: Dodatki


strony : [ 1 ]
 
17
styczeń 2019

styczeń 2019
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
28
29
30
31
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,2875
CHF 3,7921
USD 3,7615
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.