eGospodarka.pl

 • Wyniki finansowe GPW III kw. 2017

  (...) netto osiągnął rekordowy poziom 47 mln zł. Na historycznie wysokim poziomie uplasował się również zysk EBITDA (57,4 mln zł), a przychody ze sprzedaży dobiły 81,1 mln zł, co względem (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument ZUS ZZA, poznaj opinie o Sony KDL-40EX500 czy przeglądaj oferty pracy z miasta karczew.


 • Wakacje 2018: kiełbasa wyborcza wywinduje turystykę?

  (...) branży turystyki zorganizowanej ustanawia nowe rekordy Bieżąca dynamika sprzedaży sezonu lato 2017 ustanawia kolejne rekordy Końcówka sezonu letniego nie rozczarowuje. Koniunktura w turystyce (...)

 • Tylko organizacja pożytku publicznego nie płaci PCC od pożyczki

  (...) Wnioskodawca jest fundacją zarejestrowaną w KRS. Z uwagi na krótki okres funkcjonowania nie posiada jeszcze status . Prowadzi jednakże wyłącznie działalność w zakresie pożytku publicznego (...)

 • Samochody osobowe ponownie solą w oku fiskusa

  (...) od podatnik mógł odliczyć tylko 60% VAT naliczonego, nie więcej niż 6 tys. zł oraz pełny VAT od wydatków eksploatacyjnych. Nie wolno natomiast było można odliczać VAT od zakupionego (...)

 • Jakie formalności czekają nas przy zatrudnieniu?

  (...) pracodawcy kończy proces rekrutacji, ale to właściwie dopiero pierwszy krok w kierunku zatrudnienia. Przyszłego pracownika czeka jeszcze szereg formalności. O najbardziej istotnych etapach (...)

 • Zakaz handlu w niedziele a odwiedzalność centrów handlowych

  (...) centrów uwzględniają główne, istotne dla frekwencji kryteria, w tym np. wielkość obiektu, jego usytuowanie, rodzaj oferty oraz uwarunkowania typowe dla danego regionu i lokalizacji. „Analiza (...)

 • Rynek biurowy w Warszawie. Duży popyt, mniej pustostanów

  (...) zdecydowanie dopisuje, czego dowodem jest znaczne ożywienie panujące wśród najemców. W okresie trzech pierwszych kwartałów br. wynajętych zostało prawie 600 000 m kw. biur. To dobry (...)

 • Działalność innowacyjna przedsiębiorstw 2014-2016

  (...) zakresie innowacji charakteryzowało się 20,3% przedsiębiorstw przemysłowych oraz 14,5% firm specjalizujących się w działalności usługowej. Ubiegłoroczne nakłady na osiągnęły w (...)

 • Młodzi Polacy na zakupach. Jak i gdzie kupują?

  (...) egzystencji. Kupujemy już od najmłodszych lat. Najpierw za kieszonkowe, które dziś wręcza swoim pociechom 46% dorosłych Polaków, potem za pierwsze zarobione pieniądze. Wraz z wiekiem rosną (...)

 • Emigracja zarobkowa. Gdzie najniższe koszty życia?

  (...) znaczy „najwięcej”? Jeżeliby kierować się wyłącznie wysokością średniego wynagrodzenia w danym kraju, to na emigrację zarobkową należałoby wybrać takie kraje jak Luksemburg, Dania, (...)

 • Kaspersky Cybersecurity Index I poł. 2017

  (...) wskaźnika Kaspersky Cybersecurity Index jest badanie online, któremu dwa razy w roku poddawani są użytkownicy z całego świata. W pierwszym półroczu bieżącego roku badanie objęło niemal 22 (...)

 • Zmiany w prawie uniemożliwiają egzekucje komornicze na wsiach

  (...) obowiązuje w naszym kraju rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości zawierające spis przedmiotów, które znajdują się w posiadaniu rolników, ale nie podlegają egzekucji komorniczej. W zamyśle (...)

 • Od walizki po ultrabooki. Historia laptopa

  (...) komputera przenośnego zrodziła się w głowie Alana Kay z firmy Xerox PARC. To on przedstawił światu projekt o nazwie Dynabook. Był to komputer o wymiarach przypominających zeszyt A4 (...)

 • 10 ryzyk, których boją się polscy przedsiębiorcy

  (...) przeprowadzonych wśród 1843 firm z całego świata, w tym również z Polski. Odpowiedzi udzielone przez polskich respondentów wyraźnie dowodzą sporych zmian w postrzeganiu . Wprawdzie (...)

 • Inwestowanie na giełdzie: TOP 3 spółki z sektora budowlanego

  (...) raportu firmy badawczej PMR "Sektor budowlany w Polsce 2017 - Analiza regionalna. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2017-2022", po spowolnieniu odnotowanym w 2016 r., w najbliższych latach (...)

 • Wolny zawód w Polsce - portret profesjonalisty 2017

  (...) bez wątpienia nieco łatwiej niż przed laty. Sprzyja temu stabilny i rosnąca konsumpcja prywatna, które ułatwiają prowadzenie działalności i to nawet w warunkach silnej konkurencji rynkowej. (...)

 • RODO podniesie zaufanie do banków?

  (...) dowodzą, że zaufania do banków nie ma prawie połowa polskiego społeczeństwa. Odrobinę bardziej optymistycznych wniosków dostarcza badanie zrealizowane przez Związek Banków Polskich, które (...)

 • EUR/USD będzie kontynuować zniżkę w kierunku 1,1450

  (...) Fed to postawienie na kontynuację obecnej polityki ostrożnego i stopniowego zacieśniania. Jednak prawdopodobne jest odejście Yellen z Rady Gubernatorów po końcu kadencji i obsadzenie pustego po (...)

 • Renault ZOE - wcale nie fanaberia

  (...) Renault ZOE dorwałem się jak szczerbaty do sucharów. Wsiadłem, wcisnąłem przycisk i z uśmiechem na ustach pojechałem do domu. Uśmiech robił się coraz szerszy kiedy zasięg samochodu rósł (...)

 • Własne mieszkanie z programem MdM. Co warto wiedzieć?

  (...) marzą o własnym mieszkaniu, jest program Mieszkanie dla młodych. Na razie pozostaje on zamrożony, ale nowa pula środków przeznaczonych na rządowe dopłaty do kredytów zostanie uruchomiona (...)

 • Sopel - Producent artykułów z folii PE i PCV. Rumia.

  Czytaj więcej: Tworzywa sztuczne


strony : [ 1 ]
 
3
listopad 2017

listopad 2017
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
27
28
29
30
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,2406
CHF 3,6420
USD 3,6408
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.