eGospodarka.pl

 • Inspekcja Handlowa sprawdziła świadectwa homologacji

  (...) produktów. Jeśli chodzi o świadectwa homologacji, to ich zastrzeżenia wzbudziło wyłącznie 11 partii (ok. 3 proc.). Wśród nich znalazły się klocki hamulcowe, żarówki, lusterka i migacz (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Deklaracja PIT/M, poznaj opinie o LG GSA-4080N czy przeglądaj oferty pracy z miasta świebodzice.


 • Buble i hity w podatku dochodowym i VAT 2017

  (...) w VAT oraz odmawianie podatnikom prawa do odliczenia VAT z tytułu nabycia towarów i usług od podatników niezarejestrowanych lub wyrejestrowanych z VAT. Ustawodawca, na fali walki z wyłudzeniami (...)

 • Sznurek rolniczy z 8% stawką VAT

  (...) z pojawiającymi się wątpliwościami co do na sprzedaż sznurka rolniczego z uwagi na jego rzeczywiste wykorzystanie przez finalnego nabywcę. W skrócie Minister Finansów uznał, że (...)

 • Ford Fiesta 1.0 Ecoboost Titanium. Ewolucja zamiast rewolucji

  (...) pozwolę sobie na stwierdzenie, że najnowsze wcielenie miejskiego Forda jeszcze bardziej przypadnie do gustu Paniom. Wydaje się bowiem delikatniejsze i nowocześniejsze pod względem stylistycznym. (...)

 • Najczęściej odwiedzane ulice handlowe w Europie

  (...) 30 najpopularniejszych Europy dominują adresy z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Hiszpanii i Francji. Liderem zestawienia okazała się londyńska Oxford Street z 13 560 osobami odwiedzającymi (...)

 • 7 symptomów kryzysu finansowego w firmie

  (...) Jak wynika z najświeższej edycji zrealizowanego na zlecenie Bibby Financial Services raportu Global Business Monitor, niemal połowa ankietowanych przedsiębiorców (47%) spodziewa się, że w (...)

 • Kopiemy kryptowaluty aż miło, a zyski biorą hakerzy

  (...) minut. Rośnie zarówno ich ilość, jak również wartość transakcji dokonywanych na rynku cyber walut. Towarzysząca temu ekscytacja w znacznym stopniu ułatwia hakerom realizację ich (...)

 • Upadłości firm w Polsce 2017 r.

  (...) zarejestrowano 885 upadłości i restrukturyzacji polskich przedsiębiorstw, co oznacza, że względem 2016 roku mieliśmy do czynienia z dość pokaźnym, bo sięgającym 16 proc. wzrostem (...)

 • Dolar słaby w nowym roku

  (...) obciążony przetasowaniami na koniec miesiąca/kwartału/roku, ale pewne rozstrzygnięcia trudno będzie całkowicie odwrócić. Przede wszystkim słaby pozostaje dolar. Prezydent Trump podpisał (...)

 • Rezygnacja członka zarządu spółki kapitałowej

  (...) trzy poglądy Przed podjęciem uchwały Sądu Najwyższego z dnia 31 marca 2016 r., w doktrynie i w orzecznictwie panowały rozbieżne poglądy dotyczące adresata składanych oświadczeń woli o (...)

 • Monitoring mediów: cytowania XI 2017

  (...) wypowiedzi prof. Jana Zimmermanna na temat zawetowania ustawy o KRS i Sądzie Najwyższym przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Profesor podczas lipcowego wywiadu powiedział: „byłem na granicy (...)

 • W czym Gdańsk jest lepszy od Warszawy?

  (...) metrażu Osoby znające doskonale wiedzą, że Warszawa pomimo wysokiego poziomu wynagrodzeń, cechuje się niską dostępnością cenową lokali. Przyczyną jest oczywiście wygórowany koszt (...)

 • Bitcoin - na czym polega jego fenomen?

  (...) mnie już parę lat temu, kiedy cena tej kryptowaluty oscylowała w okolicach 1200 zł. Było to jakiś czas po roku 2013, fantastycznym dla BTC, kiedy to ustanowił nowy szczyt cenowy. W tamtym (...)

 • Skala podatkowa, podatek liniowy i inne limity 2018

  (...) i stawki podatku stosowane do większości przychodów, które uzyskują podatnicy, po raz kolejny pozostała na niezmienionym poziomie. W dalszym ciągu stawki podatku będą wynosić 18% i 32% (...)

 • Podatek VAT - limity 2018

  (...) pozostały na niezmienionym poziomie względem roku ubiegłego. Limity określone w walutach obcych, z uwagi na zmianę kursu, uległy odpowiednim modyfikacjom. Przepisy w zakresie podatku VAT (...)

 • Protekcjonizm zahamuje handel światowy?

  (...) Globalnej Prognozy dla Handlu – Global Trade Outlook, której bieżąca edycja została zatytułowana „Gra o Handel: Niepokonany, Nieugięty, Niezłamany” (oryg. „Game of Trade: Unbowed (...)

 • Wtórny rynek nieruchomości 2017 okiem pośredników

  (...) dużym, a w niektórych miastach nawet bardzo dużym popytem ze strony kupujących. 76 proc. przepytanych na potrzeby badania pośredników potwierdziło, że w mijającym roku wyraźnie dostrzegalny (...)

 • Sowinex - Odlewy ze stopów aluminium, mosiądzu i brązu metodą formowania w masach formierskich oraz odlewanie kokilowe. Zgierz.

  Czytaj więcej: Odlewnie


strony : [ 1 ]
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.