eGospodarka.pl

 • Zwolnienie z VAT: rozliczenie importu usług a faktura z VAT-em

  (...) Szpital otrzymał fakturę za nabyte (subskrypcja) od firmy, która nie ma polskiego NIP, a legitymuje się tylko numerem niemieckim. Firma ta nie ma w Polsce siedziby ani stałego miejsca . Na (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Deklaracja VAT-11, poznaj opinie o BenQ MP776ST czy przeglądaj oferty pracy z miasta dobre miasto.


 • Wycofanie kapitału ze spółki osobowej = podatek dochodowy?

  (...) Wnioskodawca jest wspólnikiem X sp. z o.o. sp.j. Spółka ta powstała z przekształcenia X sp. z o.o. spółka komandytowo akcyjna w . Wpis przekształconej spółki Sp. j. do Krajowego Rejestru (...)

 • Nowy mały ZUS od 2019 r.

  (...) firm o stosunkowo niewielkich obrotach. Aby przedsiębiorca mógł skorzystać w danym roku z tzw. „małej działalności gospodarczej”, musi spełniać następujące warunki: musi prowadzić (...)

 • Czas na usamodzielnienie przychodzi przed 30-tką

  (...) o kobietach walczących o własne miejsce do życia. Choćby Cara Brookins, matka czwórki dzieci, która praktycznie sama wybudowała dom, a na ten temat wiedzę czerpała z filmów instruktażowych (...)

 • IKE czy IKZE? Co się bardziej opłaca?

  (...) jeszcze dodawać wpłat na IKE lub IKZE w ramach tegorocznego limitu. W przypadku taka wpłata sprawi, że w przyszłym roku urząd skarbowy wypłaci nam zwrot podatku. Jeśli wpłacimy na IKZE 5 (...)

 • Polski przemysł coraz słabszy

  (...) na spadek nastrojów w grudniu 2018 do poziomu 47,6 z 49,5 przed miesiącem. To kontynuacja trendu spadkowego widocznego od II kwartału 2018, i zarazem drugi miesiąc z rzędu poniżej progu 50 (...)

 • Bankowość online i obrót bezgotówkowy III kw. 2018

  (...) większą popularnością. Dane zaprezentowane przez ZBP dowodzą, że u schyłku III kwartału dostęp do internetowych serwisów bankowych posiadało 37,26 miliona osób, co względem analogicznego (...)

 • Ceny OC niższe już nie będą?

  (...) dowodzą, że od stycznia do listopada 2018 roku przeciętna cena oferowanej przez internet spadła o 10%. Nie jest to mało, ale kierowcy z pewnością liczyli na to, że obowiązkowe ubezpieczenie (...)

 • BIK o kredytach w XI 2018 r.

  (...) to okaże się, że wzrosty względem listopada 2017 roku odnotowały trzy kategorie badanych grup produktowych, w tym: karty kredytowe (+17,7%), (+17,5%), kredyty konsumpcyjne (+6,1%) Ujemną (...)

 • Promed zaprasza na pseudobadania - ostrzega UOKiK

  (...) wszczęte w czerwcu 2018 roku. Zawiadomienie o nieuczciwych praktykach wpłynęlo do UOKiK z urzędu rzecznika konsumentów w Węgrowie. Poszkodowani przez firmę to głównie seniorzy i ich rodziny. (...)

 • Ceny transakcyjne nieruchomości XI 2018

  (...) Indeksu Cen Transakcyjnych – wskaźnika obrazującego ceny mieszkań w największych polskich miastach. Indeks odwzorowuje rzeczywiste zmiany zachodzące na rynku, a nie życzeniowe podejście (...)

 • Dolar stracił swój blask

  (...) się po rozczarowujących danych z Chin, gdzie indeks Caixin PMI dla przemysłu spadł pod granicę 50 pkt. (do 49,7) i pierwszy raz od maja 2017 r. informuje o kurczeniu się sektora. W (...)

 • Nowe mieszkania na Grota 111 we Wrocławiu

  (...) mieszkańców Wrocławia sporą popularnością - do tej pory zamieszkało tu już przeszło 200 rodzin. Ostatni etap inwestycji Echo Investment to 53 o powierzchni od 27 do 86 mkw., od jedno-, po (...)

 • Elektroniczne akta pracownicze

  (...) Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z 10 grudnia 2018 roku r. w sprawie dokumentacji pracowniczej ( Dz.U. z 2018 r. poz. 2369 ). Oprócz sposobu prowadzenia akt ustawa wskazuje, jakie dokumenty (...)

 • SEAT Leon Cupra R dla pasjonatów

  (...) oka widać, że nie jest to "zwykła" wersja rasowego SEAT-a. Zdradzają to m.in.: poszerzone błotniki, przeprojektowane zderzaki, felgi o unikatowym wzorze, dyfuzor, zmienione końcówki wydechu (...)

 • Wynagrodzenie wspólnika spółki z o.o. - jak najkorzystniej?

  (...) biorąc, wspólnik spółki z o.o. ma więcej praw niż obowiązków. Może przeglądać dokumentację spółki, głosować na zgromadzeniu wspólników, decydując o kluczowych dla niej sprawach (...)

 • Sky Trekking, Nakło n/Notecią - Producent kombinezonów dla paralotniarzy.

  Czytaj więcej: Sportowa


strony : [ 1 ]
 
2
styczeń 2019

styczeń 2019
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
28
29
30
31
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,3016
CHF 3,8242
USD 3,7619
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.