eGospodarka.pl

 • Prezydencki głos w sprawie zmian w OFE

  (...) względem rządowej propozycji zmian w systemie emerytalnym zgłasza ustami swego ministra prezydent. Wątpliwości ministra Jacka Michałowskiego wzbudziły między innymi projektowane zmiany w (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Urlop macierzyński - wniosek o skrócenie urlopu, poznaj opinie o Ariete Da Gennaro Pizza Party 902 czy przeglądaj oferty pracy z miasta Płock.


 • WIG20 traci 0,2 procent

  (...) przebiegała w spokojnej atmosferze. Po otwarciu, w trakcie którego indeksy zyskiwały po 0,2-0,3 proc., niewiele się działo. Większy ruch miał miejsce jedynie w przypadku wskaźnika średnich (...)

 • NBP: gospodarka zaczyna przyspieszać

  (...) wielkości z początku 2009 r., przy istotnie płytszej recesji za granicą. Zdaniem NBP, tempo wzrostu gospodarczego w Polsce w 2013 r. wyniesie 1,3 proc. W dłuższej perspektywie, w miarę poprawy (...)

 • Wspólnota mieszkaniowa: kto odpowiada za balkon?

  (...) balkonów posiadają jedynie mieszkańcy przyległego lokalu. Powinni dbać oni o jego utrzymanie i schludny wygląd. Niemniej balkon i wchodząca w jego skład balustrada stanowią integralną (...)

 • Toyota Yaris Hybrid

  (...) – benzynowym – kosztuje w wersji podstawowej o około 26 000 zł mniej niż hybryda. Jednak jeśliby zrównać wyposażenie, te dysproporcje byłyby znacznie mniejsze, choć prawdopodobnie TCO i (...)

 • Czy kredyt konsolidacyjny to dobry pomysł?

  (...) wszystkich posiadanych przez klienta zobowiązań, to – wyjaśnia Jacek Kasperczyk, analityk porównywarki finansowej Comperia.pl. – Po połączeniu wszystkich pożyczek, rata nowego kredytu z (...)

 • Kilometrówka 2014 gdy (nie) firmowy samochód osobowy

  (...) . Niemniej ten akt prawny zawiera jedynie ogólne uregulowania w tym zakresie. Otóż wskazuje on, że pracownikowi wykonującemu na polecenie pracodawcy zadanie służbowe poza miejscowością, w (...)

 • Wyniki finansowe SKOK-ów 2012

  (...) końca 2011 r. do końca 2012 r. zwiększyła się o 11,9%. Średnio jedna kasa zrzeszała 47 tys. członków (39 tys. na koniec 2011 r.). Liczba członków prowadzących działalność gospodarczą (...)

 • Podatek VAT 2014: obowiązkowy NIP na fakturze?

  (...) VAT Na dzień dzisiejszy ani przepisy ustawy o podatku od towarów i usług, ani rozporządzenia w sprawie fakturowania nie zawierają definicji pojęcia , nie mówiąc już o . Fakt (...)

 • Ordynacja podatkowa: na postępowanie urząd skarbowy ma pół roku

  (...) dopełnił swoich podatkowych obowiązków wobec może zakończyć się na etapie kontroli w siedzibie firmy. Z przeprowadzonych czynności kontrolnych fiskus sporządza protokół, który kończy (...)

 • Podatek od darowizny gdy pieniądze na konto dewelopera

  (...) Wnioskodawczyni zamierza nabyć lokal mieszkalny od dewelopera. Podpisanie umowy ma nastąpić w sierpniu 2013 r. Budynek jest jeszcze w budowie, w związku z czym płatności są przewidziane w (...)

 • Rynek instrumentów pochodnych X 2013

  (...) br. wolumen obrotu kontraktami terminowymi na WIG20 wyniósł 540,5 tys. kontraktów, co stanowi spadek o 4,7% w stosunku do października 2012 r. Od początku roku wolumen obrotu wyniósł 6,9 mln (...)

 • Eurodolar – poniżej ważnych wsparć

  (...) - Indeks zaufania biznesu, październik (5, poprzednio 12), 06:00 (Japonia) - Indeks zaufania konsumentów, październik (41,2, poprzednio 45,4), 08:00 (Niemcy) - Inflacja CPI, fin. (r/r) (...)

 • Obligacje korporacyjne: bariery przed inwestorami

  (...) 100 proc. Polaków ma wiedzę na temat tego, że może w banku założyć , a na giełdzie kupić akcje firm. Jak wielu z nich ma jednak świadomość, że równie dobrze może zainwestować wolne (...)

 • Rynek kredytowy III kw. 2013

  (...) tylko pojedyncze banki zdecydowały się na zmianę polityki kredytowej w sektorze przedsiębiorstw. Zmniejszył się odsetek banków, które zaostrzały wymagania dotyczące zabezpieczeń, co może (...)

 • ESET: zagrożenia internetowe X 2013

  (...) przechwycone zagrożenie jako MSIL/Spy.Agent.NB i sklasyfikowało je jako program szpiegujący użytkownika. Już pierwsza analiza pozwoliła odkryć, że aplikacja ma polskie korzenie - albo (...)

 • Tablet ASUS MeMO Pad 10

  (...) (522 g) i mobilny tablet, który doskonale sprawdzi się w większości codziennych zadań, takich jak przeglądanie internetu, czytanie e-booków czy słuchanie muzyki i oglądanie filmów. Tablet (...)

 • Rynek nieruchomości w Europie III kw. 2013

  (...) rynków kapitałowych w regionie w firmie Cushman & Wakefield, powiedział: „Tempo ożywienia aktywności inwestycyjnej w sektorze jest szybsze niż przewidywano. Najpierw odnotowano wzrost (...)

 • Jak okiełznać wydatki świąteczne?

  (...) 2013 roku Polacy planują przeznaczyć na święta średnio około 1 126 PLN. Niemal 33 proc. tej kwoty pochłoną zakupy żywnościowe, 30 proc. prezenty, 20 proc. wydatki związane ze spędzaniem (...)

 • Kurs EUR/USD zniżkuje do poziomu 1,3380

  (...) odczyt dynamiki inflacji w Wielkiej Brytanii za październik (10:30). Funt Szterling w ostatnim miesiącu był najsilniejszą walutą w gronie G-10 – jako jedyny nie osłabił się wobec (...)

 • Oczekiwane zwyżki w Europie i na GPW

  (...) odbicie widoczne od połowy piątkowej sesji. Pomagały w tym dobre dane z amerykańskiego rynku pracy. Tym razem rynek nie odebrał ich jako pretekstu do sprzedaży wobec przybliżenia perspektywy (...)

 • Ceny transakcyjne nieruchomości X 2013

  (...) na bazie transakcji mieszkaniowych dokonywanych w największych miastach Polski przez klientów Home Broker i Open Finance, spadł w ujęciu miesięcznym trzeci raz z rzędu, do poziomu 799,22 pkt (...)

 • Ubezpieczenie OC i AC: skuteczne odwołanie

  (...) trudno uwierzyć, że przyznane pieniądze nie pozwolą ani na naprawę auta, ani na zakup innego pojazdu. Na szczęście decyzja o przyznaniu świadczenia odszkodowawczego nie ma mocy prawnej (...)

 • Funt przed ważnymi danymi z Wielkiej Brytanii

  (...) za październik. Odczyty inflacji konsumenckiej i producenckiej z Wielkiej Brytanii ujrzą światło dzienne o 10:30. Oczekiwania rynkowe zakładają spadek inflacji CPI do poziomu 0.4% m/m i 2.5% (...)

 • Obligacje korporacyjne: spółki z NewConnect płacą lepiej

  (...) emisje przeprowadzają te spółki, których akcje znajdują się w obrocie na rynku głównym GPW. Naturalnie związane jest to z większą skalą ich działalności, a często także ugruntowaną (...)

 • Gea Nova - Eksploatacja obiektów wodno-kanalizacyjnych, wywóz nieczystości, analizy laboratoryjne, ściekowe i osadowe. Stare Babice.

  Czytaj więcej: Oczyszczalnie ścieków


strony : [ 1 ] . 2
 
12
listopad 2013

listopad 2013
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
25
26
27
28
29
30
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,2066
CHF 3,4140
USD 3,1448
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.