eGospodarka.pl

 • RPP: stopy procentowe bez zmian

  (...) posiedzeniu zdecydowała o stóp procentowych na niezmienionym poziomie. Stopa referencyjna wynosi więc nadal 2,50 proc. w skali rocznej, stopa lombardowa 4,00 procent w skali rocznej, stopa (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Pozew o odszkodowanie w związku z niezgodnym z prawem rozwiązaniem umowy o pracę na czas nieokreślony bez wypowiedzenia, poznaj opinie o Abra Krzesło MINISTYLE BIS czy przeglądaj oferty pracy z miasta Kłobuck.


 • Na rynkach akcji wciąż remisowo

  (...) warszawskim parkiecie upłynęła pod znakiem niewielkich wahań i odreagowania wcześniejszego spadku. Główne indeksy zyskiwały na otwarciu po 0,3-0,4 proc., korzystając z lekko optymistycznych (...)

 • Minimalne wynagrodzenie 2014

  (...) minimalnej jest opisany w ustawie z 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (Dz.U. z 2002 r. Nr 200, poz. 1679, wraz ze zmianami). Przytoczona ustawa uzgadnianie wysokości (...)

 • Stopy procentowe w Polsce XI 2013

  (...) z kolei utrzymała referencyjną stopę procentową na poziomie 2,5 proc. W efekcie najpopularniejszy w obliczaniu oprocentowania trzymiesięczny WIBOR od ponad pięciu miesięcy wynosi około 2,7 (...)

 • Skoda Rapid 1.2 TSI Elegance

  (...) oka, Rapid bardzo przypomina swoją większą siostrę – Octavię. Ja jednak od początku byłem fanem tej drugiej, która wygląda bardziej reprezentacyjnie i poważnie, a przy okazji ma bardziej (...)

 • Rating funduszy inwestycyjnych X 2013

  (...) 95 proc., spośród monitorowanych przez nas otwartych, przyniosło w październiku zyski. Najlepiej wyszli na tym posiadacze jednostek uczestnictwa funduszy polskich akcji małych i średnich (...)

 • Zła historia kredytowa nie przekreśla mikroprzedsiębiorcy

  (...) sytuacji, jeśli chodzi o dostęp do finansowania bankowego. Z danych Eurostatu wynika, że aż 41% z nich nie otrzymuje kredytu (albo otrzymuje go w kwocie mniejszej od wnioskowanej) z powodu złej (...)

 • Cyberprzestępczość - aresztowania X 2013

  (...) trochę interesuje się bezpieczeństwem komputerowym, prawdopodobnie słyszał o zestawie exploitów BlackHole. Pakiet ten powstał w celu infekowania użytkowników wchodzących na zhakowane strony (...)

 • Kieszonkowe aplikacje bankowe 2013

  (...) najpopularniejszych, polskich aplikacji bankowych dostępnych na system operacyjny Android. Eksperci Symetrii sprawdzili, która aplikacja może pochwalić się najszerszym zakresem funkcjonalnym i (...)

 • KIG: "Pracodawca godny zaufania" 2013

  (...) promowanie prawidłowych i godnych naśladowania wzorców zachowania pracodawcy. Konkurs organizowany jest od 2008 roku. - Wyróżniamy duże działające w Polsce, które dbają o swoich (...)

 • Programy antywirusowe TrustPort 2014

  (...) spójne i niezawodne rozwiązanie dla użytkowników domowych i firm. Nowa generacja oprogramowania przenosi jakość ochrony na zupełnie nowy poziom. Czeski producent udowodnił już w poprzedniej (...)

 • Elektroniczna księga wieczysta - zmiany

  (...) w chwili obecnej w systemie informatycznym znajduje się już ok. 19 mln ksiąg wieczystych. Niespełna 1,3 mln ksiąg czeka jeszcze na przeniesienie. Zmiana przepisów ułatwi życie zarówno (...)

 • Podatnik zwolniony z VAT WNT rozlicza na VAT-8

  (...) określona w art. 9 ust. 1 ustawy o VAT. Jest nim nabycie prawa do rozporządzania jak właściciel towarami, które w wyniku dokonanej dostawy są wysyłane lub transportowane na terytorium państwa (...)

 • Numer VAT UE kontrahenta na fakturze

  (...) świadczy usługę transportu towaru na rzecz kontrahenta z Unii Europejskiej. Kontrahent ten w Polsce nie ma ani siedziby, ani miejsca prowadzenia działalności gospodarczej. Oprócz numeru VAT UE (...)

 • Karta podatkowa: w 2014 r. nowy PIT-16?

  (...) opodatkowania w formie karty podatkowej obowiązany jest każdy, kto od 2014 r. chciałby rozliczać się na takich zasadach. Wniosek zgłoszeniowy PIT-16 można złożyć także drogą (...)

 • Darowizna firmy a korekta kosztów uzyskania przychodu

  (...) Wnioskodawca zamierza dokonać na rzecz córki zorganizowanej części przedsiębiorstwa, na którą będą się składać grunty i nieruchomości, koncesje, , wyposażenie, towary handlowe (...)

 • Rejestracja REGON IX 2013

  (...) statystyk , które są najpełniejszym źródłem informacji o liczbie zarejestrowanych . Optymizmem napawają zwłaszcza dane sumaryczne – pokazują one, że z miesiąca na miesiąc rośnie liczba (...)

 • Większe prawa pracownika - zmiany w Kodeksie pracy?

  (...) pracy i innych ustawach przewiduje, że w razie doświadczenia mobbingu w miejscu pracy pracownik będzie mógł domagać się odszkodowania w wysokości nie mniejszej, niż 6 - miesięczne (...)

 • Zarobki Polaków 2012: pracownicy sądów

  (...) przez Sedlak & Sedlak, wśród osób pracujących w sądach powszechnych w 2012 roku otrzymywali sędziowie sądów administracyjnych. Przeciętna miesięczna płaca brutto wyniosła w tej grupie (...)

 • Urządzenie wielofunkcyjne Brother DCP-J552DW

  (...) odpowiada na potrzeby użytkowników domowych i małych biur w zakresie pracy z dokumentami. Urządzenie oferuje funkcje drukowania, kopiowania oraz skanowania. Producent wyposażył je w wygodną (...)

 • Thermica i Sponcel w ŁSSE

  (...) w Podstrefie Skierniewice wybuduje zakład produkcyjny płyt styropianowych oraz chemii budowlanej. Obiekt zostanie wyposażony w nowoczesną linię do produkcji styropianu oraz do produkcji zapraw (...)

 • Mieszkanie dla młodych - jakie warunki trzeba spełnić?

  (...) z dnia 27 września 2013 r. o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi jest zwiększenie dostępności lokali mieszkalnych na rynku w odniesieniu do osób młodych (...)

 • Eurodolar – wciąż w pobliżu wsparcia na 1.3480 USD

  (...) Decyzja ws. stóp procentowych, listopad (prognoza 2,5%, poprzednio 2,5%), 00:50 (Japonia) - Protokół z posiedzenia BoJ, 01:30 (Australia) - Bilans handlu zagranicznego (AUD), wrzesień (-0,28 mld, (...)

 • Dobre dane makroekonomiczne z USA i Wielkiej Brytanii

  (...) dni „zamknięcia rządu” najwyraźniej nie przeszkadza amerykańskiej gospodarce w spodziewanym stopniu. W ostatnim tygodniu poznaliśmy przemysłowy indeks ISM, który okazał się lepszy od (...)

 • Mandat karny za roztargnienie na drodze

  (...) Katowicka przeprowadziła w czerwcu eksperyment. Przy jednej z głównych ulic ustawiono nietypowy znak z ograniczeniem prędkości do 44 km/h, a przed nim "rozpraszacze" - rajdowy samochód i (...)

 • Mandriva.org.pl - Portal polskiej społeczności użytkowników Mandriva (Mandrake).

  Czytaj więcej: Mandriva


strony : [ 1 ] . 2
 
6
listopad 2013

listopad 2013
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
25
26
27
28
29
30
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1728
CHF 3,3877
USD 3,0896
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.