eGospodarka.pl

 • Koszty utrzymania mieszkania XI 2017

  (...) inflacji minął zaledwie rok, a już osiągnięty został cel inflacyjny na poziomie 2,5%. Co prawda skokowe podwyżki dotyczą tylko wybranych produktów, ale i tak - statystycznie rzecz biorąc (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument e-Deklaracja VAT-Z, poznaj opinie o DeLonghi PAC A85 czy przeglądaj oferty pracy z miasta trzebiatów.


 • Podróż służbowa w firmie transportowej

  (...) sądy jak i ustawodawca zgodnie zakończyli dyskusję o tym czy kierowcy w transporcie przebywają w czy nie. Pojawił się ustawowy zapis o tym, że każdy wyjazd poza siedzibę firmy oddział (...)

 • 50% koszty uzyskania przychodu w 2018 r.

  (...) Mogą oni bowiem do uzyskiwanych przychodów stosować stosunkowo wysokie koszty uzyskania przychodu - w porównaniu z innymi grupami zawodowymi - w wysokości aż 50% uzyskanych przychodów. Jest to (...)

 • Handel zagraniczny I-X 2017

  (...) w dolarach USA wyniósł 186 915,1 mln USD, podczas gdy import osiągnął 184 496,6 mln USD, co daje nam wzrost o odpowiednio 9,9% i 10,8%. Dodatnie saldo sięgnęło poziomu 2 418,5 mln USD ( 3 (...)

 • Skutki u nabywcy błędnego opodatkowania VAT odwrotnego obciążenia

  (...) Spółka specjalizuje się w budowie autostrada, dróg, ulic i innych dróg dla pojazdów i pieszych. Przy realizacji poszczególnych projektów spółka występuje jako generalny wykonawca, który (...)

 • Za przerwę w jeździe zapłacisz wyższe składki OC?

  (...) Warszawy i sprawdźmy, jaki wpływ ma przerwa w użytkowaniu samochodu (jako właściciel, współwłaściciel lub użytkownik) na wysokość składki za obowiązkowe . Przyjmijmy do tego (...)

 • Enclave - Bouygues Immobilier buduje mieszkania w Pruszkowie

  (...) wszystkim z myślą o rodzinach i tych, którzy pragną cieszyć się chwilami spędzanymi z najbliższymi. Osiedle powstaje w centrum Pruszkowa, a więc w pobliskim sąsiedztwie placówek (...)

 • Szokujące prognozy na 2018 rok

  (...) Saxo Banku. Tym razem eksperci mówią m.in. o upadku najpopularniejszej z kryptowalut, czyli Bitcoina, wygranych wyborach lewicy w USA czy też gwałtownym wzroście znaczenia tamtejszego (...)

 • Inspekcja Handlowa sprawdziła, ile bawełny jest w bawełnie

  (...) 2135 partii odzieży dla dzieci i dorosłych oraz i ścierek. Wyniki kontroli nie napawają zbyt dużym optymizmem - nieprawidłowości znaleziono w co trzeciej zbadanej partii produktów (34 (...)

 • Smartfon UMIDIGI C2 z czujnikiem Hall’a

  (...) wysokości, 69,25 szerokości i 9,50 mm grubości. Waży 148 g. Ma 5-calowy wyświetlacz IGZO firmy Sharp o rozdzielczości 1920x1080 pikseli, który został pokryty szkłem Corning Gorilla Glass 4 (...)

 • Praca w Polsce I-IX 2017

  (...) pracę za III kwartał 2017 r. są reprezentatywne dla 754,1 tys. podmiotów, z czego większość (70,8%) stanowią jednostki zatrudniające do 9 osób. 90,9% badanych jednostek to przedstawiciele (...)

 • Wyniki finansowe banków I-IX 2017

  (...) opublikowanych przez GUS, w badanym okresie wynik działalności bankowej sięgnął 45,9 mld zł, a więc okazał się o 1,1% wyższy od osiągniętego w analogicznym okresie ub. r. Wynik z tytułu (...)

 • Monitorowanie przewozu towarów - nowe kary dla przewoźników i kierowców

  (...) podatkowego Ustawa z pewnością odniosła sukces, ale nie uszczelniła w całości systemu podatkowego w zakresie poboru podatku VAT i akcyzy. W celu udoskonalenia systemu monitorowania drogowego (...)

 • Wynajem mieszkania w Warszawie drenuje kieszenie

  (...) zyski rosną od dawna W kontekście warszawskiego rynku wynajmu lokali mieszkalnych eksperci portalu RynekPierwotny.pl sprawdzili, jak długookresowo zmieniały się przeciętne stawki czynszu (...)

 • Rynek walutowy traci płynność

  (...) naftową z dna Morza Północnego może zostać zamknięty na kilka tygodni w związku z odkrytym wyciekiem. Ropa naftowa Brent skoczyła do wczoraj o ponad 3 proc. i na 65 USD/b jest najwyżej od (...)

 • Płatności mobilne, czyli jak smartfon staje się portfelem

  (...) metod płatności za e-zakupy Raport e-Izby dowodzi, że najpopularniejszą dziś metodą jest tzw. Pay-By-Link, czyli szybki przelew poprzez serwis płatności. Tę formę płatności wybiera (...)

 • Jak bezpiecznie kupić prezenty świąteczne?

  (...) zasadą jest czy sprzedającym na aukcji internetowej. lepiej kupić gdzie indziej, jeśli znajdziemy dużo opinii negatywnych lub jeśli takich opinii nie ma wcale. Ryzykowny wydaje się również (...)

 • Jak nam idzie segregacja odpadów wielomateriałowych?

  (...) dzień nad projektami związanymi z edukacją ekologiczną społeczeństwa oraz promocją selektywnej zbiórki i recyklingu odpadów opakowaniowych. W ramach swojej stałej działalności Fundacja (...)

 • Wejście do strefy euro. Koszty i ryzyka opieszałości

  (...) dyskusję już od dekady, zwłaszcza w kontekście kosztów i ryzyka, jakie miałoby nieść za sobą przyjęcie wspólnej waluty. Zmieniające się uwarunkowania polityczne i ekonomiczne powinny (...)

 • Szkolenia Audyty Wdrożenia - Oferta szkoleniowo-doradcza w zakresie projektowania i wdrażania systemów zarządzania ISO, HACCP, GMP/GHP, IFS, BHP.

  Czytaj więcej: Doradztwo


strony : [ 1 ]
 
12
grudzień 2017

grudzień 2017
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,2077
CHF 3,6085
USD 3,5708
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.