eGospodarka.pl

 • WIG20 lekko zwyżkuje

  (...) oceanem i mocne poniedziałkowe spadki na giełdach azjatyckich wywarły na naszych inwestorach negatywne wrażenie jedynie w pierwszych minutach handlu. Główne indeksy warszawskiego parkietu (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Wniosek o ponowne przeliczenie wynagrodzenia za czas choroby, poznaj opinie o Epson Drukarka Stylus D120 czy przeglądaj oferty pracy z miasta Stalowa Wola.


 • Szansa na korektę na rynku eurodolara

  (...) do zacieśnienia integracji na poziomie fiskalnym między krajami strefy euro w formie międzynarodowej instytucji nadzorczej. Z drugiej strony, George Soros stwierdził w wywiadzie, że pomysły i (...)

 • Oceny gospodarki strefy euro najsłabsze od blisko 3 lat

  (...) z jednej strony wyraźnie słabsze zachowanie GPW w ostatnich miesiącach (WIG zniwelował cały wzrost trwający od jesieni 2011 r. do wczesnej wiosny 2012 r., podczas gdy niemiecki DAX oddał na (...)

 • Czas na bezpieczne inwestowanie

  (...) aktywami jest coraz większe. Popyt jednak nie tworzy podaży. Wręcz przeciwnie — z roku na rok spokojnych przystani jest coraz mniej. W grudniu 2007 w skład indeksu Bank of America Meryll Lynch, (...)

 • Kurs EUR/USD konsoliduje się przy poziomie 1,24

  (...) EUR/USD konsoliduje się przy poziomie 1,24. W najbliższych dniach eurodolar nie powinien już znacznie zniżkować i w oczekiwaniu na wybory parlamentarne w Grecji notowania wejdą w trend boczny. (...)

 • Kupno domu: ważna dobra lokalizacja

  (...) Prawie połowa ankietowanych (49 proc.), którzy w okresie kwiecień-maj 2012 r. wypełnili ankietę na stronie www.metrohouse.pl twierdzi, że wybierając jest przygotowana na dojazdy do pracy nie (...)

 • Badania lekarskie pracowników kierujących pojazdami

  (...) służbowych korzystają z firmowego lub prywatnego samochodu osobowego nie są kierowcami w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o czasie pracy kierowców (Dz. U. nr 92, poz. 879 (...)

 • Zmiany w VAT: nowe faktury i obowiązek podatkowy

  (...) zawartych w dość obszernym projekcie zmiany ustawy o podatku od towarów i usług, który opracowało Ministerstwo Finansów. Projektowane regulacje mają wejść w życie od 1 stycznia 2013 roku (...)

 • Różnice kursowe na VAT poza podatkiem dochodowym

  (...) 23 marca 2012 r., sygn. akt II FSK 1508/10 - orzeczenie prawomocne) W rozpatrywanej sprawie spółka wystawiała faktury w walutach obcych, na których VAT należny wykazywała w dwóch walutach (...)

 • Wskaźnik optymizmu V 2012

  (...) składowe wskaźniki WOK. Ocena Klimatu Gospo-darczego w stosunku do poprzedniego miesiąca poprawiła się o 1,7 pkt (uzyskując wynik 62,4 pkt), a Wskaźnik Bieżący, odnoszący się zarówno do (...)

 • Kiedy opłata wstępna leasingu w koszty podatkowe?

  (...) administracyjnym można wskazać utrwaloną linię orzeczniczą, iż opłata wstępna może być podatkowym jednorazowo w dacie poniesienia. Niemniej stanowisko prezentowane przez sądy (...)

 • Podatek VAT: spóźniony przegląd kasy fiskalnej

  (...) o VAT mówi, że podatnicy dokonujący sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych są obowiązani prowadzić ewidencję obrotu i (...)

 • Najcenniejsze marki świata 2012 - handel detaliczny

  (...) z powodzeniem poradziła sobie z wyzwaniami wynikającymi z „ucyfrowienia” konsumentów, którzy mają obecnie stały dostęp do jej rywali. Walmart zbudował swoją ofertę wokół wszelkich (...)

 • Nasilają się obawy o przyszłość strefy euro

  (...) obniżyła rating Włoch do „B plus” argumentując swoją decyzje ryzykiem rozprzestrzenienia się kryzysu finansowego w wysoko zadłużonych państwach członkowskich strefy euro. Oliwy do (...)

 • Wycena wpływu waluty na rachunek bankowy

  (...) ust. 4 ustawy z 15 lutego 1992 r. o od osób prawnych przy obliczaniu uwzględnia się kursy faktycznie zastosowane w przypadku sprzedaży lub kupna walut obcych oraz otrzymania należności lub (...)

 • Akcyza na węgiel a hodowla drobiu

  (...) Wnioskodawca, jako osoba fizyczna prowadzi działy specjalne produkcji rolnej polegające na hodowli drobiu (na potrzeby podatku dochodowego z tego tytułu prowadzi księgi rachunkowe, jest także (...)

 • Niższe opłaty interchange od płatności kartami

  (...) sprawie zmian stawek interchange bankowi centralnemu. Nie do końca jednak pokrywają się z oczekiwaniami NBP. Operator zamierza np. utrzymać wysokie stawki prowizji od transakcji kartami MC (...)

 • Spadki na giełdach europejskich

  (...) przyniosły gwałtowny spadek indeksów, które znalazły się na najniższych poziomach od stycznia i przełamały dołki z końca maja (S&P jest teraz najniżej od stycznia), które służyły im (...)

 • Kary za niepłacenie składek ZUS - nowelizacja ustaw

  (...) z obrotu prawnego niekonstytucyjnego mechanizmu podwójnego karania za ten sam czyn (niepłacenie składek za dany okres), a tym samym wprowadzenie odpowiednich sankcji gwarantujących rzetelne (...)

 • Kryzys na rynkach światowych

  (...) zatrudnieniu w USA okazał się sporym rozczarowaniem dla rynku. O sygnałach spowolnienia w amerykańskiej gospodarce pisaliśmy wielokrotnie, ale akurat tygodniowe dane z rynku pracy (po wyraźnym (...)

 • Polscy inwestorzy doceniają fundusze zagraniczne

  (...) Ponad połowa (54%) doradców finansowych biorących udział w ankiecie zadeklarowała, że w ciągu ostatniego roku ich klienci przenieśli swoje środki z do lokat bankowych. 40% doradców (...)

 • Szkodliwy program LilyJade

  (...) znajdującego się w fazie testów beta systemu Crossrider, który pozwala tworzyć zunifikowane wtyczki dla przeglądarek Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Google Chrome. Jak wykryto robaka (...)

 • Koncepcja zarządzania przez odpowiedzialność cz.III

  (...) elementów: stworzenie warunków do wolnego działania i samodzielnego podejmowania zadań (wolny i kompetentny podmiot – sprawca – człowiek lub grupa) (W) w pewnym obszarze działalności (...)

 • Poszukiwany metraż mieszkania IV 2012

  (...) użytkowania przez dewelopera miało w kwietniu 58,7 m kw. powierzchni. Jest to najniższy wynik od października 2005 roku, kiedy to przeciętny lokal był o metr mniejszy. Czwarty miesiąc (...)

 • Podróże służbowe w Polsce 2012

  (...) 2012 roku, opublikowanych w raporcie Business Travel Cards, turystyka biznesowa w Polsce nie przeżywa zastoju. Polacy z roku na rok coraz więcej podróżują służbowo. Instytut Turystyki (...)

 • Elbis Gdańsk - Hurtownia akcesoriów obuwniczych, szeroki asortyment, sprzedaż wysyłkowa.

  Czytaj więcej: Obuwie


strony : [ 1 ] . 2
 
4
czerwiec 2012

czerwiec 2012
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
25
26
27
28
29
30
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,4007
CHF 3,6651
USD 3,5431
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.