eGospodarka.pl

 • Czego brakuje zawodowym kierowcom?

  (...) wskazują, że na umowę o pracę zatrudnionych jest niemal 95% , a ich średnie wynagrodzenie wynosi 5032 zł na rękę, co oznacza, że jest o 230 zł wyższe niż przed rokiem i o 1500 zł (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument e-pity Płatnika, poznaj opinie o Paso Plecak NBA NA503CH czy przeglądaj oferty pracy z miasta ozimek.


 • SPLIT PAYMENT: czyli zamrożenie środków na rachunku VAT

  (...) związku z nowymi przepisami zostały automatycznie wzbogacone o dodatkowy rachunek – rachunek dla potrzeb podatku od towarów i usług. Jak to działa? Jeśli kontrahent płacąc za dostawę (...)

 • Ulga mieszkaniowa w PIT na budowę domu

  (...) W 2015 r. wnioskodawczyni otrzymała dwie od swoich rodziców. Z końcem 2017 r. jedną z działek sprzedała, a na drugiej rozpoczęła , który będzie przystosowany do całorocznego zamieszkania. (...)

 • Większe firmy częściej sięgają po leasing

  (...) narzędzi finansowych Jeżeli przyjrzeć się źródłom, z których Polacy czerpią środki na finansowanie małych i średnich przedsiębiorstw, to okaże się, że najpopularniejsze są środki (...)

 • Eksport to jeden z motorów polskiej gospodarki

  (...) odbiorców ciągle plasują się państwa Unii Europejskiej. W tym roku podskoczył o 8,7%, w przypadku Francji było to 7,1%, Niderlandów - 5,8%, a Czech - 4,2%. Wzrosty zanotowano również w (...)

 • Disaster Recovery 2.0

  (...) nieprzewidywalnych. Przedsiębiorstwa na całym świecie również są narażone na klęski żywiołowe, takie jak powodzie, pożary, trzęsienia ziemi czy huragany. Niestety liderzy biznesu często (...)

 • 5 kroków do niższych rachunków domowych

  (...) życia w naszym kraju nieubłaganie rosną. Jeszcze przed trzema laty na miesięczne utrzymanie wydawaliśmy niespełna 980 zł, dziś jest to już ponad 1500 zł, z czego niemal połowa (637 zł) to (...)

 • Czy prawa przedsiębiorców w Polsce są przestrzegane?

  (...) pogorszeniem się sytuacji w wymiarze sprawiedliwości. Średni czas trwania sprawy w sądzie rejonowym wydłużył się aż o miesiąc. Zmniejszyła się także skuteczność egzekucji komorniczych (...)

 • Czy pasażer Ubera otrzyma odszkodowanie z ubezpieczenia?

  (...) prawna pasażera korzystającego z usług proponowanych przez Uber jest identyczna jak w przypadku autostopowicza. Tymczasem sprawy wyglądają nieco inaczej. Kluczowy okazuje się tu artykuł 436 (...)

 • EBC wciąż optymistyczny

  (...) swoją misję. Bardzo mu zależało, by nie wywołać większego zamieszania na europejskich aktywach i cel ten został osiągnięty na tyle, na ile się dało. Przekaz dotyczący parametrów (...)

 • Firmy rodzinne, czyli połączyć tradycję z nowoczesnością

  (...) Deloitte raportu „Nowe pokolenie firm rodzinnych. Eksploracja środowisk biznesowych”. Badaniem objęto 575 firm rodzinnych reprezentujących 52 kraje, w tym również Polskę. O opinie (...)

 • AC ma tylko co 4. samochód

  (...) to m.in. efekt tego, że nie wszyscy klienci zdają sobie sprawę, że istnieje wiele różnych, znacznie zróżnicowanych cenowo wariantów ubezpieczenia. Z tego też względu zaleca się, aby (...)

 • 5 mitów nt. FinTechu

  (...) finansowy intensywnym przemianom ulega już od wielu lat. Pierwszy kabel transatlantycki, stanowiący infrastrukturę globalizacji finansowej, położono w 1866 r., a więc ponad półtora wieku (...)

 • Jak rozpoznać dropshipping i nie stać się importerem wbrew woli?

  (...) odpowiedzialność za proces przesyłki zostaje przeniesiona ze sprzedawcy na dostawcę. W ten sposób ten pierwszy staje się wyłącznie pośrednikiem w transakcji, której stronami są de facto (...)

 • Czy wyższa kwota wolna od podatku ułatwi zakup mieszkania?

  (...) sytuację oszczędzających Wpływ wyższej kwoty wolnej od podatku na sytuację oszczędzających można przeanalizować na przykładzie singla zarabiającego 3500 zł netto. Jest to pensja wyższa (...)

 • Renault Captur S-Edition - 5x TAK i 5x NIE

  (...) crossover Renault Captur z silnikiem benzynowym o mocy 150 KM i automatyczną skrzynią EDC. W naszej redakcji już gościły egzemplarze aktualnej generacji Captura w wersjach Initiale Paris oraz (...)

 • Stanisław Królikowski - Zdjęcia lotnicze, ślubne, studyjne i plenerowe.

  Czytaj więcej: Fotografowie


strony : [ 1 ]
 
26
październik 2018

październik 2018
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
29
30
31
 
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,3125
CHF 3,7887
USD 3,7899
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.