eGospodarka.pl

 • Brak podatku u źródła przy zagranicznych pośrednikach handlowych

  (...) zapłacić obcokrajowcy (w tym zagraniczne firmy) od niektórych przychodów osiąganych w Polsce. Nie wywiązują się z tego jednak samodzielnie. Obowiązki w zakresie obliczenia tego podatku oraz (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument ZUS-US-WSZ-01, poznaj opinie o Organique Mydło magnoliowe czy przeglądaj oferty pracy z miasta szczecin.


 • Mieszkanie dla pracownika w podatku dochodowym

  (...) hotel pracowniczy, czy też umieszczanie w jednym mieszkaniu kilku osób. Przy wysoce wyspecjalizowanej kadrze pracodawcy są skłonni zapewnić im mieszkanie tylko dla ich potrzeb. Niestety wiąże (...)

 • Płacenie alimentów nie uprawnia do ulgi prorodzinnej

  (...) Córka wnioskodawczyni urodziła się 25 stycznia 2010 r. Od 2013 r. córka nie mieszka z ojcem. Ojciec dziecka nie uczestniczy też w procesie wychowawczym. Ogranicza się jedynie do . Nie uczy (...)

 • TFI: sprzedaż i umorzenia X 2017

  (...) się fundusze gotówkowe i rynku pieniężnego, do których napłynęło +1,0 mld zł (ich wrześniowy wynik to +0,7 mld zł). Wśród nich zainteresowaniem inwestorów cieszyły się wyłącznie (...)

 • Monitoring mediów: cytowania X 2017

  (...) publikacji wywiadu jakiego udzielił jej Paweł Gużyński m.in. na temat ustawy aborcyjnej: „inicjatywy ustawodawcze, które nie są poprzedzone rzetelną debatą ekspercką i publiczną (...)

 • Budnex zbuduje nowe mieszkania w Szczecinie

  (...) faza realizacji większego kompleksu mieszkalnego zlokalizowanego w samym sercu Szczecina, w niedalekim sąsiedztwie Bramy Portowej. W pobliżu, przy ulicy Kusocińskiego, Budnex oddał już do (...)

 • Fałszywe wezwanie do zapłaty. Co grozi oszustom?

  (...) tylko nieudolna kopia oszustwa z 2013 r., które miało miejsce poza granicami naszego kraju. Wówczas pewna kancelaria adwokacka także wysyłała wezwania do zapłaty za korzystanie z biblioteki (...)

 • Lokaty bankowe i obligacje skarbowe przynoszą straty

  (...) NBP nie napawa optymizmem. Inflacja przyspieszy i już w trakcie 2018 roku dobrnie do celu na poziomie 2,5%. Są to złe wieści dla posiadaczy lokat, bo Rada Polityki Pieniężnej wcale nie pali (...)

 • Nowoczesna Gospodarka: zatrudnienie w III kw. 2017

  (...) Analiza przeprowadzona przez ADP Polska wykazała, że w III kwartale 2017 roku przedsiębiorstwa z sektora zatrudniające do 500 pracowników zatrudniały najwięcej. Ich wynik wyniósł 5,84% (...)

 • Budownictwo mieszkaniowe I-X 2017

  (...) mieszkaniowe już po raz kolejny radziło sobie świetnie. Wstępne dane dowodzą, że w okresie styczeń-październik br. do użytkowania oddanych zostało 139424 mieszkań, a więc o 8,4% więcej (...)

 • Produkcja w Polsce X 2017

  (...) że produkcja sprzedana przemysłu w cenach stałych (w przedsiębiorstwach o liczbie pracujących powyżej 9 osób) okazała się o 12,3% wyższa niż w październiku minionego roku (kiedy notowano (...)

 • Zwolnienie dyscyplinarne a prywatność pracownika

  (...) Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w Strasburgu z 5 września 2017 r. (skarga nr 61496/08, Bărbulescu przeciwko Rumunii), prezentujący precedensowe i zdecydowanie (...)

 • Konto bankowe, kredyt, OC. Ile pieniędzy wydajesz bez sensu?

  (...) nowej polisy. Przy tej okazji po raz pierwszy skorzystałam z porównywarki cen ubezpieczeń. Różnica była spora – + AC, jaką znalazł dla mnie telefoniczny konsultant mfind.pl była ponad 400 (...)

 • EUR/USD stracił wczoraj ok. 0,5 proc.

  (...) źle znosi zawirowania polityczne w Niemczech, czy stanowi to tylko pretekst dla porzucania długich pozycji. EUR/USD stracił wczoraj ok. 0,5 proc., ale indeks giełdy we Frankfurcie zyskał 0,5 (...)

 • Zbyt wysokie kompetencje zawodowe. Dobrze czy źle?

  (...) wymarzonej posady, robią co mogą, aby sprostać wymaganiom stawianym przez pracodawców. W tym celu dokładają wszelkich starań, żeby zdobyć jak największe doświadczenie zawodowe i (...)

 • Nieruchomości komercyjne w Polsce. Nastroje najemców najlepsze od 5 lat

  (...) najmu Ostatnia odsłona raportu RICS Poland Commercial Property Monitor wskazuje na wyraźną poprawę nastrojów wśród najemców . Okazuje się, że Wskaźnik Sentymentu Inwestycyjnego (...)

 • Największe cyberzagrożenia. Rok 2018 pod znakiem ransomware

  (...) SophosLabs 2018 Malware Forecast. Opracowanie przygląda się cyberzagrożeniom oraz trendom w cyberbezpieczeństwie, które z dużą dozą prawdopodobieństwa przyniesie nadchodzące 12 miesięcy (...)

 • Parterowy czy z poddaszem? Porównanie kosztów budowy domu

  (...) parterowym i z poddaszem użytkowym, dobrze jest pomyśleć o wadach i zaletach obu rodzajów. One bowiem w dużej mierze decydują o przyszłej eksploatacji. O wypowiedź na ten temat poprosiliśmy (...)

 • ART Budownictwo - Prace ziemne, wykopy i roboty drogowe.

  Czytaj więcej: Drogowe


strony : [ 1 ]
 
21
listopad 2017

listopad 2017
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
27
28
29
30
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,2296
CHF 3,6313
USD 3,6060
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.