eGospodarka.pl

 • Sprzedaż ulepszonego budynku zwolniona z podatku VAT?

  (...) 1 pkt 10 ustawy o podatku od towarów i usług: „Zwalnia się od podatku dostawę budynków, budowli lub ich części, z wyjątkiem gdy dostawa jest dokonywana w ramach lub przed nim, lub gdy (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument KRS Z8, poznaj opinie o Canon DC50 czy przeglądaj oferty pracy z miasta nowe miasto lubawskie.


 • Usługi od podmiotów powiązanych w wartości początkowej budynku

  (...) zamierza wybudować na własne potrzeby budynek, a po zakończeniu tego procesu – zaliczyć go do i amortyzować. Spółka nie dysponuje jednak stosownym zapleczem, dlatego procesem inwestycyjnym (...)

 • Jak to będzie z leasingiem samochodu w PIT i CIT w 2019 r.?

  (...) mają przede wszystkim przyciągać potencjalnych klientów, a nie mówić całą prawdę. Wtedy byłyby bowiem mniej krzykliwe i przyciągające. A przecież nie o to w nich chodzi. Jak to zatem (...)

 • Czy przyszłość pracy tymczasowej jest zagrożona?

  (...) kończą się limity 18-miesięcznego zatrudnienia u jednego pracodawcy użytkownika. Do tego, czego wyraźnie dowodzą informacje napływające ze zrzeszającego agencje pracy tymczasowej Polskiego (...)

 • Fresenius Kabi Polska znowu inwestuje na terenie ŁSSE

  (...) z o. o. to największy w naszym kraju producent płynów infuzyjnych. Firma działa w okolicach Łodzi już od niemal dwóch dekad - jej początki sięgają bowiem 2000 roku. Jej plany rozwojowe (...)

 • Wolny zawód: wysokie zarobki i niska emerytura

  (...) ciągle dość odległa perspektywa, mimo to już dziś powinni się oni pochylić nad kwestią wysokości swoich przyszłych świadczeń. Wprawdzie całkiem pokaźna rzesza z nich, w tym m.in (...)

 • Nowe oferty Plus Mix - Internetowy bądź Rozmowny MIX

  (...) i kontrola kosztów, a dzięki pełnej gamie usług dostępnych w różnych wariantach oferty najlepsze jej dopasowanie do szerokiej grupy odbiorców. Nowy Internetowy Plus MIX to trzy poziomy (...)

 • MŚP woli karty kredytowe od debetowych

  (...) przedstawiciele rodzimego sektora MŚP wydatki służbowe najczęściej regulują przelewem - takiej odpowiedzi udzieliło aż 60,5 proc. respondentów przepytanych na potrzeby badania „Obrót (...)

 • Koniunktura przemysłowa X 2018

  (...) GUS dla Polski (SI) w październiku 2018 r. Składowa odnosząca się do przetwórstwa przemysłowego kształtuje się na poziomie wyższym od notowanego we wrześniu, dla budownictwa i – (...)

 • Mikrofirmy bez pożyczek i bez inwestycji

  (...) bieżącą działalność zewnętrznymi środkami finansuje tylko około 1/3 przedsiębiorców z sektora MŚP, a 42% przeznacza zewnętrzne środki na inwestycje. Liderami w tym gronie są małe i (...)

 • Z czego wynika rosnąca popularność magazynowania energii?

  (...) raport, dziś rynek magazynowania energii rozwija się w dynamicznym, dwucyfrowym tempie. Niektóre z przewidywań zakładają, że do 2022 roku jego wartość może przewyższyć 26 miliardów (...)

 • Jak szybko rosną ceny mieszkań

  (...) S.A. idą w górę i daje się to zauważyć szczególnie w Gdańsku, gdzie mamy do czynienia z dwucyfrowym wzrostem stawek na przestrzeni kilku ostatnich lat. Przyczyn rynkowej stagnacji można (...)

 • EUR ciągnięte w dół przez GBP

  (...) wczoraj rano sugerował mocne wybicie ponad 1,1530 (ważny opór), by jeszcze przed południem zgasić zwyżki. Dziś rano gra toczyła się o wybicie październikowych minimów na 1,1430, ale dwie (...)

 • Stylowy MINI Cabrio Cooper S

  (...) samochód. Aktualne MINI, choć urosło w porównaniu do protoplasty, bardzo skutecznie nawiązuje do swych designerskich korzeni. Mają na to wpływ nie tylko proporcje, ale też detale, wśród (...)

 • Pomyśl o tym zanim weźmiesz kredyt hipoteczny

  (...) tego, na co należy zwrócić uwagę zaciągając kredyt hipoteczny, w pierwszej kolejności natrafiają na wskazówkę, według której kluczową kwestią jest sprawdzenie oraz wysokości (...)

 • Elastyczne formy zatrudnienia, czyli same korzyści?

  (...) niezależni ekonomiści, objęła swoim zasięgiem 16 kluczowych rynków i przyniosła pogłębione wnioski odnośnie elastycznych form zatrudnienia, obecnie i w perspektywie nadchodzących lat (...)

 • GreyEnergy szpieguje polskie firmy energetyczne

  (...) ugrupowanie TeleBots (znane niegdyś jako BlackEnergy), atakujące w przeszłości ukraińskie instytucje finansowe i przemysłowe, próbowało ostatnio wykorzystać nowy rodzaj backdoora (...)

 • Polska: wydarzenia tygodnia 42/2018

  (...) gospodarczy Polski wyniesie w tym roku 4,7 proc. oraz 3,9 proc. w 2019 roku. Te obecne prognozy są wyższe od prognoz wobec oczekiwań z kwietnia br. o 0,5 pkt proc. w 2018 r. i o 0,2 pkt w 2019 r (...)

 • Jak ustalić opłatę roczną za użytkowanie wieczyste?

  (...) opłaty rocznej za użytkowanie wieczyste, co do zasady, nie częściej niż raz na trzy lata, jeżeli wartość nieruchomości ulegnie zmianie. z roku na rok wzrastają, dlatego użytkownicy (...)

 • Ilu Polaków ma ubezpieczenie mieszkania?

  (...) dynamicznym tempie, czego dowodzą m.in. statystyki GUS, według których tylko w minionym roku w Polsce rozpoczęto budowę aż 206 tysięcy mieszkań. Pokaźny jest również popyt na (...)

 • Czajkowski, Tomasz - Agent PZU w Bydgoszczy. Podstawowe informacje o oferowanych ubezpieczeniach.

  Czytaj więcej: Agenci


strony : [ 1 ]
 
23
październik 2018

październik 2018
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
29
30
31
 
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,2984
CHF 3,7667
USD 3,7485
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.